Бережанський ліцей Тернопільської обласної ради

Військово-патріотичне виховання

«Україна - моя країна»

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.
В. О. Сухомлинський

Усний журнал «Єдина незалежна Соборна Україна моя»

З метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини відбувся усний журнал у 4 класі, який провела вихователь Федів М. М.

«Із сивої глибини віків бере початок наша мова…»

22.02.2016 року з метою ознайомлення з історичним минулим рідної мови, виховання бажання вивчати її , зберігати , мов коштовний скарб, прагнення збагачувати свій словниковий запас у 3-5 класах вихователь Бойчак Л. Р. провела відкритий виховний захід «Із сивої глибини віків бере початок наша мова…»

«Простим героям – честь і слава!»

18.02.2016 року у 3 класі (класовод Хлопась Н. І.) відбувся урок звитяги «Простим героям – честь і слава!» .
Школярі декламували вірші, слухали змістовну розповідь вчительки про Героїв Небесної Сотні, події у зоні АТО, переглянули відео про мужність українців на Майдані , ознайомилися із Героями – учасниками АТО, вихідцями із Бережанщини, хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав життя за свою Батьківщину.

«Слава героям українського народу»

З метою вшанування пам’яті тих, хто пожертвував собою заради кращого життя всіх у країні і засвідчення справжнього подвигу Героїв українського народу 17.02.2016 року вихователь 6 класу Яців Я. М. провела годину пам’яті «Слава героям українського народу»

Вшанування пам'яті героїв Небесної сотні

З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні , тих, хто віддав життя за кожного з нас, розуміння та глибокого сприйняття ідеї Революції гідності, їх мотивації до героїчного вчинку в ім’я гідності і свободи , формування патріота-громадянина на прикладах життя і вчинків учасників Євромайдану 18-20 лютого 2014 року, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні з 15.02 по 21.02.2016 року у виховних групах, класах було проведено виховні заходи:

  • урок звитяги «Будьмо гідні слави Героїв» у 5 класі (класний керівник Михайлишин О. М.)
  • вечір-реквієм «Вічна слава Героям Небесної Сотні!»
  • флеш- моб присвячений вшануванню Героїв Небесної Сотні «Вони тримають небо»
  • Проект «Слава не загине»

    Мета проекту: з метою збереження в належному стані меморіалів, пам’ятників , пам’ятних знаків , формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, використання потенціалу учнівського самоврядування в проведенні акцій патріотичного спрямування

    Завдання проекту :

  • догляд за козацькими могилами, військовими меморіалами, похованнями українських січових стрільців, могилами новітніх героїв, що знаходяться на території місцевої громади;
  • проведення історико-краєзнавчої діяльності;
  • уважне та дбайливе ставлення до родин загиблих;
  • широке інформування громадськості.
  • Учасники проекту: учні 5-11 класів Бережанської школи-інтернату

    Кординатор проекту : заступник директора з виховної роботи Біланчин М. В.

    Етапи реалізації проекту:

    1 етап (жовтень-листопад 2014 року )

  • інформування учнівської громадськості та органи місцевої влади про наміри;
  • планування роботи щодо благоустрою меморіальних комплексів , дизайну;
  • догляд за козацькими могилами, військовими меморіалами, похованнями українських січових стрільців , могилами новітніх героїв, що знаходяться на території Бережан до 1 листопада 2014 року; Проміжний звіт про проведену роботу у засобах інформації.

    II етап (квітень –жовтень 2015 року)

  • Здійснення благоустрою , насадження, догляд;
  • Інформування громадськості про хід проекту.
  • III етап (листопад 2015 року):

  • Створення електронного альбому проекту «Слава не загине»
  • Шляхи реалізації проекту:

    31 жовтня 2014 року вихованці Бережанської обласної комунальної загально - освітньої школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання прибрали територію біля пам’ятника та 1листопада вшанували пам’ять жертв московсько-більшовицького терору , замордованих у Бережанській тюрмі у червні 1941 року

    26 березня 2015 року вихованці школи відвідали музей жертв сталінських репресій, розташований в приміщенні Бережанського агротехнічного інституту. Пізнавальний екскурс в історичне минуле нашого краю провела викладач історії, кандидат історичних наук Троханяк Олександра Степанівна, яка розповіла присутнім про створення бережанської тюрми та про жахливі і трагічні події які там відбувались. Біля каплички пам’яті жертв сталінських репресій екскурсію продовжив о. Володимир Зайчук, розповідаючи дітям про історію заснування каплички та запросив їх до спільної молитви за спокій невинно замучених НКВДистами земляків. Від історичного минулого учасники екскурсії перейшли до сторінок новітньої, не менш трагічної, історії нашої землі; о. Володимир розповів гостям про героїв теперішнього часу, які в різні роки навчались в БАТІ – Устима Голоднюка, Олександра Філя та Петра Шемчука і на завершення розмови підкреслив, що кожен із нас має прагнути так само любити свій рідний край .

    22.10.2014 року члени учнівського патріотичного клубу «Сокіл» напередодні Дня пам’яті та примирення прибирали біля підніжжя Хреста скорботи і слави на г. Лисоні , біля Меморіалу памяті воїнам ОУН УПА, на могилі О. Браїлка , на Братській могилі на Бережанському кладовищі :

    24.05. 2015 року члени національно-патріотичного клубу «Сокіл» Бережанської школи-інтернату: Ретровська О., Прус Т., Маковійчук А., Гавва Х., Нагірянська Н. та Вавриків І. прийняли участь у заходах з відзначення Року повстанської звитяги на честь 55-ї річниці останнього бою вояків збройного підпілля ОУН-УПА біля хутора Лози. Діти вшанували пам’ять останніх героїв УПА , пройшовши урочистою ходою від церкви Святого Миколая на хуторі Лози до місця останнього бою, вислухавши панахиду та мітинг-реквієм біля хреста встановленого на місці останнього бою. Особливо схвилював дітей виступ своєї виховательки - племінниці Марії Пальчак , члена ОУН , яка була поранена в цьому бою, Федів М. М. та прослухали концерт повстанської пісні.

    18 червня 2015 року вихованці дитячого закладу праці та відпочинку «Сокіл» прибирали могили на Бережанському кладовищі :

    17 червня 2015 року з метою увічнення пам’яті вояків ОУН-УПА, які полягли в нерівному бою з військами НКВД 28 червня 1950 року вихованці Бережанської обласної комунальної загально - освітньої школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання долучились до проекту «Слава не загине», прибравши територію біля пам’ятника .

    14.10. 2015 року вихованці школи-інтернату разом з вихователем Шагай М. С. взяли участь в урочистій ході до могили воїнів УПА, воїна АТО О. Філя

    27.10.2015 вихованці навчального закладу відвідали могилу В. Дідуха у с. Вербів та школу, де навчався учасник АТО.

    Помолились школярі і за борців УПА , жителів с. Вербів.