Бережанський ліцей Тернопільської обласної ради

Історія

Під керівництвом директорів В.С.Редька, І.К. Жежеля, Л.В.Братошевського, І.М.Кореня, М.Т.Сивобородька, Я.Й.Пиця, Т.М. Андріїва педагогічний колектив працював над вдосконаленням навчально-виховного процесу, прагнув залишити хороший слід в душах своїх вихованців.


Тому сьогодні складаємо подяку Г.П.Поліщук, В.Є.Колодій, М.П.Палюрі, А.М.Марущак, Ц.М.Курильцьо, Т.М.Байко, М.І.Гарап’юк, Г.С.Закревській, подружжю О.І. та Г.М.Плотніковим, С.Т.Сороці, Н.Д.Гончар, С.Й.Гончару, І.В.Брикайло, Л.Ф.Парасюк, В.О.Жук, Н.В.Щепенко, Н.Д.Мотюх, Б.Л.Боберській, та багатьом іншим, які не один десяток років пропрацювали в цій школі, присвятивши своє життя справі навчання та виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей. Ці педагоги любили свою професію, свій предмет, добре його викладали і залишили по собі добру пам’ять, зацікавивши вихованців своїм предметом та навчавши їх долати життєві перешкоди.


Нині вони всі вже на заслуженому відпочинку, а ми їм складаємо велику і щиру подяку за ту значну роботу, яку вони проводили в рідній школі. Тоді їх учні займали призові місця на районних, обласних, республіканських і всесоюзних олімпіадах. Міцні знання отримували учні з математики, фізики - вчителі В.Г.Ващенко, П.М.Бай, І.Л.Кулик, В.І.Абрамець, Г.М.Руденко, Б.Л.Боберська, працювали кабінети фізики, географії, біології, хімії, шкільні майстерні. Гордістю школи були музей природи, краєзнавчий музей, створені вчителями Марією Петрівною Палюрою, яка перша в області стала вчителем-методистом, та Михайлом Петровичем Любунем


У вересні, 20 років тому, нашу школу-інтернат було реорганізовано в спецшколу-інтернат для дітей із затримкою психічного розвитку. Обласна психолого-медико-педагогічна комісія направляє до нас на навчання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей з усієї області. А в 2002 році спецшколу-інтернат було реорганізовано в Бережанську обласну комунальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання.


23.12.2021 року рішенням №3 сесії Тернопільської обласної ради Бережанську обласну комунальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання реформовано у Бережанський ліцей.


Більшість дітей зазнали згубного впливу поганих умов раннього виховання. Тому перед педагогічним колективом стоїть завдання правильно організувати їх виховання і навчання, надати цілеспрямовану корекційну допомогу, вивчати причини недоліків психічного розвитку. Над цими завданнями і працює педколектив.