Бережанський ліцей Тернопільської обласної ради

План заходів

Дата:

Повідомляємо, що на базі інформаційної кампанії «Викресли булінг» Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розроблено рекомендації про те, як зрозуміти, що дитина зазнає цькування, що робити, щоб запобігти цьому, як батьки можуть підтримати дитину тощо (https://t.me/UAmonogram/9078).

Нагадуємо, що з метою створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти Міністерством освіти і науки України (далі – МОН) видано наказ від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text) та створено сторінку на сайті МОН з корисними посиланнями щодо теми антибулінгу

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

***

"Булінг: види, ознаки. Стратегії запобігання булінгу"

У рамках тижня протидії булінгу практичним психологом проведено заняття з елементами тренінгу «Булінг: види, ознаки. Стратегії запобігання булінгу».

Учні 5 класу розглядали уявні ситуації, пов’язані з булінгом, причини виникнення, психологічні портрети учасників булінгу, наслідки. Переглянули презентацію та відеоролики, вчилися відрізняти поняття булінг та конфлікт, пропонували свої шляхи подолання булінгу.

Заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) (читати більше)
Виховне заняття «Що треба знати про булінг?»

Виховне заняття «Що треба знати про булінг?» відбулося у групі подовженого дня.

Під час заняття вихователька використала презентацію, обговорення ситуацій «Агресія», «Сила», «Цькування», вправи «Мої очікування», «Мозковий штурм», «Історії з торбинки».

Тренінг «Булінг у дитячому середовищі»

Відбувся у 6 класі з метою формування навичок у здобувачів освіти вміння протистояти проявам агресії , розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, розвитку навичок надання і отримання допомоги.

Під час заняття класний керівник Темечко О. В. використала вправу « Міф чи реальність» , гру « Камінь , ножиці, папір» , відео, презентацію, вправу « Рука допомоги», притчу.

«Стоп булінг»

Під такою назвою у 11 класі відбулося виховне заняття, з метою формування нетерпимості до проявів агресії, булінгу, розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля, розвитку навички надання і отримання допомоги.

Учні обговорили питання: «Як почуваються ті, кого ображають і цькують однолітки? Як це позначається на їхньому навчанні?, Що вони думають про тих, хто їх ображає?, Чому деякі люди ображають інших?»

На завершення заняття зробили висновок , що усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви.

Тренінг «Булінг» у 7 класі провела соціальний педагог.»

Мета заняття: ознайомлення учнів з поняттям, формою та структурою булінгу; розвивати вміння пошуку шляхів виходу із складної ситуації; формувати навики відповідальності та безпечної поведінки; виховувати почуття емпатії.

Під час тренінгу використовувались такі вправи: «Банка життя», «Відкриємо серце один одному», «Все в твоїх руках», «Я зможу допомогти», підведення підсумків за допомогою притчі «Скільки важить сніжинка?».

Усний журнал «Я проти насильства»

Під час заняття учні ознайомилися з документами, які захищають їх права, теоретично обґрунтували сутність насильства, з'ясували основні причини насильства над дітьми в середовищі сім'ї та виявлення шляхів його подолання.

На заняття учні перегортаючи сторінки «Причини насильства», «Види насильства», «Наслідки насильства», «Практичні поради захисту від насильства», висловлювали власну думку та свій погляд на дану проблему.

Бесіда-роздуми «Кожна людина особлива»

Під час заняття учні ознайомилися із поняттям, формою та структурою булінгу, вчилися протидіяти соціальному тискові, знаходити шляхи виходу із складних ситуацій, проявляти почуття емпатії та переживання до інших. На занятті класний керівник 1 класу використала інтерактивні вправи «Чим ми схожі», «Так-ні», «Я можу допомогти», інформаційні повідомлення «Що таке булінг», «Як впоратися з ситуацією, коли тебе цькують».

Заходи в межах тижня «Протидія булінгу»

На виконання річного плану роботи Бережанського ліцею на 2022/2023 навчальний рік з метою формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі у закладі освіти з 26.09 по 30.09.2022 р. відбувся тиждень «Протидія булінгу».