Бережанський ліцей Тернопільської обласної ради

Архів

Щедрі дарунки

Святий Миколай іде до діток задовго до свята Миколая та не забуває за них аж до Різдва.Ось і цими днями вихованці нашої школи отримали знову щедрі дарунки від добродійників.

"Ні агресії і насильству"

у 4 класі проведено тематичну суспільно-інформаційну годину на тему "Ні агресії і насильству".

Мета заняття: формувати уявлення учнів про проблему насилля й жорстокості, їхніх наслідків для дитини чи інших членів родини; вивчати права дітей; обговорити питання , як захиститися від будь-якого насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

Під час тематичної суспільно-інформаційної години вчителька використала притчу "Про жорстокість", "Скільки важить сніжинка?", вправа "Клубочок" та презентацію по даній темі.

Учні Бережанської школи-інтернату долучилися до флешмобу #УкраїнськаХустка

Краса в хустині нашій споконвічна,

Як і душа, що з піснею жила.

Бо в українок і душа лірична,

У ній багато сонця і тепла.

«Наші досягнення»

Учень 9 класу Сендецький Володимир посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Екологічна грамотність від «Всеосвіти», спрямованому на накопичення знань про навколишнє середовище, виховання любові до природи та формування навичок екологічної культури в школярів, набравши 8 з 10 балів.

Тиждень математики та інформатики

З 30 листопада по 04 грудня 2020 року в рамках Року математики у Бережанській школі-інтернаті проходив тиждень математики та інформатики. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації, розвивати інтерес учнів до предметів, вміння працювати в групі, виховувати доброту, взаємоповагу, готовність прийти на допомогу до того, хто її потребує.

Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу. Девізом якого були слова Михайла Ломоносова: «Математику вже тому вчити потрібно, що вона розум в порядок приводить».

Вчителі Височанська Л.А., Гук Г.П., Тригуба О.М. підготовили і провели такі заходи:

• «Математичне кафе» у 5 класі.

• Відкритий урок у 9 класі «.Математична альтанка «Математичні історії про кохання.

• Відеоподорож «Роль математики в нашому житті» для учнів 6 і 8 класів.

• Для учнів 9-11 класів урок-конференцію «Відомі українські вчені-математики»

• Усний журнал «Математика і природа» для 5 і 7 класів.

• Урок-гру з інформатики у 5 класі «Знавці інформатики».

• Учні 5-11 класів підготовили виставку стінгазет.

Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали добрі знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності.

Шкільний конкурс «Українська Хартія вільної людини-простір для дієвої життєтворчості молоді»

На виконання п. п. 5.2. 5 напрямів діяльності та заходів впровадження обласної програми Української Хартії вільної людини (УХВЛ) в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 02 серпня 2017 року № 693, наказу управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про проведення обласного конкурсу «Українська Хартія вільної людини-простір для дієвої життєтворчості молоді» від 19. 11. 2020 №170/01-07, та з метою формування в учнівської молоді громадянської компетентності на основі цінностей УХВЛ, виховання почуття патріотизму та любові до рідної землі проведено шкільний конкурс «Українська Хартія вільної людини-простір для дієвої життєтворчості молоді» серед учнів 5-11 класів школи-інтернату.

За підсумками журі визначили переможців Конкурсу відповідно:

володар Гран-прі вихованці 5 класу

І місце-вихованці 9-11 класу

ІІ місце- вихованці 6 класу

ІІІ місце- вихованці 7 класу

Години психолога

У межах Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” з учнями 5-11 класів проведено години психолога: «Попередження насильства в родині», «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі».

Учні переглядали відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення, обговорювали шляхи виходу зі складної ситуації, навики відповідальної та безпечної поведінки, а також толерантного ставлення до людей.

Ми прагнули донести до дитини розуміння того, що насильство є порушенням прав людини. Кожен з нас має сказати “Ні!” насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

«Толерантність – мірило вихованості»

під такою назвою відбулася година класного керівника у 8 класі.

Насильству -ні

Метою створення плаката було актуалізувати тему насильства та стати інструментом впливу на тих, хто ще не уявляє життя без фізичного впливу. У створенні плакату взяли участь учні 5-го класу разом із соціальним педагогом Юзефик С. М.

Яскравий і змістовний плакат говорить насильству – НІ.

«Ми – різні, але ми-рівні»

У 3-б класі відбулася година класного керівника, з метою розкриття унікальності кожної дитини, виховання терпимості до інших людей, поваги один до одного, комунікативної культури спілкування та взаєморозуміння.

«Попередження домашнього насильства»

Соціальним педагогом Юзефик С. М. для учнів 5 класу було проведено просвітницьку годину «Попередження домашнього насильства», метою якої було ознайомити учнів з актуальністю проблеми насильства, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності.

1 грудня –Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія.

Згадали і про про масштаби трагедії і про те, що лише чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства і під час години спілкування у 5 класі.

"Скажемо СНІДу - Ні!"

З метою формування уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу; сприяння зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, особистісної та соціальної компетентності людей, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/ СНІД; виховання бажання дотримуватися правил здорового способу життя та побудови відносин на основі дружби і поваги вихователь Футорська М. М провела годину спілкування з учнями 7 класу " Скажемо СНІДу - Ні!"

«Снід: подумай про майбутнє - обери життя»

Урок – застереження відбувся у 9-11 класах, який провела вихователь Макар Ж.М.

«Юні правознавці»

Під такою назвою у 3-б класі відбулася година класного керівника, з метою ознайомлення учнів з основними правами, виховання поваги до законів.

Під час заняття Хлопась Н. І. використала презентацію, асоціативний куш «Які права?», ігри «Пошта казкових героїв», «Право чи обов’язок», «Так чи ні», ілюстрації «Знай свої права, дитино»

«Посієш характер-пожнеш долю»

Під такою назвою відбулася година класного керівника у 9 класі, з метою формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок.

'Ні агресії і насильству'

З учнями 5 класу проведено виховне заняття 'Ні агресії і насильству'

Мета заходу - ознайомити учнів з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі.

«Стоп булінг»

Година класного керівника у 7 класі сприяла формуваню нетерпимості до проявів агресії; розвитку співчутливого ставлення до жертв насилля; навичок надання і отримання допомоги.

''Мої права та обов'язки''

З учнями 4 класу проведено годину громадянськості ''Мої права та обов'язки''.

Мета заходу - ознайомити учнів з правами громадян України, виховувати почуття відповідальності за себе та за свої вчинки, дотримуватись законів України. Учні переглянули презентацію ,, Права людини'', грали гру '' Веселий м'ячик'', ''Так чи ні'', проводились робота в групах ''Казкові герої та порушення прав''.

" Я маю право"

З учнями 3-Б класу проведено годину громадянськості " Я маю право".

Мета заходу: розширити знання дітей про їхні права, формувати вміння дотримуватися правових свобод та обов'язків дитини, виховувати почуття власної гідності. На занятті обговорювали основні права, викладені у Конвенції про права дитини, грали гру " Дозволено - заборонено". Учні створювали портрет доброї людини, працюючи в парах. В бесіді з учнями не тільки обговорювали права, а й обов'язки. Також переглянули презентацію " кожна людина має право..."

Тиждень музичного мистецтва та духовності

Музика є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій людини. Музика стимулює учнів до творчої діяльності, сприяє формуванню пізнавальних та емоційно-мотиваційних функцій, розвитку творчого мислення, здібностей, комунікативності, а також позитивних якостей характеру. Вона дає людині поштовх для внутрішнього переживання і уяви, викликає бажання передавати музику в дії, міміці, жестах, рухах, співі, грі, створює нові художні образи.

З цією метою в школі -інтернаті проводився тиждень музичного мистецтва та духовності, який підготувала і провела вчитель музичного мистецтва і основ християнської етики Кужда О.П.

Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких учні показали свої знання, вміння, творчі здібності.

Було проведено:

• Відкритий урок у 5 класі з музичного мистецтва на тему «Симфонічна музика».

• Відкритий урок у 3-А класі з основ християнської етики на тему «Божі Заповіді».

• Учні 7-9 класів взяли участь у конкурсі на краще виконання української пісні.

• Був проведений конкурс стінгазет, дитячих малюнків.

• Протягом тижня для учнів початкових класів проводилися веселі музичні перерви з іграми, караоке, руханками.

Всі учні приймали активну участь у проведенні тижня музичного мистецтва та духовності.

«Ні! Насильству»

З метою ознайомлення дітей з проблеми насильства у сімейному та шкільному середовищі, підвищення рівня знань про різні види насильства та його наслідки, формування в учнів вміння розрізняти види насильства та вироблення відповідної стратегії поведінки у ситуаціях ризику відбулася година спілкування «Ні! Насильству»

В ході заняття учні 7 класу брали активну участь в практичних вправах, визначали наслідки вчинення насильства, аналізували можливості протидії насильству.

Захід в межах щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

з учнями 4 класу школи-інтернату було проведено захід ''Насильству стоп!''. Мета заходу - попередити насильство в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми. Учні були ознайомлені з діями щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням прав людини.

Тиждень трудового навчання

З 23 по 27 листопада в школі-інтернаті проходив тиждень технологій і трудового навчання, під девізом: «Не махай на все рукою, не лінуйся, учись. Бо, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись!»

Мета проведення тижня:

- розкриття творчих здібностей учнів освітнього закладу;

- виховання позитивного ставлення, шани і поваги до праці та до людей;

- профорієнтаційна робота серед старшокласників.

Координатором всіх заходів були вчителі трудового навчання і технологій Мігоцька Т.Т., Якимів І.М., Карплюк А.М.

Тиждень розпочався з проведення тематичної лінійки. В рамках тижня відбулися заходи, які охопили усіх учнів 5-11 класів. Діти мали змогу продемонструвати свої уміння та здібності в різних конкурсах та вікторинах.

Для учнів 9-11 класів була проведена вікторина «Від мрії до професій».

Вчителі провели відкриті уроки:

• «Практична робота. Виготовлення кутника столярного» у 8 класі.

• «Закріплення деталей аплікації на основі шов «петельний» у 5 класі (обслуговуюча праця).

• «Розмітка паралельних ліній по лінійці і косинцю. Кріплення свердла в патроні свердлильного верстату. Практична робота. Робота на свердлильному верстаті із застосуванням страхувального упору» у 5 класі (столярна справа).

• «Технологія виготовлення болгарського (подвійного) хрестика» у 6 класу (обслуговуюча праця).

• «Спіральні свердла з циліндричним хвостиком: елементи, діаметри. Інструменти для виконання великих отворів» у 6 класі (столярна справа).

• «Організація робочого місця при точінні. Попередня обробка заготовки. Кріплення заготовки в центрах» у 7 класі.

• Проект «Виготовлення підставки під гарячий посуд» у 10 класі.

Предметний тиждень пройшов на високому рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметом.

Гурткове заняття

З метою поглибити знання учнів про причини виникнення пожежі, вчити цінувати людське життя та берегти здоров'я, ознайомити з працею пожежників.

Формувати уявлення про рятувально-пожежну техніку їх види.

Учні брали активну участь над виготовленням проекту "Рятувальні тачки"

Вихователь Футорська М.М. провела захід "Види і призначення основних, спеціальних і допоміжних пожежних автомобілів. Виготовлення проекту "Рятувальні тачки"

«Ні-насильству»

З метою формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини; повторення прав дітей, обговорення питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховання вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми у 9,10 класах вихователем Федів О.В. було проведено виховну годину «Ні-насильству»

Виховна година ''Стоп насильство''

В 3-Б класі була проведена виховна година '' Стоп насильство''. На занятті учні були ознайомлені з питаннями попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми. Мета заходу - формування свідомості дітей щодо нетерпимого ставлення до насильства.

«Ми проти насилля»

З метою виховання почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя; запобігання дитячому насиллю; виховання культуру спілкування, формування нетерпимості до проявів агресії, розвивання співчутливого ставлення до жертв насилля, навичок надання і отримання допомоги у 10,11 клас вихователем Яців Я.М. було проведено захід «Ми проти насилля»

«Мої права та обов'язки»

в 2, 3—а класі була проведена година правознавства «Мої права та обов'язки», з метою розповісти учням про їхні права та обов'язки, визначені Конвенцією про права дитини; навчити правильно реалізувати свої права; виховувати в учнів громадську свідомість та повагу до законів України. Учні зачитували основні статті Конвенції про права дитини, грали ділову гру про права казкових героїв , розгадували загадки , ребуси, працювали в групах, вивчали правила учня.

« В мене є майбутнє »

З учнями 9 - 11 класів психолог Благодійного фонду «Краще майбутнє» Альона Яворська провела мотиваційний тренінг « В мене є майбутнє ». Учні обговорювали наступне: перемоги у житі, улюблені справи, сильні риси характеру, мрії. Кожна дитина спробувала планувати «Кроки до своєї мрії», які необхідні у досягнені поставлених цілей.

16 днів проти насильства

В межах проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», з метою привернення уваги учнів до проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків на сайті школи-інтернату розміщено інформацію, подану в листі Міністерства освіти і науки України від 17.11. 2020 №6/1379-20 «Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції !16 днів проти насильства!», згідно якого необхідно організувати та провести навчальні заняття, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи з урахуванням умов карантину.

Під час підготовки до уроку рекомендується скористатись матеріалами, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»

«Права і обов'язки»

Під такою назвою відбулося година класного керівника у 6 класі

"Мандрівка в країну Права"

З метою сприйняття формування правового світогляду та правової культури підлітків, ознайомлення з основним положенням Конвенції ООН "Про права дитини", виховувати в учнів правову свідомість, інтерес до правових знань. Вихователі Джуравська К.М та Футорська М.М провели виховну годину з учнями 7 класу на тему "Мандрівка в країну Права"

Революція гідності

З метою вшанування громадянського подвигу учасників революцій, національно-патріотичного виховання учнів, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості у школі педагогом-організатором було проведено заходи:

- патріотичний флешмоб "Разом ми сильні"

- захист проекту "Революція гідності - головні дійові особи"

ТИЖДЕНЬ ІСТОРІЇ

Згідно з планом роботи школи-інтернату та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення навчальних предметів, формування уміння використовувати теоретичні знання в різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів, формування історичних компетентностей, розвитку творчих здібностей, логічного та аналітичного мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку в навчальному закладі було проведено тиждень історії. Гаслом тижня стали слова: «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього» (Міґель де Сервантес Сааведра).

Вчитель Гурська О.М. підготувала і провела:

• Відкритий урок із всесвітньої історії у 8 класі на тему «Сім чудес світу».

• Учні 6 класу взяли участь у вікторині «Чи знаєте ви добу козацтва?». Школярі продемонструвати свої знання, вміння аналізувати та порівнювати історичні процеси, робити спроби висловлювати та обґрунтовувати власну думку.

• Тренінг з громадянської освіти в 10 класі на тему «Ефективне спілкування».

• Учні 8,10 класів побували горі Лисоня і дізналися про запеклі бої між російською армією та полком Українських Січових Стрільців, які відбувалися у серпні-вересні 1916 року.

• Школярі 5-11 класів із задоволенням взали участь в «Історичному аукціоні».

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів до вивчення історії. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності школярів, поглиблювати та розширювати їхні знання і вміння з предмету.

«Що таке права людини? Чому вони важливі?»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 6 класі, на якому учні поглибили знання про основні положення Декларації та Конвенції із захисту прав дитини, отримали навички використання набутих знань при вирішені реальних життєвих ситуацій, була проведена самооцінка учасниками рівня своїх знань про права дитини.

«Про Конвенцію про права дитини»

Під такою назвою відбулася година класного керівника у 10 класі

Ознайомилися учні з поняттям «право», «Конституція», «Декларація», «Конвенція», акцентували увагу на правах дитини, які порушуються в родині, у школі.

Конвенція ООН про права та обов`язки дитини

В 9-11 класах в межах проведення місячника пропаганди основних положень Конвенції ООН про права дитини і превентивного виховання проведено заняття

Право на захист від фізичного та психологічного насильства

В 9-11 класах в межах проведення місячника пропаганди основних положень Конвенції ООН про права дитини і превентивного виховання проведено заняття

Тематична година спілкування «Конвенція ООН про права дитини»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 5 класі.

Вихователь Соколовська М.М. використала вправи «Гра слів», «Асоціативний кущ», ігри «Розкажи про себе», «Будь уважним», інсценізацію «Дві учениці», роботу в групах «Пошта казкових героїв», роботу з картками «Вгадай право за опорним словом», розгадування кросворду «Права дитини» Діти розповідали вірші, слухали пісні.

«Я та мої права»

З метою ознайомлення учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, виховання правову свідомість, людські чесноти і сприяння подоланню недоліків, формування правової культури дітей, розвитку самосвідомості та профілактики і запобігання негативних якостей у дітей 16.11 у 10 класі вихователем Федів О.В. було проведено виховну годину «Я та мої права»

Тиждень української мови і літератури

Мово моя рідна, українська мово,

Солов’їна пісня, неньки колискова…

Ніжна і ласкава, сонячна й чарівна,

Ти звучиш повсюди, мово моя рідна.

Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада.

Саме протягом тижня, з 9 по 13 листопада, у школі-інтернаті проводився тиждень української мови та літератури.

Метою всіх проведених заходів було: навчати дітей поважати і любити свій край; донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

9 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій було оголошено про відкриття тижня української мови та літератури, а також про історію заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня.

Вчителі української мови і літератури (Байко Г.П., Прокопчук М.С., Януш Г.Я.) підготували і провели:

• Мовознавчий тур «Мовне асорті» для учнів 8 класу.

• Вікторину «Юні мовознавці» для 5 і 7 класів.

• Відкритий урок з української мови у 5 класі на тему «Вимова і написання префіксів –пре, -при, -прі».

• Мовно-літературну гру у 10 класі «Слово до слова– зложиться мова».

• Фотоквест до Дня української писемності та мови.

• Мовознавчий турнір «Мова єднає всіх» у 6 класі.

• Конкурс читців поезії Б.Лепкого серед учнів 5-11 класів «На Україну повернусь…»

• Учні школи-інтернату взяли участь у написанні XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Школярі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

"Коли я виросту"

З учнями 3 - б класу було проведено рольову гру "Коли я виросту".

Основною метою заходу було поглибити уявлення дітей про різноманітність професій, допомогти учням на конкретних прикладах усвідомити працю, як людське щастя, як найкращу можливість виявити себе, свою здатність до самоствердження, виховувати шанобливе ставлення до представників різних професій. Під час проведення виховного заняття діти прослухали і обговорили бесіду вихователя Н.І. Ходоровської " Що таке професія " , переглянули презентацію " Календар професій " та мультфільм про професії, відгадували кросворд та загадки, розповідали про професії своїх батьків, грали різноманітні ігри " Збери прислів'я ", " Хто я ? ", "Кому що потрібно для професії ? ", лото " Цікаві професії ". Сьогодні ми підтвердили, що кожній людині треба працювати, що світ професій безмежний, цікавий, на будь-який смак. Треба не просто працювати, а працювати творче, щоб отримувати насолоду від виконаної роботи. Головна професія для дітей зараз - це навчання в школі. Навчатись старанно, наполегливо і пам'ятати, що знання, які отримаєте в школі, стануть опорою у вашому житті

"Які права та обов'язки має громадянин"

У 4 класі проведена година спілкування на тему "Які права та обов'язки має громадянин"

Метою заняття було ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов'язками, закріпити їх в пам'яті учнів, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів.

Під час години використала вправу "Гра слів", "Розкажи про себе", словникову роботу, інсценізацію, роботу в групах, роботу з картками.

Тиждень фізичної культури і спорту

Доброю традицією стало у Бережанській загальноосвітній школі-інтернаті проводити тиждень фізичної культури і спорту.

Метою цього тижня є поширення ідей олімпійського руху в Україні, активізація фізкультурно-масової роботи в навчальному закладі, формування у дітей мотивацій до здорового способу життя; покращення здоров’я, залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом, виховання взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій діти ознайомилися із планом. Вчителі фізичної культури Олексів Н.І. та Кіндрацька Л.М. закликали всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

У рамках проведення тижня фізичної культури та спорту у закладі було проведено ряд спортивно-масових заходів, а саме:

• Для школярів 3-4 і 5-6 класів проведені естафети «Веселі старти». Цей традиційний вид змагань завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій як для самих учасників, так і для вболівальників та вчителів.

• У «Танцях з іграми» взяли учні 5 класу.

• Було організоване перетягування канату для 7-8 класів.

• Між учнями 7 і 9 класів були проведенні змагання з баскетболу. Ця цікава та захоплююча гра закінчилася з рахунком 6:4.

• У підтягуванні на перекладені взяли участь всіх бажаючі учні школи-інтернату. І місце здобули учні 9 класу, ІІ місце – 7 класу і ІІІ місце – 5 класу.

• Перед молодшими школярами виступали учасники акробатичного гуртка «Пластика».

Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники змагань. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. Тиждень став для кожного ще одним кроком до безпечного та здорового способу життя.

"Ми- за здорове харчування"

Вихованці гуртка "Народна творчість" (кер. Лугова М. В.)взяли участь у шкільному конкурсі малюнка "Ми- за здорове харчування"

«Корисна їжа»

Цікавим і змістовним було виховне заняття у 4 класі, під час якого класний керівник Темечко О. В. вчила дітей здоровому харчуванню, використовуючи інтерактивні методи роботи.

Вікторина «Здорове харчування»

Під такою назвою у 9-11 класах було проведено виховне заняття, під час якого учні ознайомилися зі складовими компонентами їжі, з поняттям про корисну їжу і її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я

"Щоб здоровими зростати, корисну їжу треба вживати"

При проведенні виховного заняття ,,Щоб здоровими зростати, корисну їжу треба вживати" з учнями було переглянуто і обговорено презентацію ,,Здорове харчування" та мультфільм ,,Смачні та корисні". Учні з радістю розгадували загадки, складали прислів’я про здоров’я, читали вірші, грали гру ,,Назви страви". На занятті учні закріпили знання про корисні та шкідливі продукти для організму людини.

«Безпека в інтернеті»

Вихователь Федів М. М. провела виховне заняття з метою формування безпечної поведінки в Інтернет-мережі.

"Щоб здоровим зростати, корисну їжу треба приймати"

З метою розширення уявлення дітей про їжу, корисну для здоров’я; ознайомлення з принципами здорового харчування; доведення до розуму дітей, що повноцінне харчування – це шлях до здоров’я, виховання культури харчування, пропаганди здорового способу життя серед учнів у 7 класі вихователем Футорською М.М було проведено годину здоров'я " Щоб здоровим зростати, корисну їжу треба приймати"

Квест « Тест Білборда та кохання в інтернеті»

З метою ознайомлення учнів із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в Інтернеті, сформування навички безпечного спілкування; отримання уявлення про необхідні дії у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи сексторшену у 7,9,10 класах вихователями Джуравська К.М., Яців Я.М. , Федів О.В. 21.10 було проведено квест « Тест Білборда та кохання в інтернеті»

Свято для дітей

До учнів Бережанської школи-інтернату завітали представники компанії “Бучачагрохлібпром” ФГ “Гадз” з подарунками.

Учнівський та педагогічний колективи школи-інтернату висловлюють щиру подяку за вашу підтримку і допомогу. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку.

Відеоролик " Я прибрав - твоя черга: 2020"

До уваги педагогів, здобувачів освіти школи-інтернату!

У 3-ті вихідні вересня -екологічний івент " Міжнародний день чистих берегів"-

https://www.youtube.com/watch?v=KtxtevK48vE

Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відеоробіт

09.09. 2020 року cтартував Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відеоробіт

Міжнародний благодійний фонд "Допомога постраждалим внаслідок ДТП" у межах національного проєкту "Безпечна країна" до 12 листопада 2020 року проводить Всеукраїнський конкурс соціальних фото- та відеоробіт.

До участі в конкурсі запрошуються учні школи-інтернату

Детальна інформація - за телефоном: (044) 466-43-81 на сайті http://dopomogadtp.com/ua

Свято для дітей

В рамках відзначення Дня захисту дітей працівниками служби у справах дітей Бережанської міської ради Оксаною Максимчак, Тетяною Безусовою спільно з інспектором ювенальної превенції Олександром Гайдукевичем, представником ГО «Усмішка дитина» Михайлом Михайлинином та директором школи-інтернату Михайлом Старком було організовано захід для дітей, які цілодобово перебувають у школі-інтернаті.

З нагоди свята дітей пригостили солодощами та продемонстрували їм тематичні відеоролики.

Приємні зустрічі

Вже вкотре з подарунками до вихованців школи-інтернату завітали волонтери Тернопільського обласного благодійного фонду «Майбутнє сиріт».

Діти з радістю зустріли гостей, щиро поділились своїми досягненнями та отримали подарунки.

До уваги учнів!

"Правила поведінки під час літніх канікул"

https://vseosvita.ua/library/prezentacia-na-temu-pravila-povedinki-pid-cas-litnih-kanikul-283091.html?rl=31759&fbclid=IwAR1bBRddCLVvUvCLT9LTq_acigOrImRu5E0rBCZtETKhABp_-mnePYArNQI

Якщо ви знайшли боєприпаси - правила поведінки для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=l83IhF2dWK0

Безпека поведінки в лісі та на водних об'єктах

https://www.youtube.com/watch?v=H4g35UUuCW4

Гігієна для дітей: як уберегтися від злих мікробів?

https://www.youtube.com/watch?v=hd_kEZEHkdo

Як запобігти пожежі в лісі

https://www.youtube.com/watch?v=GrleR0JJFdw

Безпека на природі

https://www.youtube.com/watch?v=WbLLz3AkYDo

Корисні підказки. Імунітет

https://www.youtube.com/watch?v=X_t2fGl-7qo

Літні розваги. Правила поведінки на водоймах. Безпека влітку

https://www.youtube.com/watch?v=IqwrxyNo0G0

Правила поведінки на воді

https://www.youtube.com/watch?v=0Cq3lu_eELg

Підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «День зустрічі птахів-2020»

Київський еколого-культурний центр та Всеукраїнська екологічна організація «Жива планета» проводили Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2020». Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для пернатих, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».

Волков Вадим, учень 9 класу Бережанської школи-інтернату, брав участь у конкурсі і здобув ІІ місце. За що буде нагороджений цінним подарунком.

День Вишиванки – День Родоводу

День Родоводу присвячується видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки.

«Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу.

Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових – родичів, які насправді були героями свого часу»

Святкуємо День Європи в Україні

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами.

Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

До уваги учнів!

Від 30 березня 2020 року на 11 телеканалах України для школярів стартують онлайн - уроки. Учні 5-11 класів на період карантину зможуть вчитися просто у себе вдома. Достатньо ввімкнути телевізор і уважно слухати учителів.

Тиждень фізики та астрономії…

З 03 по 06 березня 2020 року в школі-інтернаті проходив Тиждень фізики та астрономії. Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок, а також виховання самодисципліни та самоорганізації.

Учитель фізики Карплюк А.М. в рамках тижня провів:

• Відкритий урок з астрономії в 11 класі на тему «Сонце – найбільша зоря».

• Відкритий урок з фізики у 8 класі на тему «Послідовне з’єднання провідників».

• Учні 10 класу захистили навчальні проекти на тему «Властивості газів, рідин і твердих тіл».

• Цікаво пройшли уроки у 7 класі на тему «Водний транспорт. Повітроплавання», в 9 класі «Другий закон Ньютона».

• Учні 11 класі показали свої знання при виконанні лабораторної роботи «Спостереження інтерференції та дифракції світла».

• Була організована виставка «Видатні фізики».

Учні взяли активну участь у підготовці та проведенні тижня фізики. Під час проведення заходів проявили зацікавленість, допитливість, вміння шукати та узагальнювати інформацію та творчий підхід до справи.

Твої права-твій захист

Під такою назвою відбулося засідання клубу «Правознавець». На заняття була запрошений головний спеціаліст Бережанського правового центру безоплатної допомоги Кріль М.

Діти отримали консультацію з питань отримання допомоги у разі виявлення фактів насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

На завершення вихованці отримали буклети «Твої права-твій захист», «Протидія домашньому насильству».

«Молодь за здоровий спосіб життя»

Під такою назвою в 6 класі відбувся виступ агітбригади (вихователь Джуравська К. М.), направлений на пропагування здорового способу життя серед школярів, формування високоморальних якостей: співчуття, вміння прийти на допомогу та виховання негативного ставлення до шкідливих звичок.

Під час заняття діти з’ясували сутність поняття «здоров’я» та «здоровий спосіб життя»; поглибили знання, уміння і навички здорового способу життя.

Вибір професії

З метою підготовки учнів до свідомого вибору професії в 9 класі відбулася зустріч з викладачами Підгаєцького професійного аграрного ліцею.

Школярі дізналися, що в цьому закладі можна здобути професію слюсаря з ремонту транспортних засобів, водія автотранспортних засобів, тракторист-машиніста, кухаря, офіціанта, бармена, електрогазозварника, умовами вступу та проживання.

«Правова відповідальність дітей 14-16 років»

З метою розвитку знань про відповідальність своїх дій у житті і уміння брати приклад з хорошої поведінки підлітків, відстоювати власну думку, аргументовано доводити правильність своєї позиції, формування правової культури серед учнів; виховування в учнів інтересу до правових знань і почуття відповідальності за свої дії у 9 класі вихователь Федів О.В. провела тематичний діалог «Правова відповідальність дітей 14-16років»

Проект «Годівниця-птахам помічниця»

Учні Бережанської школи-інтернату взяли участь у проекті «Годівниця-птахам помічниця», який проводив Бренд ТМ «Яготинське». Школярі з радістю захопилися творчим процесом, вклали в свою працю турботу про пернатих та любов до природи. За результатом роботи Бренд ТМ «Яготинське» надіслало книжкову бібліотеку для дітей.

Зустріч

Вихованці 11 класу зустрілися з учасником АТО Дулебою А. М., з перших уст дізналися про військові будні воїнів на сході України, хвилиною мовчання вшанували Героїв-земляків, подякували за мужність військовослужбовців, які захищають рідний край.

Тиждень математики та інформатики

Тиждень математики та інформатики в Бережанській школі-інтернаті проходив з 17.02. по 21.02.2020 року згідно затвердженого плану.

Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до предметів, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації.

Заходи тижня були направлені на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавальних інтересів до математики та інформатики.

Протягом тижня в навчальному закладі були проведені відкриті уроки, вікторини, конкурси, а саме:

• У 7 класі вчитель математики Гук Г.П. провела математичну вікторину «У світі математики».

• Височанська Л.А. у 6 класі провела відкритий урок на тему «Додавання раціональних чисел».

• У цікавій формі пройшов урок з інформатики у 4 класі на тему «Турнір знавців інформатики» (вч. Тригуба О.М.).

• У 8 класі вч. Височанська Л.А. провела урок алгебри на тему «Розв’язування вправ на застосування властивостей арифметичного квадратного кореня з добутку, дробу, степеня».

• Вч. Височанська Л.А, у 9 класі провела гру-подорож «Геометрична прогресія».

• Вчителі Гук Г.П. і Тригуба О.М. провели конкурс «Найрозумніший» з математики та інформатики у 5 класі.

• В 11 класі цікавий пройшов урок на тему «Визначений інтеграл та його застосування»(вч. Височанська Л.А.)

Тиждень математики та інформатики сприяв розвитку математичної культури учнів, зацікавленості учнів у вивченні предметів та дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля.

Молитва лине в Небеса…

Під такою назвою відбувся загальношкільний виховний захід , з метою нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Профорієнтаційний тренінг

Практичний психолог Гайдук М.М. і соціальний педагог Юзефик С.М. для учнів 9-10 класу провели профорієнтаційний тренінг: «Правильний вибір професії- успішне майбутнє».

Учні ознайомилися з важливістю вибору професії в житті людини та основними видами професій, класифікацією професій за Є. Клімовим. Розвинули в школярів уміння розуміти самого себе, свої потреби та нахили, важливість та позитивні сторони «улюбленої роботи», допомогли учням визначити власні професійні інтереси.

«У їхніх серцях жила Україна»

Під такою назвою відбулася тематична година спілкування у 8 класі (вихователь Яців Я. М.), З МЕТОЮ ознайомлення учнів з основними подіями Революції Гідності, вшанування пам’яті про Героїв Небесної Сотні, формування активної життєвої позиції, виховання гідності, справедливості, толерантності.

Моя Україна

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 2-а класі, яке провела вихователь Рибак Л. Б., з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю; формування поваги до державних символів України.

Вибір професії

З метою підготовки дітей до свідомого вибору професії відбулася зустріч з представником Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі, під час якої діти дізналися про професії, які можна здобути на базі закладу.

Участь в проєкті

Вихованці Бережанської школи-інтернату підтримали акцію від бренду «Яготинське» і взяли участь в проєкті «Годівниця – птахам помічниця», яка створена задля допомоги пернатим на час зимівлі.

«Українські вечорниці»

відбулися для вихованців 6-11 класів школи-інтернату, які організувала куратор школи лідерів учнівського самоврядування "Успіх" Юлія Руженевич.

Після дійства, як годиться і гостей, і школярів очікував солодкий стіл у шкільній їдальні.

День безпечного Інтернету

11 лютого в Бережанській школі-інтернаті відзначали День безпечного Інтернету, що проходив під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». День безпечного Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

В навчальному закладі проведено заходи, спрямованих на просвітницьку роботу серед учнівського середовища щодо безпечного використання мережі Інтернет. Вчитель інформатики Тригуба О.М. провела єдиний урок на тему «Безпечний Інтернет». Вона розповіли про всесвітню мережу Інтернет, її користь та шкоду. Ознайомила учнів школи з правилами безпечного поводження в мережі, а також з етикетом спілкування. Вчитель додатково наголосила на тому, що безпека в спілкуванні у всесвітній мережі може зашкодити не лише кожному зокрема, але й сім’ї та друзям.

Учні переглянули мультфільми про інтернет-залежність, відеофільми «Безпека в соціальних мережах», «Корисний і небезпечний Інтернет», розповсюджено пам'ятки для батьків учнів «Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет».

Тиждень англійської мови

В Бережанській школі-інтернаті учитель англійської мови Бойчак Л.Р. підготовила і провела тиждень англійської мови.

Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови.

Протягом тижня було проведено:

• Відкритий урок у 2-А класі на тему «Опис тварин. Частини тіла».

• Вікторину у 4 класі «Як я знаю англійську мову?».

• Урок-гру у 5 класі на тему «Цікава англійська».

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Та варто замислитися, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною, а саме англійською мовою, є потребою часу.

Дозвілля вихідного дня

У школі-інтернаті відбулася зустріч з гостями, які розказували дітям про походження Землі, демонстрували мультфільми.

Діти цікаво і весело провели час.

Відкритий урок з англійської мови

У 6 класі вчитель Бойчак Л.Р. провела відкритий урок з англійської мови. Запропонований урок є узагальненням та систематизацією знань, умінь і навичок по темі «Їжа та напої». Тема та зміст уроку повністю відповідала програмі та календарному плануванню.

Даний урок орієнтований на формування розвитку лексичних та граматичних навичок і вмінь іншомовної мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, монологічного та діалогічного мовлення та оволодіння учнями такими аспектами мови: вимовою, лексикою, граматикою. Зміст уроку сприяв розвитку в учнів інтересу до навчання.

Для релаксації учням було запропоновано розгадати загадки і розв’язати ребус, визначити список необхідних здорових та корисних продуктів.

Заняття за інтересами

Вихованці 6 класу цікаво і змістовно проводять під час заняття за інтересами. Своїми умілими руками вони виготовляють чарівні букети.

«Планета толерантності»

Практичний психолог Гайдук М. М. познайомила вихованців з поняттям « толерантність», з основними риси толерантності, формувала правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувала почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння, формувала толерантне ставлення однокласників між собою під час заняття у 3 класі.

Урок з поліцейськими

Точніше, з інспектором ювенальної превенції Бережанського відділу поліції Гайдукевич О. В. та курсантом поліції Кушко Христиною 28 січня учні Бережанської школи-інтернат мали змогу поспілкуватися. Під час уроку, обговорили найзлободенніші теми: «булінг в учнівському середовищі», «неповнолітній правопорушник», «безпека в Інтернеті». Інспектор відповів на запитання правової тематики, які цікавлять молодь.

Курсант Кушко Х. провела з вихованцями тренінг по протидії булінгу.

На завершенні уроку дітям були вручені інформаційні буклети.

«Навички толерантного спілкування»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 4 класі, під час якого вихователь Федів М. М. пояснила поняття «толерантність»; розповіла про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; формувала звички толерантної поведінки.

«Мальовнича моя Україна»

З метою ознайомлення дітей з історично відомими місцями України; формування патріотичних почуттів учнів, любові та поваги до рідної землі; виховання почуття громадянськості й гордості за свою Батьківщину, за історичне минуле українського народу; розвитку пізнавального інтересу до минулого і сьогодення вихователь Федів О.В. та учні 9 класу оформили фотоальбом «Мальовнича моя Україна»

Вивчаємо звичаї рідного краю

Учні Бережанськоі школи-інтернату разом із вихователем Федів О. В. відвідали фестиваль «Різдвяні візерунки».

Другий Святвечір в родинному колі

Щоб діти Бережанської школи-інтернату мали другий Святвечір в родинному колі долучився Благодійний фонд "Покрова", який не тільки закупив спортивний та ігровий інвентар, розвиваючі групові ігри, канцтовари та солодощі, але і організував майстер- клас з ліплення традиційних вареників і пампухів та приготування салату (волонтери з Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола та Анастасія Лялик).

Гостем свята були народний депутат Іван Чайківський з дружиною Тетяною, отець Василь Баглей та керівник мережі Василь Прусік. Усі разом ліпили вареники, пампухи та нарізали салат. Діти зрозуміли, наскільки важливо працювати в команді, вміти виконувати роботу після когось та передавати роботу далі, що будь-якого результату в житті треба добиватися власними силами та власною працею. Навіть, якщо ти хочеш зробити собі чи друзям свято.

Іван Чайківський побажав всім в цей вечір, щоб коло надійних друзів постійно розширювалося і вони ставали великою дружньою родиною. «Христос народився в звичайній стайні, а має цілий світ друзів. Пам’ятаймо про це. Неважливо, де і ким ти народився. Важливо, яке життя ти проживеш, і яку користь людям ти принесеш. Сьогодні ми вже принесли користь нашій спільноті – готували один для одного вечерю. Хай це буде для нас прикладом бути корисним один одному в житті та вміти робити добро іншим» -відзначив Іван Чайківський.

Наприкінці заходу виступили вертеп пластового куреня юначок число 58 імені Катерини Білокур та дитячий хор «Голосинка», який представив театралізоване дійство «Маланку»

Свят-вечір у шкільній родині

Зірки посипались додолу,

Цілують Ангели сніги.

І заквітчавши душу кволу,

І затопивши береги,

Благословенна Небесами

Велика радість, мов ріка,

Тече Господніми світами –

В свічках, в молитвах і зірках…

Сніги…Дороги…Мрії сині…

Святиться звіздами Різдво…

Усі школярі в цей свят-вечір зібралися за спільною вечерею. Розпочав дійство директор школи-інтернату спільною молитвою.

Діти смакували 12 страв, які наготували поварі.

Новорічні святкування

У ці дні відбулися розважальні заходи для учнів школи-інтернату.

Діти з радістю переглянули інсценізації вистав, брали участь в конкурсах, іграх, розвагах.

Усі присутні отримали задоволення та святковий настрій.

Звіт про проведення тижня початкових класів

З 16 по 20 грудня школі-інтернаті було організовано та проведено тиждень початкових класів. Метою тижня було:

- створення в освітньому процесі атмосфери успіху, що сприятиме розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

- активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

- обмін педагогічним досвідом.

Тиждень проходив під девізом: «Кожен день у нас цікавий, веселий, плідний і яскравий», а кожен день тижня - під певним гаслом:

• Понеділок – Зимові фантазії «Подих зими».

• Вівторок – День всезнайок.

• Середа – День юних артистів.

• Четвер – День «Умілих ручок».

• П’ятниця - День юних спортсменів.

Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.

Вчителі підготували і провели:

• Відкритий урок в 3 класі з літературного читання на тему «За добро добром платять. Чарівні казки. «Кривенька качечка».(вч. Темечко О.В.).

• Відкритий урок з природознавства у 4 класі на тему «Африка-найспекотніший материк». (вч. Дулеба М.Є.).

• Відкритий урок з математики в 1 класі на тему «Урок – казка. Повторення вивченого протягом тижня. Робота з геометричними фігурами». (вч. Пудлик О.І.).

• Відкритий урок з ЯДС у 2-А класі на тему «Чи може існувати спільнота без законів і правил». (вч. Гайдук М.І.).

• Відкритий урок з ЯДС у 2-Б класі на тему «Ознаки зими в неживій природі». (вч. Хлопась Н.І.).

• Змагання між учнями 3-4 класів «Веселі старти» провела вчитель Олексів Н.І.

• Учні 1-4 класів виготовили плакат «Хай буде мир на всій землі».

• Вчителі провели інтелектуальну гру «Найрозумніший», вікторину «Впізнай казку, відгадай загадку». Підготували виставку дитячих малюнків «Ой хто, хто Миколая любить». Діти розучували колядки, щедрівки, засівалки.

Дарунки від Святого МИКОЛАЯ

У ці дні Україною мандрує Святий Миколай, який своєю щедрістю дарує радість та натхнення на добрі справи. Завітав він із подарунками і до наших вихованців

12.12. До наших школярів завітали перші провісники Святого Миколая християни віри Євангельської з подарунками

*

17.12. 2019 на школярів чекав дитячий ранок «Золотий ключик для Святого Миколая», який провели артисти Тернопільського обласного академічного театру актора і ляльки. Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися. Веселі та щасливі, сповнені віри в добро, чудо, надії на краще залишали діти зал школи-інтернату.

*

17.12. 2019 за сприянням організації «Братерство сиріт» відбулася святкова дискотека

*

18.12. 2019 року до наших вихованців школи-інтернату завітали юні актори драмстудії "Натхнення" ЦДЮТ (керівник театру Л. Васютенко) із Святим Миколаєм, ангелами та активісти пласту станиці Бережани (НСОУ) , які прийшли з цікавою розважальною програмою. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

*

18.12. 2019 З щедрими дарунками та різдвяною виставою до вихованців Бережанської школи-інтернату завітали представники фундації «Відкриті двері» з концертною програмою «З Різдвом» та солодкими подарунками.

Школярі з великим задоволенням переглянули виставу «Різдвяний подарунок».

*

18.12. 2019 від вчитель Бережанської гімназії вручила підписку на дитячі журнали та шоломи для катання на велосипедах.

*

18.12. 2019 До вихованців 1-4 класів завітав клуб рибалок м. Бережани та передали діткам подарунки від святого Миколая: фрукти, канцелярські товари та велосипеди.

*

18.12. 2019 Миколай із «Копійочки» завітав до учнів 3 класу, які написали найбільше листів.

*

18.12. 2019 завітали педагоги і школярі із с. Рогачин, які провели для діток цікаву фінансово-економічну гру «Лісові комерсанти», з метою розвитку підприємницьких та лідерських навичок, вміння комунікувати та взаємодіяти в команді. Завершилось заняття спільним загадуванням бажань та запалюванням холодного вогню.

*

19.12. 2019 р. Бережанський відділ поліції ГУ поліції України в Тернопільській обл. в гостях у вихованців школи-інтернату.

У день найулюбленішого свята дітей – святого Миколая до вихованців нашої школи-інтернату завітали шефи вихованців- працівники Бережанського відділу поліції із подарунками

Святий Миколай від їх імені передав учням канцелярські приладдя для навчання та солодкі подарунки.

Чудова атмосфера та маса вражень нікого не залишила байдужим. Чого тільки вартували щасливі дитячі обличчя, веселі, яскраві оченята та щирий сміх.

*

19 грудня, у день свята Миколая Чудотворця, з почесною місією – вручити від християнського святого дітлахам подарунки – завітали представники військової частини А-1461 .

Їм подарували канцтовари, футбольний м’яч, ігри, схеми для вишивання бісером, мандарини, рукавички.

Від імені педагогічного колективу та дітей керівник закладу Старко М. В. висловлює щиру подяку за небайдужість, надану матеріальну допомогу.

Щиро вітаємо із Святим Миколаєм!

Нехай Миколай принесе до Вашої хатини мир і щастя у родину!

Щоб в житті усе велося і добро щодня лилося.

Щоб від цього дня Миколи жили Ви в добрі й любові.

Щоб не знали ні бід-горя у бурхливім життя морі.

Щоб пишався вами край, а найбільше - Миколай.

Екскурсія

19 грудня 2019 року, в Найдобріший день року, учні 3-4 класів (класні керівники Темечко О.В. і Дулеба М.Є.) відвідали майстер-клас з виготовлення піци у піцерії «La Famiglia».

Процес виготовлення найсмачнішої піци продемонстрував піцайола пан Сергій. Школярі апетитно ласували піцою, яку виготовляли власноруч. У дитячих серцях залишилися незабутні враження.

Нехай Божа ласка завжди буде з Вами, пане Сергію, та Вашою родиною.

ТИЖДЕНЬ ПРАВА

Тиждень права в школі-інтернаті проводився з метою розширити знання учнів про Конституцію України, Закони України та міжнародно-правові документи. Більш ширше ознайомити учнів з правами та обов’язками, бути спроможними вміти аналізувати та оцінювати їх. Вміти визначати своє ставлення до Законів, їхнє місце і роль в нашому житті.

В сучасному світі питання про права людини займає одне з центральних місць по відносинах між державами Міжнародне співтовариство в рамках ООН виробило низку документів, які містять у собі норми, що стосуються цих питань. Одним із таких документів є Загальна декларація прав людини затверджена і оголошена ООН 10 грудня 1948 року.

Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, які спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій, а саме:

• проведено єдиний урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. (Гурська О.М.)

• у шкільній бібліотеці була організована виставка бібліотечної полички «Нормативно-правові документи Української держави».(Мороз Г.І.)

• проведено засідання круглого столу «Ми висловлюємо свою рішучість проти всіх форм расової ненависті, ксенофобії та дискримінації». (Гайдук М.М.)

• для широкого розуміння прав проведено юридичний аукціон «Закони, за якими вчимося, працюємо, живемо».(Юзефик С.М.)

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань школярів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Тиждень з відзначення Дня Збройних сил України

Згідно з планом роботи школи-інтернату на 2019/2020 навчальний рік та з метою вшанування бойових подвигів, патріотизму і мужності, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Україні та її народові, захисту територіальної цілісності, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і належного відзначення Дня Збройних сил України з 02.12. по 08.12. 2019 року було проведено тиждень з відзначення Дня Збройних сил України.

В рамках тижня були проведені усі заходи згідно плану. Слід відзначити, що з метою виховання глибоких патріотичних почуттів, причетності і відповідальності за все, що відбувається в країні, вдячності тим хто віддав за неї життя; формування активної громадянської позиції школярів щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.

Вихователем 6 класу проведено тематичну годину спілкування «На захист рідної землі»

*

Бесіда «6 грудня – День Збройних сил України» у 1 класі

*

Учасники акробатичного гуртка «Пластика» взяли участь у районному святі до Дня Збройних сил України

*

Виховне заняття у 2-а класі «Наші захисники»

*

Виховне заняття «Захисники Вітчизни» у 4 класі.

*

Виховне заняття у 2-б класі «Дякуємо захисникам!»

*

Тематична година спілкування «Збройні сили України» у 3 класі

*

Година спілкування «На захист рідної землі» у 5 класі

Дозвілля вихідного дня

Цікаво і змістовно проходять заняття у вихідні дні у вихованців школи-інтернату.

Так під час заняття за інтересами учні 4 класу залюбки разом із вихователем Соколовською М. М. виготовляють новорічні прикраси для оформлення спалень, класних кімнат.

*

Не менш цікавими є і заняття гуртка «Смаколик»

Інтегрований урок

Вчителі Семчишин Н.Я. і Кужда О.П. провели інтегрований урок з мистецтва та англійської мови з використанням ІКТ у 8 класі на тему «Музика в нашому житті. Mysic in our life».

Учні ознайомилися з історією мистецтва, відпрацювали англомовну лексику з цієї теми, навчилися орієнтуватися в стилях та жанрах мистецтва, розвивали крос-культурні зв’язки.

"Подаруй тваринці дім"

Вже не перший день ми чуємо про проблеми вуличних тварин. Тому на прохання волонтерського об'єднання " Подаруй тваринці дім", щоб допомогти безпритульним тваринам перезимувати зиму в теплих домівках та виготовити його долучився вчитель трудового навчання Якимів І. М. та вихованці школи - інтернату Баканов О., Струтинський О., Юрченко А. та Крупка Д..

Тиждень музичного мистецтва

Музика! Хто не зачарований нею і не згадує її як своє дитинство, свою юність, своє бажання бути красивим, ніжним, сильним і хоробрим? Музика завжди співзвучна душі людини, немовби зберігає у собі велику й неосяжну таємницю безсмертя.

З метою ціннісного ставлення до мистецтва у школі-інтернаті проходив тиждень музичного мистецтва, який провела вчитель Кужда О.П.

Протягом тижня було проведено цікаві та змістовні заходи, уроки, вікторин, а саме:

• Вікторина «Домісолька».

• Музична вікторина «Впізнай композитора та його твір».

• Конкурс ребусів і загадок про музичні інструменти.

• Відкритий урок у 4 класі на тему «Динамічні відтінки. Сяйво козацької слави».

• Бінарний урок у 5 класі з музичного мистецтва і основ здоров’я на тему «Осінь в музиці. Корзина здоров’я».

• Виставка стінгазет «Музика у нашому житті».

Під час проведення заходів діти залюбки брали участь. Тиждень пройшов весело і натхненно.

Шкідливі звички

З метою виховувати в учнів прагнення до здорового способу життя; виховання в учнів розуміння того, що причиною багатьох злочинів є надмірне вживання алкоголю, прагнення до оздоровлення нашої нації в 6 класі проведено годину спілкування «Хвороби, викликанні алкоголем»

Акція «Прибери узбережжя»

З метою попередження забруднення побутовими відходами Бережанського ставу вихованці 5-11 класів разом із директором школи-інтернату Старком М. В. провели акцію по прибиранню узбережжя.

Віртуальна подорож «Царство тварин»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 4 класі, яке провела вихователь Федів М. М.

Подорожуючи, учні поглибили свої знання про життя тварин, вчилися бачити прекрасне, бережливо відноситися до природи, аргументовано висловлювати свою думку.

Тиждень історії

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві.

Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах. На сучасному етапі нагальною потребою є виховання у школярів активної громадянської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості, що не можливо без поширення правових та історичних знань.

Із 25 по 29 листопада у нашій школі-інтернат проходив тиждень історії. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками.

Розпочався тиждень відкриттям на загальношкільній лінійці та виставкою малюнків на історичну тематику.

Вчитель історії Гурська О.М. провела:

• Відкритий урок в 10 класі з громадянської освіти на тему «Стереотипи, забобони, дискримінація».

• Урок в 7 класі на тему «Київська держава за перших князів».

• Для учнів 6-8 класів було проведено урок- гру з історії України «Історичне асорті».

• Протягом усього тижня учні перегляди історичні фільми, презентації та відео-ролики на історичну та правову тематику, які залишили глибокий слід у пам’яті підростаючого покоління.

Кожна людина має своє коріння, гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Всі ми, вся наша велика шкільна родина живемо в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коди досконало знає, хто вона, якого вона роду.

Заняття за інтересами

З метою виховання акуратності в роботі, уважності і любові до декоративно-прикладної творчості, розвитку творчого мислення учнів, фантазії, почуття прекрасного учні 6 класу виготовили квіти з бісеру «Незабудки».

Повір у себе

Бережанським районним центром соціальних служб для сім'ї,дітей та молоді за підтримки районної державної адміністрації,районної ради, директора Бережанської школи-інтернат проведено щорічний фестиваль творчості талантів дітей з обмеженими можливостями "Повір у себе -2019".

Сьогодні в нас відбулось свято спілкування, спільної творчості, обміну думками, ідеями, досвідом. Фестиваль проводиться задля розвитку творчих здібностей, реалізації талантів, привернення уваги громадськості до проблем дітей з особливими потребами.

Крім художніх номерів проходила виставка робіт учасників фестивалю, на якій були представлені вироби, виконані різними техніками: творами образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайнові композиції з використанням природного матеріалу, виготовлення іграшок.

"Ви повірили у себе і ця віра допомагає не тільки Вам, але й нам, аби зрозуміти як Вам допомогти".

Всі учасники фестивалю відзначені подяками Бережанського РЦССМДМ та солодкими подарунками.

СНІД- чума XXI століття

Класний керівник Височанська Л. А. під час відкритої години спілкування розповіла старшокласникам, наскільки серйозною є проблема поширення ВІЛ-інфекції.

У доступній формі у вигляді інформаційних повідомлень та групових вправ учні 8 класу поглибили свої знання щодо СНІД та дізналися про шляхи передачі ВІЛ – інфекції.

Підлітки активно брали участь в обговоренні, переглянули презентації про реальний і щоденний ризик інфікування.

Правове виховання

Впродовж листопада 2019 року було проведено ряд заходів, з метою ознайомлення школярів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини.

Година класного керівника у 5 класі

Гру-подорож «У країні Прав дитини» провела вихователь Квасниця І. В., під час якої школярі закріпили знання про права та обов'язки визначені Загальною Декларацією прав людини, Конвенцією ООН про права дитини.

Година класного керівника у 6 класі

Виховне заняття «Всі люди мають рівні права. Права і обов’язки дитини» у 4 класі (вихователь Федів М. М.)

Виховне заняття «Права дитини» у 2-б класі провела вихователь Ходоровська Н. І., з метою ознайомлення дітей з реалізацією їх прав, поширення правової культури та освіченості в учнівському середовищі; виховання бажання вивчати, поглиблювати правові знання; доброзичливості, людяності, відповідальності.

Під час виховного заняття вихователя Шагай М. С.

Виховне заняття-диспут «Права дитини» проводить вихователь Височанський Р.А.

Таємниці живої природи

Під такою назвою відбулася тематична година спілкування у 2-б класі, яку провела вихователь Ходоровська Н. І.. Під час заняття школярі розширили та поглибили знання учнів про красу природи, вчилися необхідності дбайливого, обачного ставлення до навколишнього світу, відповідальності за збереження світу птахів.

«Мої права»

Не менш цікавим і змістовним було виховне заняття про права дітей, проведене вихователем у 2-а класі. Під час якого школярі в ігровій формі розширили знання про їхні особисті права, зрозуміли, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки, прагнути розуміння необхідності виконувати правила поведінки в школі-інтернаті.

«Права і обов’язки дитини»

Саме такими словами розпочалася година класного керівника у 7 класі. Під час якої класний керівник нагадала учням про головні обов’язки людини та їх взаємозв’язок з правами, сприяла поширенню правової культури, гендерної рівності, розвивала вміння орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях, керуватися отриманими знаннями у своїй життєвій практиці; вчила приймати аргументовані рішення щодо балансу прав та обов’язків, формувала почуття поваги школярів до людей що охороняють правопорядок та спокій у суспільстві.

«Ти людина-значить маєш права»

Під такою назвою відбулася година громадянськості у 6 класі, яку провела вихователь Джуравська К. М.

Під час заняття діти закріпили знання про права та обов’язки, вчилися розрізняти їх, ознайомилися з документами про права.

«Я маю право, кожна людина має право…»

під такою назвою відбулося виховне заняття у 1 класі, яке провела вихователь Гаврада О. В.

Діти закріпити знання про права дитини, вчилися толерантно ставитись до прав інших людей; правильно реалізовувати свої права, знаходити компромісне рішення, поважно ставитись до власної особистості та інших.

Місячник правового виховання

Заходи в рамках місячника пропаганди основних положень Конвенції ООН про права дитини і превентивного виховання

Виявити, яким є рівень знань учнів щодо законодавства України з прав дитини, Конвенції ООН про права дитини; спонукати підлітків до пошуку позитивних сторін чи негативних „комендантської години” і розвивати в них вміння самостійно робити висновки та аналізувати їх; формувати в учнів навички використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій; зорієнтувати дітей, куди і до кого звертатися при вирішенні проблем порушення їх прав

З метою повторення про права і свободи дітей визначені у Конвеціі про права дитини,навчити правильно розпізнавати свої права, виховання в учнів поважного ставлення до особистості у 9 класі вихователь Федів О.В. провела виховну «Конвенція ООН про права дитини»

Урок ввічливості проведений у 2-б класі вихователем Ходоровською Н. І. сприяв розвитку у школярів здатності розрізняти якості вихованої людини, формуванню ціннісного ставлення до людей, до себе.

Виховне заняття у 1 класі.Під час заняття вихователь Гаврада О. В. ознайомила вихованців з поняттям « толерантність», основними рисами толерантності, формувала правильне уявлення щодо толерантної поведінки, виховувала почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння, толерантне ставлення однокласників між собою.

Під час години доброти «Подбай про інших» у 4 класі, яку провела вихователь Федів М. М., з метою виховування в учнів почуття доброти, чуйності, милосердя, поваги до своїх батьків, старших людей; формування активної життєвої позиції, яка проявляється в дієвій допомозі знедоленим, немічним, стареньким.

Під час виховного заняття у 8,10,11 класах відбулося ознайомлення дітей з правилами згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про права дитини, формування вміння користуватися своїми правами, правового світогляду учнів та відповідної активної позиції при реалізації своїх прав у житті, при цьому виховувати повагу до прав та основних обов'язків людини і громадянина.

«Кожна дитина має право»-під такою назвою відбулося виховне заняття у 6 класі, яке провела вихователь Футорська М. М. з метою закріплення знань про права свободи та обов'язки, формування правових знань школярів; розвитку навичок творчого підходу до власного життя; формування любові до Батьківщини.

Виховне заняття «Конвенція ООН права дитини» у 8 класі

Виховне заняття «Права дитини» у 2-б класі

День гідності та свободи

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

День революції гідності Цього дня, 21 листопада, вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го і восени-взимку 2014 року захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір. 21 листопада шанують пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

В цей день відбулися виховні заходи і в школі-інтернаті, під час яких учні ознайомилися з історією виникнення свята, поняттями « гідність» та «свобода», які сприяли формуванню розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовності служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.

Тиждень безпеки руху

Виховне заняття у 4 класі

В рамках другого етапу Тижня дорожнього руху проведено виховне заняття «Знай і виконуй правила дорожнього руху» у 3 класі вихователем Шагай М. С., під час якого школярі поглибили знання про правила дорожнього руху, розвивали вміння і навички свідомо дотримуватись правил дорожнього руху, щоб уникати травм і нещасних випадків.

«Я йду містом»- під такою назвою, з метою узагальнення, систематизації та повторення знань з теми «Правила дорожнього руху» відбулося виховне заняття.

Бесіда-порада «Безпечна дорога до школи, додому»- під такою назвою відбулося виховне заняття у 9 класі, яке провела вихователь Федів О. В. з метою повторення правил дорожнього руху, призначення дорожніх знаків, виховання звички дотримуватися правил безпечного руху, правильно переходити вулицю, розвитку логічного мислення, уваги, спостережливості.

Виховне заняття «Моргайко та його сигнали» у 2-а класі відбулося з метою ознайомлення учнів із правилами дорожнього руху, сигналами світлофора, дорожніми знаками, формування навичок безпечного пересування на вулиці.

Єдиний урок «Безпечна країна» у 9 класі (класний керівник Тригуба О. М.)

Сюжетно-рольова гра «Світлофор Моргайко завітав до нас» відбулася у 1 класі, яку провела вихователь Рибак Л. Б. , з метою ознайомлення з правилами дорожнього руху, формування вміння розуміти сигнали світлофора, навичок безпечної поведінки на дорозі.

Про правила дорожнього руху у 5 класі під час єдиного уроку розповідає класний керівник Бойчак Л. Р.

Вуличний марафон «Дорожні знаки та їх значення» провела для учнів 2-б класу вихователь Квасниця І. В.

Юні таланти

Переможці шкільного етапу конкурсу читців, присвяченого 147-ій річниці від дня народження Богдана Лепкого «Поезія правдива цвіте в душі, як весна» Чвартацька В., Козлюк Х., та Козлюк А. взяли участь у другому етапі конкурсу ( номінація «Поезія і проза»), який відбувся 19.11. 2019 у Обласному комунальному музеї Богдана Лепкого.

Нагородження переможців

В Тернопільській області 12.11. 2019 учні 6-9 класів шкіл-інтернатів взяли участь в онлайн-вікторині “Репетиція ЗНО”, яку організувала Всеукраїнська організація “Братерство сиріт України”.

За результатами вікторини перемогу здобула Бережанська школа-інтернат, вихованці якої зайняли 10 із 12 призових місць. Організатори вікторини відвідали Бережанську школу-інтернат та нагородили переможців.

Головними призами були смартфони, їх отримали: Ціось О., Солоневич С., Баканов О.

Рюкзаки, навушники та солодощі дісталися таким учням: Федорнак М., Бородайко М., Анохін М., Вашкевич Ю., Болюх Х., Турчин Т., Романів Л..

Тиждень української мови та літератури

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

З метою сприяння розвитку продуктивного творчого мислення, стимулювання самостійності та ініціативності у саморозвитку, сприяння самовираження особистості, розвитку і підтримки творчої діяльності школяра з 09 по 15 листопада було проведено тиждень української мови та літератури, присвячений дню української писемності та мови.

Мета тижня: залучити учнів до книги, формувати розвиненого читача, сприяти вихованню естетичних смаків школярів, зацікавити їх багатогранним світом культури та літератури, рідної мови.

У рамках тижня пройшли заходи: 9 листопада учні мали змогу долучитися до написання Всеукраїнського радіодиктанту, проведено І етап конкурсу поезіїї Б.Лепкого і визначено учасників ІІ етапу, мовна вікторина у 7-9 класах «Словограй» (вч. Байко Г.П.), учні 5 класу показали свої знання в інтелектуальній грі «Мовний крос» (вч. Януш Г.Я.), літературне свято на тему «9 листопада – День української писемності та мови»(вч. Януш Г.Я.).

Педагоги школи-інтернату й надалі плануватимуть різноманітні заходи, щоб за допомогою вивчення рідної мови формувати в учнів національно свідому, духовно збагачену особистість, яка володітиме вміннями й навичками вільно, доцільно користуватися засобами рідної мови.

Бінарний урок

Бінарні уроки - одна з форм реалізації міжпредметних зв'язків та інтеграції знань з кількох предметів. Це нетрадиційний вид уроку. Такі уроки служать засобом підвищення мотивації навчання.

Вчителі Семчишин Н.Я.і Прокопчук М.С. провели бінарний урок у 8 класі з англійської мови та українсьеої літератури на тему «Відомі поети. Тарас Шевченко. Роберт Бернс». Учні поглибили знання про Т.Г.Шевченка, ознайомилися з життям і творчістю Р.Бернса, розвивали навички самостійного пошуку інформації, пам’яті, виразного читання, логічного мислення.

Веселий ярмарок закликає! Всі на ярмарок!

Саме такими словами розпочався виховний захід, який підготувала вихователь 4 класу Федів М. М.

На заході діти демонстрували веселі пісні і гумор та ще й сатири трохи, танці, забави, бо це ж — ярмарок!

Сюди прийшли батьки, педагоги не тільки на школярів подивитись, а й себе показати, повеселитись, дещо, може, й купити! Щось цікаве побачити, з людьми поспілкуватись, смачненького чогось перехопити — на те він ярмарок!

Фольклорне дійство надовго запам’ятається четвертокласникам, бо вони повеселились і цікаво та змістовно відпочили.

Заняття за інтересами

З метою ознайомлення учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріплення знань учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях. Учні 6 класу разом з вихователем провели квест—естафету «Азбука дорожнього руху»

Веселе дозвілля

З метою підтримання в дітей життєрадісного емоційного настрою; розвитку ритмічності й емоційної виразності танцювальних рухів, відчуття характеру музики; формування мистецької активності. Вихователі Яців Я.М, Джуравська К.М, Юзефик Н.Р організували дитячі танці, ігри для активного відпочинку.

ТОВ «Захід-Агро МХП»

Минулого тижня ТОВ «Захід-Агро МХП» розпочав реалізацію важливого соціального проекту МХП – «Штурмуємо інтернати разом»: 19 волонтерів-працівників підприємства відвідали Бережанську обласну комунальну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання.

Мета проекту – допомогти дітям соціалізуватися, підтримати їх, надихнути та мотивувати. Стати для них своєрідними «штурманами» – провідниками у доросле життя.

Для проведення занять, волонтери, розподілились на чотири групи: «Кулінарія», «Кохання та дружба в моєму житті», «Фінансова грамотність» та «Формування життєвих навичок».

«Заняття проходили у добрій, дружній та теплій атмосфері. Не чекала, що дітки з першого разу так відкриються і підуть на контакт. Всі діти брали участь у заняттях, виконували вправи, розповідали про свої захоплення. Я розчулена їх щирістю, відкритістю та прагненням дізнаватись нове», - враженнями від першого заняття поділилась Ольга Синявська-Чаус, волонтерка групи «Формування життєвих навичок».

«Приділивши увагу тим, хто цього потребує, поділившись особистим досвідом та навичками, ми маємо змогу разом змінити країну та світ на краще. Такі виїзди спрямовані на те, щоб надихнути дітей, мотивувати до подальшого розвитку, поділитися порадою, сприяти визначенню дітей із майбутньою професією, відкрити для них світ нових можливостей.

Для колег така ініціатива – це гарна нагода об'єднатися заради спільної мети, доброї справи. Даний проект вже другий рік успішно реалізовується на багатьох підприємствах Групи МХП. До проекту «Штурмуймо інтернати разом» приєднується дедалі більше наших співробітників, які стають волонтерами. Важливо, що це не одноразовий проект. Волонтерські групи регулярно відвідують спеціалізовані школи-інтернати у містах присутності холдингу. Крім того, МХП сприятиме працевлаштуванню вихованців спеціалізованих шкіл-інтернатів для дітей з неблагополучних сімей або позбавлених батьківського піклування та допомагатиме отримати спеціалізовану освіту. Ми впевнені – це обов'язок відповідального бізнесу перед державою та суспільством.

Ми віримо у цей проект і докладемо всіх можливих зусиль, щоб він став ефективним та успішним», - поділилась керівник Львівської регіональної служби управління персоналом Валентина Крижановська.

У музеї Б.Лепкого

З метою ознайомлення учнів із життєвим і творчим шляхом Б. Лепкого., виховування почуття національної гордості та самосвідомості, любові до Батьківщини, розвитку інтересу до культурної спадщини та історії свого народу 04.11 учні 8 і 9 класів з вихователями Федів О.В. і Яців Я.М. ходили на екскурсію до музею Б.Лепкого.

Година спілкування «Птахи взимку» у 3 класі

Метою заняття було розширити і закріпити знання учнів про птахів, про їхню поведінку і спосіб життя, роль і місце у природі, значення у житті людини; розвивати допитливість, спостережливість, інтерес до пташиного світу; учити замислюватись над наслідками своїх дій, навчити правил поведінки у природі; виховувати у школярів бажання допомагати птахам узимку.

«Настроєний життям, як скрипка...»

З метою ознайомлення учнів із творчістю і життєвим шляхом письменника Богдана Легкого, розвитку в учнів естетичних смаків вдумливих читачів, вміння зіставляти й робити висновки; виховувати свідомих громадян своєї країни, прищеплювати бажання трудитися заради майбутнього свого і прийдешніх поколінь. Вихователем 6 класу Джуравською К. М було проведено усний журнал «Настроєний життям, як скрипка...»

ОСІННІ КАНІКУЛИ

Учні Бережанської школи-інтернату запам’ятають осінні канікули надовго, адже вони 28 жовтня відвідали Трускавецький Дельфінарій «ОСКАР» і зоопарк «ЛІМПОПО» в Меденичах на благодійних засадах. Діти отримали не тільки масу незабутніх вражень, але й море позитивних емоцій. Діти вперше в житті побачили розумних дельфінів, смішних морських котиків, грізного Лева, величезних ведмедів, смішних мавпочок.

Тиждень протипожежної безпеки

На виконання річного плану роботи школи-інтернату на 2019/2020 навчальний рік, з метою профілактики дитячого травматизму, формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, свідомого ставлення до дотримання правил пожежної безпеки всіма учасниками освітнього процесу, навчання дітей та підлітків діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, з метою профілактики дитячого травматизму, формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, свідомого ставлення до дотримання правил пожежної безпеки всіма учасниками освітнього процесу, навчання дітей та підлітків діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях з 21. 10. по 25. 10 2019 року проведено Тиждень протипожежної безпеки.

Проведенню Тижня протипожежної безпеки передувала велика підготовча робота: співбесіди з вихователями та класними керівниками, розроблення плану, оформлення виставок.

Слід відзначити, що заплановані заходи у рамках Тижня протипожежної безпеки пройшли організовано.

В шкільній бібліотеці протягом тижня діяла виставка-огляд літератури «Вогонь-друг, вогонь-ворог» (бібліотекар Мороз Г. І.).

Протягом Тижня протипожежної безпеки з метою популяризації знань правил пожежної безпеки, прищеплення навичок обережної поведінки в довкіллі та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих, формування практичних навичок прогнозувати небезпечні ситуації в разі виникнення пожежі та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з них було проведено такі заходи:

- години спілкування: «Небезпека від вогню в побуті» (класні керівники Темечко О. В., Дулеба М. Є.), «Первинні засоби пожежогасіння» (класний керівник Височанська Л. А.), «Пожежна безпека. Умови й причини виникнення пожеж. Принципи запобігання та гасіння пожеж» (класний керівник Гурська О. М.);

- тематичний діалог «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» (класний керівник Тригуба О. М.);

- рольові ігри «Маленькі пожежники» (класний керівник Хлопась Н. І.), «Як себе поводити у разі пожежі» (вихователі Рибак Л. Б., Гук Н. В., Квасниця І. В.);

- конкурс малюнків «Вогонь не іграшка» (педагог-організатор Лугова М. В.);

- вікторину «Чи знаєш ти…» (про правила пожежної безпеки) (вихователі Соколовська М. М., Юзефик Н. Р.);

- брейн-ринг «Щоб пожежі нам не знати, треба правила вивчати» (класні керівники Цідило Н. В., Прокопчук М. С.);

- сюжетно - рольові ігри «Не грайся з вогнем» (вихователь Демчук Я. В.);

- виставку буклетів «А ти знаєш правила пожежної безпеки?» (педагог-організатор Лугова М. В.);

- усний журнал «Правила пожежної безпеки – запорука збереження твого життя» (вихователь Футорська М. М.);

- тематичну годину спілкування «Що я знаю про вогонь» (класний керівник Байко Г. П.);

- інструктажі з безпеки життєдіяльності «Поведінка під час осінніх канікул. Пам’ятка на канікули» (класні керівники 1-11 класів).

Екскурсія на ТОВ «Захід – Агро МХП»

Учні 5-11 класів побували на екскурсії на структурному підрозділі ТОВ «Захід – Агро МХП» у с. Саранчуки, Бережанський р-н, Тернопільська обл. Керівник філії Левицький Михайло Теодорович ознайомив із виробничими об’єктами підрозділу, тракторами, навантажувачами та сільськогосподарськими машинами сучасного зразка, а також з основними видами діяльності та вирощуванням сільськогосподарських культур.

Цікавим для дітей був огляд техніки, яка вражала своїми габаритами, унікальністю та продуктивністю. Будь-який комбайн чи трактор, що зацікавив учнів, можна було спробувати завести, подивитися його облаштування, всю електроніку, якою він оснащений, заглянути до двигуна і навіть покататися. Діти побачили, як працюють сучасні трактори на польових роботах, мали можливість постажуватися та стати сучасними механізаторами і водіями. Неперевершені враження отримали учні від можливості побачити і ознайомитися з квадрокоптером, дізналися як він працює та що з ним можна робити, як керувати та використовувати його у практиці.

ТИЖДЕНЬ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Згідно з планом роботи школи-інтернату, з метою вивчення нових форм і методів роботи з дітьми, розвитку творчості учнів, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду, підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку учнів, залучення учнів до позакласної роботи з 21 по 25 жовтня 2019 року був проведений тематичний предметний тиждень з трудового навчання.

Тиждень розпочався з проведення тематичної лінійки «У світі тисячі професій, і лиш одна із них – твоя!», на якій учні познайомилися із різними видами робітничих професій. В рамках тижня відбулися заходи, під час проведення яких, діти мали змогу продемонструвати свої уміння та здібності в різних конкурсах та вікторинах.

Вчителі трудового навчання Мігоцька Т.Т., Карплюк А.М., Якимів І.М. провели:

• Конкурс у 9 класі «Моя професія»;

• Відкритий урок у 5 класі на тему: «Графічне зображення та технологія виконання тамбурного та петельного швів»;

• Конкурс у 5 класі «Забавки юних столярів»;

• «Трудову вікторину» у 6 класі;

• Відкритий урок у 8 класі на тему: «Творчий проект. Виготовлення виробу. Підставка під гарячий посуд».

Тиждень, підготовлений вчителями трудового навчання, був насиченим і цікавим. Діти із задоволенням приймали участь у конкурсах та заходах.

«Стежками рідного краю»

З метою поглибити знання учнів про рідний край, формувати почуття належності до свого краю, до історії та традицій, виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до рідної землі вихователь Височанський Р.А. провів відкритий виховний захід у 7 класі на темі «Стежками рідного краю».

Цікаві зустрічі

Вихованці школи-інтернату,педагоги та адміністрація школи (директор Старко М.В.) радісно прийняли молодих акторів-лялькарів Валерію Опалко, Владислава Віхровського з Луцького лялькового театру "Ромашка" з новою виставою: "Ведмедикові шишки".

Театральне дійство, яскраві ляльки, музичне оформлення та веселе спілкування акторів з глядачами, викликали у дітей позитивні емоції, щиру радість та нові пізнання.

Тиждень зарубіжної літератури

Відповідно до річного плану роботи на 2019/2020 навчального року, з метою вияву рівня ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу, підвищення інтересу до вивчення зарубіжної літератури, у школі – інтернаті був проведений Тиждень зарубіжної літератури. Учитель зарубіжної літератури Рутковська О.С. провела:

• відкритий урок у 5 класі на тему: «Брати Грімм. «Пані Метелиця». Значення діяльності братів Грімм у збиранні й збереженні фольклору. Характеристика образів персонажів»;

• урок у 7 класі на тему: «Роберт Льюїс Стівенсон. «Балада про вересовий трунок». Основний конфлікт балади (батько і сини-король, свобода-рабство)»

• літературний турнір учні 7-11 класів «Знавець зарубіжної літератури.

Цікаві вікторини, конкурси, змагання, виставки дали змогу виявити найактивніших читачів та шанувальників красного письменства, розширили дитячий кругозір, відкрили нові літературні таємниці.

Тиждень зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним. Варто зазначити, що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків, активніше беруть участь у літературних бесідах, більше і, головне, якісніше читають, цікавляться новинками зарубіжної літератури.

Дозвілля вихідного дня

У ці чудові осінні дні наші вихованці відчувають красу рідного краю під час екскурсій. Одна з таких подорожей у Раївський парк.

Відкритий чемпіонат Тернопільської області з веслування на байдарках і каное

Учениця 5 класу Боднар Марія зайняла I місце у відкритому чемпіонаті Тернопільської області з веслування на байдарках і каное серед юнаків і дівчат

Районний семінар-практикум учителів історії

З метою підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу вчителів; ознайомлення з можливостями використання ІКТ в освітньому процесі; впровадження ефективних методик та методичних прийомів; удосконалення майстерності педагогів на базі Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням трудового навчання 09 жовтня 2019 року відбувся районний семінар-практикум учителів історії на тему: «Формування пізнавальних інтересів учнів за допомогою ІКТ на уроках історії».

Розпочався семінар щирим привітанням, які лунали з уст учнів навчального закладу- зворушливими до глибини душі віршами, патріотичними гаслами, милозвучними піснями, сповненими національних ідей та любові до Батьківщини.

Бич В.В., методист Бережанського районного методичного кабінету, ознайомив учасників семінару з планом роботи, основними тенденціями інноваційних підходів до освітнього процесу.

Старко М.В., директор школи-інтернату, презентував роботу школи-інтернату, зазначив його перспективи розвитку і провів екскурсію навчальним закладом.

Учасники семінару відвідали урок з всесвітньої історії у 8 класі на тему: «Практичне заняття. Повсякденне життя Західної Європи. Становище жінок і дітей ц країнах Західної Європи в XVI-XVIII ст.», який провела вчитель історії Гурська О.М.

Завершився семінар-практикум підведенням підсумків та виробленням методичних рекомендацій для вчителів історії.

День захисту тварин

З метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя в 5-8 класах пройшли уроки Доброти під назвою «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Діти розповіли про своїх домашніх улюбленців, читали вірші про тварин, переглянули відеоролики про друзів своїх менших, а також здійснили віртуальну подорож до різних країн, де встановлено пам’ятники собакам, що протягом багатьох років чекали своїх загиблих господарів.

День працівників освіти

Сьогодні відзначали своє професійне свято працівники освіти школи-інтернату.

Влаштували веселе і чудове свято для своїх педагогів учні школи-інтернату.

Привітав усіх педагогів директор Старко М. В.

Вихованці вражали публіку музичними композиціями, незабутніми і смішними інсценізаціями.

Свято відбулося на найвищому рівні.

Профорієнтація. «Формула успіху. Хочу-Можу-Треба»

Вибір професії – це дуже важлива подія в житті кожної людини.

Але яку б професію ви не вибрали, вам завжди знадобляться знання отриманні в школі-інтернаті на цьому наголосила вихователь Мороз В. С. під час показової години спілкування « Хочу- Можу- Треба» у 7 класі.

Екологічний тренінг «З природою живи у дружбі»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 8,10,11 класах, яке провела вихователь Макар Ж. М.

Під час тренінгу вихователь старалася привернути увагу до актуальних екологічних проблем сучасності, з'ясувати вплив екології на здоров'я людини; знайти шляхи подолання проблеми.

«Пошук Скарбів»

З метою розвитку пізнавального інтересу і потреби учнів у вивчення флори і фауни планети Земля, сприяння становленню світогляду, вмінню застосовувати свої знання на практиці у 9 класі вихователь Федів О.В. провела екологічний квест.

Майстер-клас

Качмарик М. А. провела на спортивній площадці танцювальний «FLESHMOB» в рамках проходження курсу «Zumbo» для учнів 5-11 класів

Заняття за інтересами

З метою розвитку художньо—творчих здібностей учнів, вміння працювати з природним матеріалом, розвивати дрібну моторику рук, творче мислення, виховання почуття любові до природи учнями 6 класу на занятті за інтересами було виготовлено їжака з гарбузового насіння.

Україна бажає миру

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру. Це свято покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.

В рамках відзначення Міжнародного дня миру відбулася година класного керівника у 7 класі, яку провела класний керівник Байко Г. П. Учні декламували вірші, виконували пісні, слухали розповідь педагога про найбільше бажання усього народу – прагнення до миру.

Тиждень фізичної культури і спорту

З метою пропаганди здорового способу життя у школі-інтернаті проводився тиждень фізичної культури і спорту. Тиждень був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство». Під час проведення тижня робота вчителів фізичної культури Олексів Н.І. та Кіндрацької Л.М. була спрямована на:

• Виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя.

• Залучення школярів до систематичних занять спортом.

• Виховання колективізму взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, витримки, спортивного азарту і підтримки.

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій діти ознайомилися із планом проведення тижня. Вчителі закликали всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.

Вчителі провели: естафети «Веселі старти», дівчата 7-9 класів виконували акробатичні вправи, а хлопці грали у футбол, перетягували канат, підтягувалися на перекладені, учні 9 класу виконали «Бельгійський танок», виступив акробатичний гурток «Пластика».

Тиждень був насичений, цікавий та змістовний. Побажаємо учням успіху в подальших звершеннях, адже спортивне життя школи-інтернату не обмежується одним тижнем, попереду в кожного - багато досягнень.

Про участь у кар’єрному форумі

Вихованці гуртка «Народна творчість» (керівник Лугова М. В.) взяли участь у 1 Міжрайонному кар’єрному форумі «Профорієнтація-2019». Школярі представили виставку робіт та під керівництвом Керівника Лугової М. В. провели майстер-клас по виготовленню бонбоньєрок.

Напередодні відзначення професійного свята рятувальників

Бійці служби порятунку завітали до вихованців Бережанської школи-інтернату, щоб познайомити школярів з особливостями цієї надзвичайної та небезпечної професії. Захід розпочався із навчальної евакуації всіх учасників освітнього процесу. Вогнеборці продемонстрували алгоритм надання домедичної допомоги потерпілому.

Школярі ознайомилися із технікою та спорядженням, яке перебуває на озброєнні у рятувальників, приміряли бойовий одяг та спорядження. Діти дізналися як користуватися вогнигасником та що робити, коли побачили боєприпаси часів минулих воєн.

Однією із найемоційніших частин заходу було подолання дітворою смуги перешкод. А найменші учасники дійства взяли участь у цікавій та пізнавальній вікторині, яку підготували психологи обласного Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Урок з поліцейським

Точніше, з інспектором ювенальної превенції Бережанського відділу поліції.

Учні Бережанської школи-інтернат , мали змогу поспілкуватися з дитячим поліцейським. Під час уроку, обговорили найзлободенніші теми: «булінг в учнівському середовищі», «неповнолітній правопорушник», «безпека в Інтернеті», «поведінка особи при виявленні вибухонебезпечних речовин».

Інспектор відповів на запитання правової тематики, які цікавлять молодь.

На завершенні уроку дітям були вручені інформаційні буклети та канцелярські приладдя.

Загальношкільні батьківські збори

1.Про результати підготовки школи-інтернату до нового навчального року (зміцнення матеріально-технічної бази, забезпечення підручниками, організація ремонтних робіт).

2.Про організацію освітнього процесу у 2019/2020 навчальному році (режим роботи школи-інтернату, організація роботи факультативів, гуртків та індивідуальної роботи з учнями)

3.Вибори батьківського комітету школи-інтернату на 2019/2020 навчальний рік

4.Про організацію харчування та медичного обслуговування учнів школи-інтернату у 2019/2020навчальному році

5.Про використання мобільних телефонів та інших гаджетів в освітньому процесі.

6.Створення безпечного освітнього середовища в школі-інтернаті

Перший урок

У школі-інтернаті відбулася урочиста лінійка «Добрий день, країно Знань», на яку були запрошені батьки, священник о. Михайло, сестра Діонісія, методист районного відділу освіти Бич В. В., інспектор ювенальної превенції Бережанського відділу поліції Гайдукевич О. В.

День Знань

У школі-інтернаті класні керівники провели перший урок на тему:

«Я люблю свою країну» у 1 класі

«Діти єднають Україну» у 2-4 класі

«З Україною в серці» у 5-7 класі

«Я вірю в мою Україну» у 8-9 класах

«Україна – єдина країна» у 10-11 класах

СЕМІНАР

Вовк Володимир і Пєтушкова Лариса (координатор і експерт проекту «Реформування інтернатних закладів у Тернопільській області»)для працівників Бережанської школи-інтернату провели семінар на тему «Причини і специфіка відхилень у соціальному розвитку і поведінці вихованців інтернатних закладів».

На семінарі розглядалися питання:

• Основні принципи і складові ДІ.

• Сутність і чинники відхилень у соціальному розвитку і поведінці вихованців інтернатних закладів.

• Основні умови для забезпечення потреб дитини та її розвитку в контексті теорії прив’язаності та психології розвитку.

• Інклюзивна освіта: особливості запровадження.

«Буковинська мрія - 2019»

35 учнів школи-інтернату брали участь у Всеукраїнському благодійному фестивалі «Буковинська мрія-2019», організатором якого є Благодійний фонд «Я майбутнє України», який проходив у комплексі «Мигово» (Вижницький район. Чернівецька область).

Програма фестивалю була цікава, насичена різноманітними заходами: велика сцена, атракціони для дітей, розваги. Перед учасниками фестивалю виступили: DZIDZIO, Лавіка, THMK, Move On, танцювальний гурт «МУВОН», продюсерського центру «Вікторія» та інші. Свято закінчилося дискотекою.

Діти отримали подарунки від благодійників.

«Школо, прощай!»

Зворушливо і незабутньо відбулось завершення навчального року 2018-2019 у школі-інтернаті.

Останній дзвоник, як завжди зібрав на шкільному дворі не лише вчителів, вихователів та вихованців, а й їхніх батьків та гостей.

Першим з вітальним словом до учасників урочистого дійства звернувся директор школи-інтернату Старко М. В., вручив школярам грамоти за досягнення, побажав випускникам зробити правильний вибір, обрати професію, яка буде до душі, допоможе реалізувати себе та стати успішним громадянином своєї держави та веселих канікул усім іншим школярам.

Отець Василь привітав всіх присутніх із закінченням навчального року та дав настанови, поради випускникам на подальше самостійне життя.

Хвилююче-урочистим був вальс 11-класників.

А про завершення навчального року для усіх присутніх сповістив останній дзвінок.

Методоб’єднання вихователів

Відбулося засідання методичного об’єднання вихователів

«Віртуальна подорож країнами Європи»

відбулася у 3 класі, яку провела класний керівник Дулеба М. Є.

«Інтернет- друг чи ворог?»

Під час години класного керівника «Інтернет- друг чи ворог?» у 4 класі

«Люби, шануй, оберігай, усе, що зветься Україна»

під такою назвою відбулося свято у 1-а класі, яке провела класний керівник Гайдук М. І. Діти декламували вірші, виконували пісні про Україну, складали прислів’я, танцювали, складали «асоціативний кущ» до слова мова. На свято були запрошені батьки, вчителі, вихователі.

День біорізноманіття

На виконання листа управління освіти і науки «Про відзначення Міжнародного дня біорізноманіття» № 02-17/1475-99 від 16.05. 2019 адміністрація Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання інформує, що з метою збереження та раціонального використання запасів біорізноманіття та його вигод, усвідомлення відповідальності за збереження біорізноманіття для нинішніх та прийдешніх поколінь. формування екологічної свідомості дітей проведено:

- із учнями 7,11 класів тематичний діалог на тему "Причини і наслідки деградації біорізноманіття», під час якого діти розширили свої знання про негативний вплив людського фактору на біосферу, навчились передбачувати можливі його наслідки.

-усний журнал «Живи у гармонії з природою» у 10 класі

-годину спілкування «Природа навколо нас» у 2 класі

-тематичну годину спілкування «Чому біорізноманіття настільки важливе?» у 3класі

-урок спілкування з природою «Люби природу» у 1-а класі

-пізнавальну годину «Ознаки біорізноманіття» у 9 класі

-години милування природою у 5, 6 класах

- вікторину «Природа- наш спільний дім», у 8 класі з метою навчання милуватися природою, оберігати її , ознайомлення учнів з природоохоронною діяльністю в Україні, розвитку мислення, пізнавальних інтересів, виховання бережливого ставлення до природи і навколишнього середовища

-виготовлення презентацій «Біорізноманіття»

-тематичні суспільно-інформаційні години «22 травня –Міжнародний день біорізноманіття» у 5,6 класах

-гру-подорож «У світі біорізноманіття» у 1-б класі

-Просвітницьку годину у 7 класі

Гра-подорож «Природа рідного краю»

під такою назвою відбулася година класного керівника у 2 класі, яку провела Шпаргало Н. В.

Перше причастя

учні 3-4 класів Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату I-IIIступенів з поглибленим вивченням трудового навчання приступили до Першої Святої Сповіді та урочисто прийняли Святе Причастя у церкві Пресвятої Тройці, до якого їх впродовж навчального року готувала сестра –монахиня Діонісія .

В цей важливий та святковий день для школярів прийшли розділити радість з ними їх батьки, вихователі,вчителі.

Духовний наставник навчального закладу о. Василь привітав дітей та наголосив, що відтепер вони є повноцінними членами великої церковної родини, частки любові і віри Христової, тож у їхній душах має панувати лише добро, ласка, милосердя, любов до Господа Бога, рідних, вчителів та вихователів.

Батьки та діти подякували священику та сестрі Діонісії за нелегку працю у духовному відродженні, піднятті християнської культури та моралі, натхнення, мудрість, старання, науку, які вони вкладають у душі, за те, що своїм прикладом, молитвою провадять правдивою дорогою Божих заповідей.

«Наші обряди і звичаї»

Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонце, полотно небес,

І крашанку, як усмішку, підносить:

- Христос Воскрес!

- Воістину Воскрес!

Метою свята було пригадати великодні звичаї нашого народу, продемонструвати, забави та гаївки, які водяться на великодньому тижні.

Вихователь 3 класу Федів М. М. відзначила, що виявом великої радості Воскресіння з давніх давен в усій Україні були гаївки. Люди збирались у світлий понеділок біля храмів і водили гаївки, цікавою була і розповідь про давні традиції дарування писанок.

Друга частина свята, була присвячена українській казці, інсценізацію, якої підготувала вихователь Шагай М. С. В якій дуже майстерно учні 2і 3 класів зіграли ролі Вовчиків, Лисички, Курочки, Червоної Шапочки, Бабусі.

Завершився захід словами «Живіть в добрі і в мирі, радійте, посміхайтесь щиро. Лише добро спасе весь світ, про це говорять багато літ...»

15 травня –Міжнародний день сім’ї

В рамках програми «Юстиція –відкрита для людей!» з нагоди Міжнародного дня сім’ї відбулася зустріч вихованців школи-інтернату з начальником Бережанського міжрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Тернопільській області та спеціалістом Бережанського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Тернопільській області Горин Н. М.

Під час розмови діти дізналися про початок відзначення Міжнародного дня сім’ї, цікаві факти про сім’ю, про форми домашнього насильства, де і як отримати допомогу, про те, що родина- це основа основ і для кожної людини і для держави.

Також школярі отримали пам’ятки «Як протидіяти домашньому насильству», «Зупинимо булінг разом!»

Всесвітній день мігруючих птахів

Цього року темою Всесвітнього дня мігруючих птахів є «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!», яка повинна привернути увагу до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів і їх середовищ існування.

З метою розвитку екологічної культури школярів, залучення учнівської молоді до охорони та вивчення орнітофауни своєї місцевості у Бережанській школі-інтернаті були проведені такі заходи:

• Тематичний урок «Захист мігруючих птахів».

• Перегляд учнями відеофільмів про мігруючих птахів.

• Усний журнал «Всесвітній день мігруючих птахів».

• В бібліотеці оформлено виставку літератури «Мігруючі птахи» (бібліотекар Мороз Г.І.)

Вчителі біології Цідило Н.В. та Буздиган І.Д. звернули увагу на питання глобальної проблеми, яка об’єднує всіх людей планети Земля, про необхідність збереження мігруючих птахів та їх середовищ існування у всіх частинах світу.

День пам’яті та примирення

8-9 травня- День пам’яті та примирення, День Перемоги. В ці дні ми згадуємо про страшні жертви Другої світової війни, про великий подвиг і трагедію нашого народу.

З цією метою в школі-інтернаті відбувся виховний захід «Не загасити пам’яті вогонь», під час якого учні ознайомилися з героїчними сторінками історії нашої країни, вшанували хвилиною мовчання тих, кого відібрала така далека Друга світова… та війна, яка зараз триває на сході нашої країни.

Табір

На виконання наказу управління освіти і науки «Про організацію підготовки літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році» від 16.11. 2018 № 295 враховуючи підсумки літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, з метою удосконалення організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей, а також стимулювання діяльності дитячого закладу праці та відпочинку під час проведення оздоровчої кампанії 2019 року, адміністрація Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання інформує про створенню дитячого закладу праці та відпочинку «Сокіл» на базі школи-інтернату з 04.06. по 24.06. 2019 року.

Зустріч з поліцейськими

«Усі ми різні, але всі ми рівні»- під таким гаслом поліцейські Бережанського відділу поліції провели інформаційний урок для учнів, спрямований на неупереджене ставлення до осіб, які належать до ромської національності, а також до людей з інвалідністю, що ґрунтується на правах людини та гендерної рівності.

ВЕЛИКОДНІ СВЯТА У ШКІЛЬНІЙ РОДИНІ

Великдень –це одне з найдавніших і найсвітліших християнських свят, день вселюдської любови до Бога і всього живого, миротворення й надії.

Вихованці школи-інтернату за сприянням директора Старка М. В. зуміли відчути радість Христового Воскресіння , дізнались про звичаї українського народу, взяли участь у освяченні Великоднього кошика, у якому, крім паски і яєць, була шинка, ковбаса, хрін та сіль.

У неділю зранку шкільна родина зібралася за святковим столом, щоб триматися купи протягом всього року. Великодній сніданок, як прийнято у родині, розпочав господар-директор школи-інтернату та побажав усім діточкам жити в радості й любові, щоб Бог усіх оберігав і ангел охоронитель з плеча ніколи не злітав.

«Книга-храм науки»

З метою формування в учнів бережного ставлення до книг, підвищення читацької культури підростаючого покоління, вдумливого читання та любові до художнього слова, відповідальності за правильне й раціональне використання книг 23 квітня 2019 року в Бережанській школі-інтернаті було проведено свято книги «Книга-храм науки».

Учні молодших класів разом з бібліотекарем Мороз Г.І. здійснили захоплюючу подорож у минуле. Діти познайомилися з історією виникнення книги, порівняли сучасну книгу із старовинною, довідалися про професії, які потрібні для створення сучасних книг. Школярі відгадували загадки та відповідали на цікаві запитання, переглянули відеофільми «Історія виникнення книги», «Першодрукар Іван Федоров».

«Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти»

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Щоб глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей, знайти коріння цього всенародного лиха, в школі-інтернаті був проведений загальношкільний захід «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти».

Під час заходу учні дізналися про чорний квітневий день, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи собою першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи, переглянули відео зняті в період ліквідації катастрофи та сучасний вигляд Чорнобиля, слухали вірші написані ліквідаторами.

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, кого сьогодні вже немає з нами, та схилили свої голови перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс мільйонів на життя.

Акція «Капля доброти-дитяче серце»

Вихованці театрального гуртка спеціалізованої ЗОШ I-III ступенів с. Залісці Зборівського району , еколого-натуралістичного центру молоді м. Зборова під керівництвом Дуди М. Д. , класного керівника Н. М. Козла, фахівця із соціальної роботи Козак С. ознайомили школярів із Українською хартія вільної людини, життєвими орієнтирами для нашого суспільства, наголосили, що наріжними каменями нашої Хартії є:

- Відповідальність за своє життя, а отже, його успіх, добробут і щастя нікому не може бути переданою. Ми самі несемо відповідальність за себе.

- Мораль і духовні цінності не можуть бути відкладеними на завтра. Вони завжди потрібні сьогодні.

- Ми будуємо те, що уявляємо, а отже, від глибини, масштабу і творчого хисту нашої уяви залежить наше майбутнє.

Також подарували увазі глядачів сучасну виставу «Дідова та бабина дочка», яку учні 2-7 класів слухали із великим зацікавленням.

На завершення дійства привітали усіх з прийдешніми Великодніми святами та передали для дітей, позбавлених батьківського піклування паски.

Про участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля»

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07 березня 2019 року №110-од «Про організацію та проведення в області у 2019 році щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля», на виконання листа управління освіти Тернопільської обласної державної адміністрації від 13.03. 2019 № 04-25/792-99 «Про участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля», з метою забезпечення належного санітарного стану і благоустрою території навчального закладу та закріплених за ним ділянок, поглиблення екологічних знань та застосування їх на практиці 20 квітня 2019 року було проведено день благоустрою.

Учні школи-інтернату взяли активну участь.

Тиждень географії та біології

Відповідно до річного плану роботи школи-інтернату, з метою формування природничої компетентності учнів, грамотності, дбайливого ставлення та охорони навколишнього середовища, привернення уваги до проблеми екологічного мислення, поглиблення знань з природознавчих наук з 15.04. по 19.04.2019 пройшов Тиждень географії та біології.

В рамках Тижня вчителі Цідило Н.В. і Буздиган І.Д. заплановали і провели наступні заходи:

• перегляд відеофільму «Від полюса до полюса»;

• віртуальна «Подорож по Україні»;

• оформлення стінгазет, колажів на тему «Я і природа»;

• конкурс на краще оформлення контурної карти;

• показові уроки: «Отруйні та їстівні гриби», «Географія транспорту світу».

Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В Бережанській школі-інтернаті пройшов показовий День цивільного захисту.

День цивільного захисту - це можливість застосувати практичні навички і пригадати все про надзвичайні ситуації та правила поводження під час стихійних лих і пожеж.

Метою проведення Дня цивільного захисту і об’єктового тренування було:

• практична перевірка здатності працівників школи-інтернату та учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

• виховання впевненості учнів у ефективності заходів цивільного захисту;

• формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, самовідданого виконання завдань цивільного захисту.

Розпочався День цивільного захисту урочистою лінійкою, на якій було поставлено завдання перед учнями школи-інтернату. Основні завдання Дня цивільного захисту: вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя; удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу; формування і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільного захисту; виховання впевненості в ефективності заходів, що проводить цивільний захист.

У рамках Дня Цивільного захисту населення в школі було проведено ряд заходів:

• Працівники Бережанського районного відділу головного Управління МНС України в Тернопільській області провели об’єктове тренування «Пожежа в навчальному корпусі та рятування людини із задимленого приміщення». Ознайомили присутніх з правилами поведінки та дії в разі пожежі, правила користування засобами пожежогасіння.

• Учні 7 класу приймали участь у практичному занятті на тему «Виготовлення засобів захисту органів дихання», яке провела вчитель Мігоцька Т.Т.

• Класні керівники провели виховні години: «Вогонь - наш друг, вогонь - наш ворог», «Безпека в побуті», «Сам удома», «Чорнобиль - глобальна катастрофа людства».

• Санітарна дружина, до складу якої входили учні школи-інтернату, з медичною сестрою Березнюк О.О. провели практичне заняття з надання першої медичної допомогу постраждалим під час перелому і кровотечі.

• Інженер з охорони праці Гук Б.А. провів бесіду з учнями про захисні споруди, дії людей у натовпі, надзвичайні ситуації.

• Карплюк А.М. ознайомив хлопців 9-11 класів із засобами захисту від наслідків аварій, катастроф, стихійних лих, про призначення протигазу і правила користування ними.

Закінчився День цивільного захисту підбиттям підсумків та обговоренням результатів проведення Дня цивільного захисту з керівним складом школи-інтернату, відповідальними особами, педагогічними працівниками.

Майстер-клас

Розмалюю писанку я гарненько,

Буде веселитись моє серденько.

Писанку я буду малювати,

Щоб хорошим людям подарувати.

Писанка життя нам оберігає

Й нашу душу теплом зігріває.

Педагог-організатор Лугова М. В. провела майстер-клас для учнів 4 класу по писанкарству.

Учні прослухали легенди про історію виникнення писанок, ознайомилися із значенням кольорів, вчилися малювати писачками чарівні узори, характерні для нашої місцевості.

Співпраця з волонтерами «Фонду «Майбутнє сиріт»

Майже 40 вихованців школи-інтернату, з великим задоволенням вчилися прикрашати пасочки та писанки, які є найважливішими символами в Великодньому кошику. За українським звичаєм перед початком роботи усі діти помолилися, щоб все в них вдалося.

На завершення дійства пригостили усіх дітей смаколиками (банани, вафельки та шоколадки).

Адміністрація школи-інтернату дякує усім, хто організував таку чудову акцію.

Екскурсія

Учні 9 та 11 класу школи-інтернату побували на екскурсії у Бережанському агротехнічному інституті. Діти мали змогу ознайомитись із специфікою навчання у вищому навчальному закладі. Викладачі садово-паркового господарства та агроінженерного факультетів провели екскурсію навчальним закладом і розповіли про можливості та досягнення студентів, які навчаються на їхніх факультетах. Школярі побачили практичні лабораторії з експонатами сільськогосподарської техніки, розсадники та теплиці.

Майстер-клас у музеї Б. Лепкого

Гарна писанка у мене,

Мабуть, кращої нема.

Мама тільки помагала,

Малювала ж я сама.

Змалювала дрібно квіти,

Вісім хрестиків малих,

І дрібнюсіньку ялинку,

Й поясочок поміж них.

Великдень – одне з найбільших свят християн. Святкується в Україні з Х століття навесні і пов’язане з воскресінням Ісуса Христа. У дохристиянські часи це було свято весняного сонця і пробудження природи від зимового сну.

Звичай розмальовувати яйця такий давній, що слід його губиться десь у сивій давнині. Вважалося, що розмальовувати писанку не мав права той, хто нещодавно з кимось сварився чи гнівався. Писанки не лише захищають людину від зла, а й приносять добро, достаток. Виконуючи їх, людина сповнюється добротою, вважалось у християн.

Фарбоване, розмальоване яйце вважається оберегом, його намагаються зберегти хоча б один рік, до наступного Великодня.

Писанки служили подарунком. З надією дарувала дівчина писанку своєму судженому. Старші чоловіки обмінювалися писанками в знак примирення і дружби. Дітям роздавали писанки для ігор. Кращі писанки розвішували по стінах.

А ще освячену писанку клали до першої купелі немовлят, щоб росло сильним і сміливим. Писанку приорювали в полі, щоб краще родило жито-пшениця і всяка пашниця.

Для вихованців 3-4 класів школи-інтернату працівники музею Б. Лепкого провели майстер-клас по писанкарству. Під час якого ознайомили учнів із писанкарством як видом образотворчого мистецтва; поглибили знання про історію писанкарства, про види декоративного писанкарства; визначити характерні особливості добору орнаменту та кольорів; формували навички розпису писанок.

Тож давайте звертатися до духовних джерел наших предків, до обрядів, звичаїв. Давайте звертатися до своїх витоків, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, щоб очистити й освятити свої душі.

Тиждень англійської мови

З 08 по 12 квітня вчителями англійської мови Семчишин Н.Я., Бич Х.Г., Ткачовим О.Є. був проведений тиждень англійської мови.

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий. Варто замислитися, що саме англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Під час вивчення цієї мови ми знайомимось із традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури.

Цілі предметного тижня:

• Покращити вміння учнів із чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, письма, говоріння.

• Перевірити граматичні знання учнів.

• Збагатити лексичний запас школярів.

• Розвивати логічне мислення, творчі здібності, уяву, здогадку.

• Прищеплювати культуру мовлення, інтерес, бажання вивчати англійську мову.

Тиждень розпочався з урочистої лінійки.

У 1 класі проведено показовий урок на тему «Food».

Учні 3 класу взяли участь у вікторині «Wko knews English better», показавши знання не лише з англійської мови, а й з природознавства.

У 9 класі діти показали свої знання і вміння на показовому уроці на тему «Cities of the UK».

В 11 класі вчитель провела брейн-ринг «English-speaking countries. GB. USA. Kanada». Цікаво пройшов показовий урок на тему «Holidays. Easter». Діти показали добрі знання з англійської мови, свою спритність у виконанні завдань.

Підбиваючи підсумки тижня англійської мови, можна сказати, що мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили, виконуючи різноманітні завдання.

Відвідування виставки у музеї Б. Лепкого

Учні 1-2 класів відвідали виставку дряпанок Р. Крамара. Діти з задоволенням спостерігали за майстерністю автора.

Інтегрований урок

Вчителі Цідило Н.В. і Семчишин Н.Я. провели інтегрований урок у 5 класі на тему «Здоровий спосіб життя – Healthy Lifestyle» з англійської мови та основ здоров’я. Педагоги наголосили, що здоров’я – найважливіша складова людського життя. І немає різниці українець ти чи британець. Здоров’я було, є і завжди буде актуальною темою для кожного.

Участь у всеукраїнській акції «За чисте довкілля»

В межах акції школярі взяли участь у облаштуванні шкільного квітника. Вихованцями третьої групи було висаджено 13 кущів троянд.

В рамках всеукраїнської акції «Ми - за чисте довкілля"

вихованці 8 класу разом з класним керівником Михайлишин О. М. та вихователем Якимів І. М. прибирали територію парку, з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування.

В рамках всеукраїнської акції «Ми - за чисте довкілля"

Вихованці разом з вихователем Ходоровською Н. І. висаджували кущі троянд біля фігури матері Божої на шкільному подвір’ї.

Дозвілля вихідного дня

Завдяки співпраці з громадськими організаціями вихідні проходять цікаво. Діти мають змогу розвивати свої здібності та таланти.

«Конвенція ООН про права дитини»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 9 класі, під час якого діти опрацювали загальну декларацію прав людини як основу поведінки в різних життєвих ситуаціях; вчилися поводженню у важких ситуаціях спираючись на положення міжнародних правових документів.

Дітям Землі – рівні права

Під такою назвою, в рамках місячника правових знань відбувся флешмоб у 2 класі, під керівництвом вихователя Демчук Я. В.

Виховна година «Права та обов’язки дітей»

У 7-му класі відбулася виховна година «Права та обов’язки дітей», яку підготували і провели учні 7-го класу. Школярі розповіли про права і обов’язки учнів, визначені Конвенцією про права дитини; пропонували різні ситуації, вчилися правильно реалізовувати свої права, а також розрізняти права і обов’язки. На завершення переглянули відео.

«Правознайко»

гру-подорож в рамках місячника правових знань провела класний керівник Хлопась Н. І. в 1-б класі.

Права дитини

Дитя моє! Бог дав тобі життя,

І щоб ніхто не заподіяв шкоди

Тобі, маленький громадянин,

Бог дав закони нашому народу.

Від дня народження, від іменин –

Він твій, цей світ широкий за вікном,

Ти на життя і щастя маєш право

Під золото-блакитним знаменом

Своєї Української Держави.

Діти 3 класу разом з вихователем Соколовською М. М. в рамках проведення місячника правових знань вивчили свої права та обов’язки, знайомились з Конвенцією ООН про права, провели вікторину, грали в правові ігри, працювали в групах, виконували цікаві вправи « Вузлики», «Чарівна скринька», переглянули цікаве відео про права дитини.

"Громадянин і право"

"Порушувати закон -це все одно, що рубати сук, на якому сидимо"

(В.Сухомлинський)

З метою формувати правову культуру школярів і ознайомити їх з основними правами та обов'язками громадян України, вихователь Ель Хажлі О.Б. провела з учнями 7-го класу правовий брейн-ринг "Громадянин і право".

«Я маю право. Кожна людина має право»

Під такою назвою відбулася година спілкування у 1-б класі, яку провела вихователь Ходоровська Н. І.

Під час заняття учні ознайомилися з реалізацією їх прав, з порушеннями прав дитини.

Заняття сприяло поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі; розвитку творчих здібностей школярів; вихованню бажання вивчати, поглиблювати правові знання.

Я дитина України, які я маю права?

Під такою назвою в рамках місячника правових знань відбулося інтерактивних заняття, яке провела вихователь 7,10,11 класів Квасниця І. В.

Виховне заняття

Дитя моє, права дитини

ти мусиш вивчити сумлінно.

Це так потрібно, так важливо

напевне знати в наші дні:

коли з тобою справедливо

вчиняють, а коли і ні.

Ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов’язками, закріпити їх в пам’яті школярів, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, акторські здібності, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів сприяло виховне заняття проведене в 1-а класі вихователем Темечко О. В.

Тиждень початкових класів

З 18 по 22 березня 2019 року в школі-інтернаті організовано та проведено тиждень початкових класів. Метою тижня було:

• створення в освітньому процесі атмосфери успіху, що сприятиме розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців;

• відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

• активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

• пропагування педагогічного досвіду.

Вчителі початкових класів підготували і провели:

• Інтигрований відкритий урок у 1 класі НУШ з розвитку мовлення і я досліджую світ: «Тема тижня: Весна. Тема дня: Як живуть тварини навесні. Тема уроку: Робота над казкою «Зайчик і весна». (вчитель Гайдук М.І.)

• Відкритий урок у 2 класі з трудового навчання «Декоративне ліплення «Весняні квіти». Пластилінографія-малювання пластиліном».(вчитель Хлопась Н.І.)

• Відкритий урок з літературного читання у 3 класі підготувала і провела вчитель Дулеба М.Є. на тему «Л.Українка. «Мамо, іде вже зима».

• У 4 класі вчитель Пудлик О.І. провела відкритий урок з математики на тему «Усне множення двоцифрових чисел і круглих багатоцифрових на розряди числа. Розв’язування задач».

• Вчитель фізичої культури Олексів Н.І. підготувала і провела з учнями 3-4 класів «Веселі старти».

Вчителі показали свою компетентність, майстерність під час проведення тижня. Високої оцінки заслуговує добре продуманий план, чітка організація роботи, належний методичний та естетичний рівень проведених заходів, їх змістовне та виховне наповнення, естетичне оформлення.

Тиждень хімії

О, хімія!

Найкраща із наук

Ти ворогом і другом можеш бути;

Убити все живе й допомогти

Красу життя сповна відчути.

Усе залежить від тих рук

В яких твої досягнення і сила.

Хімія у школі - це не тільки уроки, це і позакласна робота вчителя та учнів. Цікавим прикладом такої діяльності є Тижні хімії, які охоплюють учнів 7 - 11 класів, а також дають можливість знайомити учнів 5-6 класів з предметом "Хімія".

Відповідно до плану роботи Бережанської школи-інтернату пройшов Тиждень хімії, який підготувала і провела вчитель Горин В.С.

Відбулися наступні заходи:

 Конференція для 7-8 класів на тему «Біологічно активні речовини».

 Урок-гра для учнів 5 класу на тему «Подорож до замку цариці Хемі».

 Відкритий урок у 7 класі на тему «Умови виникнення та принципи горіння. Взаємодія кисню із складними речовинами. Поняття про оксиди та окиснення».

Щоб якомога більше інформувати і донести до школярів знання про використання і збереження природи, щодня готувалися тематичні виставки: «Хімія у запитаннях і відповідях», «Хімічна промисловість України», «Світ чарівної хімії».

Тиждень хімії - це свято творчого нестандартного підходу до навчання та виховання учнів. Адже саме під час проведення предметного тижня вчителеві дається ще одна можливість розкрити в учнів науковий інтерес до хімії, бажання її пізнати, а дітям – творчо проявити себе.

«Маю право»

Година спілкування відбулася у 11 класі, з метою

• формування людської гідності, свободи особистості, міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, миролюбності, доброти;

• передачі знань про права людини в національному вимірі, про взаємозв'язок прав людини та громадянина;

• виховання розуміння зв'язку прав людини та збереження миру на Землі.

Про участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля»

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07 березня 2019 року №110-од «Про організацію та проведення в області у 2019 році щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля», на виконання листа управління освіти Тернопільської обласної державної адміністрації від 13.03. 2019 № 04-25/792-99 «Про участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля», з метою забезпечення належного санітарного стану і благоустрою території навчального закладу та закріплених за ним ділянок, поглиблення екологічних знань та застосування їх на практиці 22 березня 2019 року було проведено день благоустрою.

Учні старших класів взяли активну участь.

Березень- місячник пропаганди правових знань

Відповідно до законів України: «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю», «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; наказів Міністерства освіти і науки від 03.03.2016 № 214 «Про затвердження Плану заходів МОН з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», листів Міністерства освіти і науки від 07.08.2018 р. №1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році», від 28.12.2016 №1/9-680 «Щодо захисту дітей від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження», наказу управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації від 29.12.2017 р. № 360 «Про забезпечення соціально-правового захисту дітей, профілактики правопорушень та злочинності у дитячому середовищі», листа управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації «Про застосування норм Закону України від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цьківанню)» від 01.02. 2019 № 06-24/350-99, згідно з планом роботи школи-інтернату на 2018/2019 навчальний рік, з метою підвищення рівня правової освіти, роз’яснення норм чинного законодавства, виховання учнівської молоді в дусі поваги до права, формування в учнів високої правової культури та правосвідомості, поважного ставлення до законів і моральних норм суспільства, усвідомленого вибору правомірних варіантів поведінки, почуття особистої відповідальності й розуміння невідворотності покарання за правопорушення, переконаності у необхідності законів для нормальної життєдіяльності суспільства і його членів в школі-інтернаті проводиться місячник пропаганди правових знань з 01 по 31 березня 2019 року.

Впродовж місяця відбулося ряд заходів, а саме:

- вихователем Джуравською К.М було проведено у 5 класі бесіду «У світі законів і правил», з метою ознайомлення учнів з основними положеннями Конвенції про права дитини, поглиблення знань про права та обов'язки дітей, виховання в учнів поважного ставлення до власної особистості та інших.

Знай свої права

Під такою назвою відбулося виховне заняття в 1-а класі, яке провела вихователь Гук Н. В. в рамках місячника правових знань.

Діти вивчали права та обов’язки, граючи ігри, переглядаючи картинки, даючи відповіді на питання.

«Правова відповідальність і моральний вибір.»

в 8 класі була проведена тематична година спілкування «Правова відповідальність і моральний вибір.» На прикладах з життя учні ознайомились з правовою відповідальністю, подивились відео про те, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Обговорили, як приймати найоптимальніші шляхи вирішення проблемних ситуацій. Адже, кожна дитина має свій моральний вибір в житті і лише від її вчинків залежить її подальша доля.

Година спілкування « Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай»

Під такою назвою відбулася година спілкування у 8 класі, яку провела вихователь Федів О. В. з метою ознайомлення учнів з основними положеннями Конвенції про права дитини, поглиблення знань про права та обов`язки дітей, формування правової культури, виховання в учнів поважного ставлення до власної особистості та інших.

Знай свої права

З метою узагальнення знань учнів про права та обов’язки, закріплення знаннь про міжнародну декларацію прав дитини її основні положення, формування вміння у дітей відрізняти права від обов’язків, закріплення їх в пам’яті, розвитку ввічливість, чесність, людяність, виховання дисциплінованості , поваги до товаришів та інших людей у 6 класі вихователем Мороз В.С. було проведено годину державності « Права і обов`язки маленьких громадян».

У світі природи

З метою виховання любові до природи рідного краю, бережливого ставлення до тваринного і рослинного світу відбулося виховне заняття у 1-а класі, яке провела вихователь Темечко О. В.

"Права дитини - вивчай сумлінно!"

Під такою назвою відбувся виховний захід у 5 класі з метою формування правової культури ознайомила дітей з правами згідно з Конвенцію Організації Об'єднаних Націй про права дитини, розвитку вміння користуватися своїми правами; виховування поваги до прав та основних обов'язків людини та громадянина, яку провела вихователь Футорська М.М.

Година класного керівника

«Знаємо свої права-виконуємо свої обов’язки» відбулася у 6 класі, яку провела класний керівник Байко Г. П.

Під час заняття учні вчилися реалізовувати свої права, ознайомилися з механізмом захисту прав у повсякденному житті у правовий спосіб, дізналися наскільки важливі обов’язки.

"Права людини"

З метою формування правової культури, людської гідності, свободи особистості, міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, турботи, передача знань про права людини в національному вимірі про взаємозв'язок прав людини та громадянина, вихованню розуміння зв'язку прав людини та збереження миру на Землі вихователь Яців Я. М провела виховний захід .

Вікторина "Наші Права"

Була проведена класним керівником у 9 класі

Зроби своїми руками

Вмінню вчитися – організувати своє робоче місце; орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої дії, доводити роботу до кінця; продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, використовувати різні ролі й функції в колективі, виявляти ініціативу вчаться діти під час заняття за інтересами у вихідні дні під час виготовлення виробів із паперу.

Права свої знай, обов’язки не забувай

Під такою назвою відбувся виховний захід у 5 класі, який провела класний керівник Гурська О. М.

Учні ознайомилися із Конвенцією ООН про права дитини. У віршованій формі вони розповідали про свої права. Оцінювали правові ситуації, які були зображені на ілюстраціях. Дуже активно пройшла гра «Так чи ні».

Закінчився виховний захід малюванням малюнків на тему «Мої права».

Літературний урок

Не вмре повік твоє святе ім'я!

Йому, як сонцю вічно пломеніти!

9 березня виповнилося 205 років від Дня народження Тараса Шевченка.

Традиційно в ці дні в Україні активно читають та згадують великого Кобзаря.

З цієї нагоди працівники музею Б. Лепкого провели для вихованців 9-11 класів літературний урок «Т. Шевченко у світі». Під час якого учні ще раз пригадали життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря.

«Тарас Шевченко-великий син українського народу»

Ми чуємо тебе, Кобзарю,

крізь століття,

І голос твій нам душі окриля.

В. Симоненко

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Т.Г. Шевченка, славетного і великого митця.

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря вчитель української мови і літератури Байко Г.П. для учнів 6-8 класів підготувала і провела усний журнал «Тарас Шевченко-великий син українського народу»

Відкрита година класного керівника

Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії, і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віки

У зв’язку з відзначанням 205-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, показу величі та неповторністі творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури 07.03. 2019 року класний керівник 3 класу Дулеба М.Є. підготувала і провела відкриту годину класного керівника на тему «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття».

Заняття за інтересами у 5 класі

З метою розширення творчих здібностей, уваги, фантазії, художнього смаку, акуратності, старанності, працьовитості дівчатка 5 класу вишили бісером «Янголятко з букетом»

Дерево міцне корінням, а людина родом

Родина, родина- від батька до сина

Від матері доні добро передам,

Родина, родина- це вся Україна

З глибоким корінням, з високим гіллям

«Рід, родина- це ті поняття, які так потрібні у житті. Людина без роду, неначе відірваний листок від дерева, якого вітер котить манівцями»-такими словами розпочалося родинне свято «Дерево міцне корінням, а людина родом» у 3 класі, яке провела вихователь Федів Марія Миронівна.

За давнім українським звичаєм діти вручили гостям коровай, який спекла мама учениці Клепчик Аліни.

Родинне свято було радісним і веселим, а нотки суму перепліталися з гумором та жартами.

Третьокласники охоче готувалися до свята, з нетерпінням чекали на його проведення. Діти з вихователем виготовляли вітальні листівки для батьків та гостей, квіти для прикрашання класу, для таночка «П’є моє коріння сік землі», підготували розповідь про своє родовідне дерево, завдання «Квіти допомоги мамі», міні-твір «Моя мама», а також родинне дерево класу.

На святі лунали поетичні слова про родину у виконанні дітей та вихователя, перекази, казки, легенди. Учні співали пісні про маму і тата, бабусю і дідуся, які супроводжувалися веселими таночками.

Надзвичайно цікавим був конкурс «Мамині помічники». Під музику жартівливих українських пісень, під оплески гостей, учасники конкурсу виконували різні завдання-почисти яблуко, одягни ляльку, переодягнись бабусею, перебери крупи….

Азарту у дітей не відібрати, радості у дитячих серцях не було меж. Так мало потрібно дорослим, щоби діти були щасливі.

При світлі свічки діти склали найкращі побажання своїм батькам-любові і радості, щастя і добра, терпіння і витримки, а також заспівали «Многая літа на довгі і щасливі роки життя».

На закінчення свята прозвучала пісня «Родина», під час її виконання діти утворили флешмоб «Дерево роду».

Свято було єднанням родини і дитини, сімейного тепла, щирості і любові. Батьки раділи за своїх дітей, на їхніх очах були сльози радості і любові.

Знати свою родину, про родовід, про дідів і прадідів повинна кожна українська родина. Це є дуже важливо для виховання підростаючого покоління, бо кожен українець повинен пам’ятати з якого він роду, хто його батьки.

Не цураймося, признаваймося, бо багацько нас є. І це є істина нашого життя.

«Квіти для матусі»

З метою формувати уміння діяти за словесними інструкціями, вчитися працювати різними прийомами з паперу, розвивати художній смак, творчу здатність, дитячу фантазію, виховувати бажання зробити подарунок для мами власноруч з паперу відбулося заняття за інтересами , під час якого учні 5 класу виготовили квіти.

«Краса і сила Шевченкового слова»

Вчителі української мови і літератури провели конкурс читців творів Т.Г.Шевченка «Краса і сила Шевченкового слова» серед учнів 5-11 класів.

Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній.

Під такою назвою відбувся конкурс малюнка в 2 класі, з метою розширення знання дітей про життя і творчість Т. Г. Шевченка, сприяння вихованню національної свідомості, ознайомлення учнів з красою неповторного Шевченківського слова, значенням його творів для народу.

Віртуальна подорож «Велика Британія. Визначні місця Лондона»

відбулася у8 класі під керівництвом вихователя Федів О.В. з метою розширення знань та уявлень учнів про Великобританію ,культуру, звичаї англійців, активізації пізнавального інтересу до сучасної Великобританії, розвитку творчого мислення та пам`яті , виховання в дітей почуття дружби та поваги до інших народів

Досвід самостійного життя: мрії і реальність

Учні 8-11 класів нашої школи-інтернату взяли участь в заняттях в рамках реалізації соціальної програми «На порозі самостійного життя», яку організував благодійний фонд «Майбутнє сиріт».

Під час тренінгів школярі вчилися планувати власне життя, визначати особисті цілі та планувати діяльність для їх досягнення.

Заняття в межах програми благодійним фондом проводитимуться кожної суботи до 02.06. 2019 року

«Смаколик»

Основне завдання педагогів долучити дитину до світу дорослих, їхньої діяльності, до почуттів і переживань, навчити тому, що стане в нагоді їм у житті. Тому що саме участь дітей у житті дорослих дає їм можливість долучатися до світу людей, почувати себе потрібним. Соціальний досвід дитини збагачується завдяки формуванню трудових умінь і навичок під час занять гуртка. З цією метою організовано діяльність гуртка «Смаколик» для дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заняття, які проводить Березнюк О. О. сприяють розвитку естетичних смаків у дітей, практичних вмінь, кулінарних здібностей, розширенню знання про українську кухню, удосконаленню вміння сервірувати стіл згідно меню.

Тематика занять гуртка дуже різноманітна: від знайомства з правилами гігієни праці, первинної обробки продуктів та їх нарізування, безпечного поводження з гострими предметами (ножами) до приготування страв, враховуючи принцип послідовного переходу від простого до складного.

Відкрите заняття

Вчитель-логопед дошкільної групи Сидор І.М. підготувала і провела відкрите логопедичне заняття на тему «Звук і буква «Же». Автоматизація [Ж] у складах і словах».

Спортивні змагання

Учасники акробатичного гуртка «Пластика» взяли участь у спортивних змаганнях (керівник Олексів Н.І.). Всі переможці та учасники змагань були нагороджені грамотами та подарунками.

Свою вправність та швидкість школярі демонстрували у різноманітних естафетах. Дітвора відчайдушно змагалися за перемогу в кожному із запропонованих конкурсів. Під час змагань діти показали, як уміють достойно долати труднощі, підтримувати свої команди, проявили згуртованість, організованість, самостійність, дружбу та взаємовиручку.

Тиждень мистецтва

Кожна дитина неповторна й унікальна. Якщо створити умови для її розвитку, в дитині неодмінно відкриються здібності, закладені в ній природою

В.Сухомлинський.

З метою ціннісного ставлення до музичного та образотворчого мистецтва, основ християнської етики у Бережанській школі-інтернаті пройшов тиждень мистецтва та духовності. Робота вчителів була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дітей.

Проведено такі заходи:

• Виставку та конкурс загадок про музичні інструменти для учнів 1-2 класів. (вч. Кужда О.П.). Для молодших школярів характерне конкретно-образне мислення, тому вчитель опиралася на наочні образи та уявлення. Вони були дуже активними і проявили себе знавцями музичних інструментів, пісень.

• Відкритий урок у 6 класі з образотворчого мистецтва на тему «Малювання залізничної колії» (вч. Мігоцька Т.Т.).

• Відкритий урок у 3 класі з основ християнської етики на тему «Радість Різдва Христового» (вч. Кужда О.П.).

• Урок у 6 класі з основ християнської етики на тему «Цінність добрих справ» (вч. Кужда О.П.).

• Дитячий малюнок завжди привертає увагу своєю щирістю, безпосередністю, відкритістю та особливою енергетикою, а представлені картини просто випромінюють мир, гармонію, тепло, позитив і гарний настрій.

У п’ятницю було підбито підсумки роботи за тиждень і винесено подяку всім учням, які брали активну участь.

Протягом тижня вчителі показували дітям, що вірять у їхні сили, разом з ними раділи спільним успіхам. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії.

День рідної мови

Представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Святкування цієї визначної дати відбулося і у школі-інтернаті. Вчитель української мови та літератури Януш Г.Я. для учнів 8-11 класів підготувала і провела усний журнал «21 лютого-Міжнародний день рідної мови». Учні 6 класу грали у мовну гру на тему «Лінгвістичний ігроленд» (вч. Байко Г.П.). У ході якої шестикласники повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови.

Володимир Сюсюра пророчо мовив: "Без мови рідної й народу рідного нема." Ми повинні завжди пам'ятати, що українська мова - це мова нашої свободи і нашої державності. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній.

Екскурсія в Бережанський обласний музей Богдана Лепкого

Вихованці 1-11 класів впродовж тижня безплатно переглядають виставку художника Євгена Удіна «Люблю тебе, Терно - поле моє».

Діти ознайомилися із творами митця різних періодів. Серед робіт – графічні пейзажі, акварелі, ілюстрації до книжок.

Флешмоб

Минуло 5 років від подій, які назавжди змінили нашу країну і кожного українця.

Лютий 2014 року назавжди вкарбувався в історичній пам’яті нашого народу.

20 лютого учні школи-інтернату, під керівництвом педагогів-організаторів Горин В.С. та Лугової М.В. взяли участь у флешмобі, присвяченому вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Бережанська школа-інтернат, флешмоб присвячений дню пам'яті жертв майдану
Пам`яті Героїв Небесної Сотні

З метою вшанування пам`яті героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, формування у школярів ціннісного ставлення до України, прав та свобод людини, розвитку в учнів почуття національної свідомості та громадянської активності, виховання патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину у 8 класі вихователь Федів О.В. провела тематичну годину спілкування «Життя, обірване на злеті»

Усний журнал «Синє небо, жовте колосся»

Відбувся у 6 класі, який провів вихователь Височанський Р. А., з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні; гордості за людей, які прославляють і відстоюють неподільність, цілісність, єдність України, любові до рідної землі.

У краєзнавчому музеї

Завдяки співпраці з Бережанським краєзнавчим музеєм учні 3-4 класів школи-інтернату мали змогу безплатно переглянути експозиції, які містять відомості про історичні, етнографічні, природничі особливості розвитку нашого краю від найдавніших часів до сучасності.

З великим захопленням слухали цікаву розповідь екскурсовода про минуле нашого краю, милувались природою.

Співпраця з громадськістю

Приватні підприємці м. Тернопіль організували для учнів школи-інтернату заняття по підготовці учнів до самостійного життя.

Впродовж дня вони з вихованцями грали настільні та рухливі ігри, спілкувались, давали поради, настанови.

На завершення зустрічі вручили солодкі подарунки.

Заняття за інтересами

З метою створення атмосфери активної пізнавальної діяльності учнів, розвитку фантазії, творчої уяви, вміння співпрацювати під час групової роботи , використовувати різні види та способи бісероплетіння під час виготовлення виробу, виховання дружелюбності, поваги, пріоритету творчості, естетичного смаку. Учнями 5 класу було виготовлено пальму з бісеру «Райське дерево»

Вже скільки років проминуло, а біль у серце б’є і б’є…

15 лютого – річниця виводу військ з Афганістану. Молоде покоління повинне знати про страшні сторінки афганської війни, пам'ятати, що серед нас живуть люди, які в 20–30 років стали свідками і учасниками цих воєнних дій.

З метою виховання в учнів поваги до людей, які виконували інтернаціональний обов’язок; формування патріотизму, милосердя; набуття учнями навичок аналізу історичних фактів, формування власної точки зору відбулася година пам’яті «Афганістан – мій біль, моя пекуча рана»

Заняття за інтересами

З метою розширення знань учнів про День Святого Валентина, ознайомлення з видами валентинок, технологією їх виготовлення, вдосконалювання вміння вирізати і склеювати папір, розширення уяви, точності рухів, виховання акуратності, естетичного смаку, почуття любові до ближніх, учнями 5 класу було виготовлено коробочки «Валентинка»

Єдина наша Батьківщина

З метою поглиблення знань учнів про Батьківщину, формування ціннісного ставлення до держави, усвідомлення приналежності до українського народу відбулося відкрите виховне заняття в 1-а класі, яке провела вихователь Гук Н. В.

Під час заняття учні слухали легенду, відгадували загадки, працювали в групах, виконували пісні, декламували вірші про України.

ПРО ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ

Верховною Радою України прийнято Закон України від 18 грудня 2018 року № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Права та обов’язки учасників освітнього процесу стосовно протидії та запобігання булінгу (цькуванню) Бережанської школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання

Екскурсія в пожежну частину

Учні 1-4 класів та вихователь Ходоровська Н. І. відвідали пожежну частину м. Бережани. Під час екскурсії школярі мали змогу ознайомитись з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення.

Найбільше діти запам'ятали відвідини гаража з технікою і устаткуванням.

Тренінг «Протидія торгівлі дітьми»

Працівники ювенальної превенції Бережанського відділу поліції спільно з тренером ТМЖК «Відродження нації» провели захід з питань запобігання торгівлі людьми для вихованців 8-11 класів, під час якого вихованці переглянули відеофільми, презентації, взяли участь в дискусії.

Тиждень трудового навчання

Відповідно до плану роботи на 2018-2019 навчальний рік та з метою актуалізації питання виховання працьовитої особистості, підняття престижності праці як результату трудової діяльності людини, підготовленої до життя і активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного, інформаційного суспільства, профорієнтаційної роботи серед старшокласниківу школі-інтернаті був проведений Тиждень трудового навчання та технологій, в рамках якого відбулися такі заходи:

• Відкритий урок у 5 класі «В’язання крючком по колу»(вч. Мігоцька Т.Т.);

• Відкритий урок у 6 класі «Оздоблення виробів. Випалювання на деревині» (вч. Якимів І.М.);

• Відкритий урок у 8 класі «Ознайомлення з технологією токарної обробки деревини» (вч. Карплюк А.М.);

• Конкурс презентацій в 10 класі «Художнє констуюваня форм та композиції оздоблення» (вч. Мігоцька Т.Т.)

• У 9 класі проводилось анкетування щодо професійного самовизначення учнів.

Слід відмітити, що вчителі трудового навчання: Мігоцька Т.Т., Карплюк А.М., Якимів І.М. використовують в роботі нестандартні та нетрадиційні технології навчання та виховання учнів, що спрямовані на розкриття творчої та ініціативної особистості і дають змогу залучати учнів до активної співпраці.

Тиждень був насиченим і цікавим. Діти із задоволенням приймали участь у конкурсах та заходах. За найкращі роботи школярам вручені сертифікати. До зустрічі в наступному навчальному році!

Прощання з колядою

відбулося в школі-інтернаті, яке підготувала керівник хорового гуртка Собко Д. Д.

Під час концертної програми линули голосні колядки, щедрівки, побажання засівальників, господаря і господині.

Екскурсія в театр

За сприянням Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г. Шевченка вихованці Бережанської школи-інтернату відвідали музичну комедію "Майська ніч". Діти були приємно враженні виступом акторів, музикою оркестру і піснями які звучали зі сцени. А гра акторів і танці русалок-мавок заставили дитячі серця битись частіше, і жарти, які не вщухали з уст акторів малювали дитячі усмішки на обличчях дітей.

День безпечного Інтернету

5 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цього року він проходить під гаслом “Разом для найкращого Інтернету ”. В рамках цього проекту у Бережанській школі - інтернаті вчитель інформатики Михайлишин О.М. провела вікторину «Безпечний Інтернет» з учнями 5-6 класів.

Вчитель розповіла про всесвітню мережу Інтернет, її користь та шкоду, а учні мали змогу продемонструвати свої дії в разі некоректного поводження з інтернетом. Оксана Миколаївна ознайомила школярів з правилами безпечного поводження в мережі, а також з етикетом спілкування. Вчитель наголосила на тому, що безпека в спілкуванні у всесвітній мережі може зашкодити не лише кожному зокрема, але й сім’ї та друзям.

Учні 8- 11 класів переглянули відео про те, як може нашкодити людині довірливість і необізнаність поводження в соціальних мережах, ведучи за собою плачевні наслідки.

Засідання методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу

Відбулося засідання методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу школи-інтернату. Вчитель української мови і літератури Януш Г.Я у 8 класі провела відкритий урок на тему «І.Карпенко-Карий «Сто тисяч». Проблема влади грошей, бездуховності людини, засліпленої прагненням до наживи».

Бінарний урок

Бінарні уроки служать засобом підвищення мотивації навчання, розвивають навички самоосвіти, аналітичні здібності і винахідливість учнів.

Вчитель географії Буздиган І.Д. і трудового навчання Якимів І.М. у 6 класі провели бінарний урок з географії і трудового навчання на тему «Ліси України. Мішані ліси. Хвойні породидерев. Властивості деревини».

Співпраця з Бережанською поліцією

З метою проведення профілактичної роботи щодо попередження правопорушень, негативних явищ, серед учнів школи-інтернату відбулася зустріч з інспектором Бережанського відділу поліції Гайдукевич О. В.

«Природа - людині друг»

З метою узагальнення та розширення знань учнів, про те, що обов'язком кожної людини є охорона природи; розвитку естетичного сприйняття чудового світу природи, уяву, пам'ять; виховання у дітей бажання берегти все живе під такою назвою був проведений у 9 класі виховний захід вихователем Яців Я М.

Любіть природу

Люби природу не як символ

Душі своєї,

Люби природу не для себе,

Люби для неї.

З метою формування екологічної культури, розширення уявлення учнів про цінність та багатогранність природи; виховання любові до рідного краю, дбайливого ставлення до природи вихователем Футорською М.М у 5 класі був проведений виховний захід "Екологія природи, екологія людини"

Любіть природу

З метою пізнання учнів багатства рідного краю, милування природою, розвитку творчості, формування етичних взаємин людини з природою, виховання почуття любові до природи, до Батьківщини, бережливого ставлення до неї вихователем Федів О.В. у 8 класі було проведено круглий стіл « Чи збереже людина природу ?»

«Рослини—символи України»

З метою поглиблення і розширення знань учнів про рослини— символи нашої країни, виховання інтересу до української спадщини, традицій, звичаїв та бажання їх наслідувати, любові до рідного слова, свого краю; розвитку вміння творчої діяльності учнів вихователем Джуравською К.М було проведено у 5 класі усний журнал .

"Стежиною добра "

Під такою назвою з метою підвищення загальної культури особистості у 2 класі було проведено годину спілкування. На занятті діти розширили свої знання про доброту, її значення в житті людини. Прищепили добрі людські якості: співчуття, милосердя, любов, добробуту. Учні складали прислів'я про добро, допомагали дереву Зла стати добрим, наклеюючи на нього яблука і квіточки. Відповідали на запитання.

Захід сприяв вихованню у дітей доброзичливості, чуйності, співчуття до оточуючих, дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Співпраця з школою мистецтв м.Бережани

За запрошенням адміністрації Бережанської школи-мистецтв вихованці 3,4 класів відвідали концерт «Прощання з колядою».

Дітей з захопленням слухали чарівний звук колядок та щедрівок, щирі побажання «юних артистів»

101 Річниця бою під Крутами

В День пам’яті Героїв Крут, з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого в школі-інтернаті відбувся загальношкільний урок звитяги «Герої Крут-для нащадків взірець».

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Пам’яті свічка горить, не згаса

І 300 сердець – наша гордість, краса.

Під Крутами квіти, “Реквієм” спів…

Пам’ятай, Україно, патріотів синів!

«Стежками природи»

З метою навчання дітей правильно поводитись на природі, розвитку уваги, пам'яті, спостережливості, виховання бережливого ставлення до природи. вихователем Джуравською К.М було проведено у 5 класі екологічну мандрівку «Стежками природи».

«Новорічна вистава»

із такою розважальною новорічною виставою та солодкими подарунками до вихованців школи-інтернату завітала громада церкви Віри, Надії, Любові та їх матері Софії м. Тернополя.

Гості грали із школярами ігри, проводили естафети, водили хороводи. Велике захоплення викликала у дітей поява казкових героїв, танцювальні виступи , які підготували учасники вистави.

На завершення дійства учні отримали подарунки.

Заняття за інтересами

З метою продовження ознайомлення учнів із бісероплетінням та необхідними для цього матеріалами, розвитку творчих здібностей, дрібної моторики рук, посидючості; виховання відчуття прекрасного, естетичного смаку у 5 класі вихователь Джуравська К. М. організувала заняття за інтересами. На одному із них учнями було виготовлено патріотичне та казкові дерева.

Один удома

З метою розширення в учнів уявлення про безпеку і небезпеку; формування вміння та навичок, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків; виховання сміливості , самостійності, обережності відбулося виховне заняття у 1-а класі, яке провела вихователь Темечко О. В.

Ми за здоровий спосіб життя

Під такою назвою з метою вивчення здорового способу життя у третьому класі була проведена година здоров'я.

На цьому занятті діти дізналися про те, як треба берегти і зміцнювати здоров’я, виховувати хороші звички, вести здоровий спосіб життя.

"Україна – соборна держава"

День Соборності України - це нагадування про те, що сила нашої держави -в єдності українських земель. Ця дата є знаком споконвічних мрії українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

З метою виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, державної мови, формування обов'язку берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє відбулися виховні заходи.

Працівники юстиції ознайомили присутніх з усіма процесами становлення Дня Соборності та вручили та інформаційні буклети «Юстиція відкрита для людей» «100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР»

________________________________________________________________________________________________________

Під час заняття «Єдина наша Батьківщина» у 1-б класі ( вихователь Ходоровська Н. І.)

Професійна орієнтація учнів

З метою ознайомлення учнів з різноманітністю світу професій, розширення поняття про деякі професії, усвідомлення важливості вдалого вибору професії у 8 класі вихователь Федів О. В. провела консультацію «Що я знаю про майбутню професію?»

"Голодна кутя" або Другий Свят-вечір

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців.

Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.

Зберігають традиції і в школі-інтернаті, де господар-директор школи-інтернату Старко М. В. дбає про відтворення звичаїв українців, привчаючи до цього і вихованців.

Символи моєї держави

З метою закріплення знань дітей про національні та народні символи України, було проведено тематичну суспільно -інформаційну годину у другому класі.

Учні під час заняття розвивали свою національну свідомість, формували навички культурного спілкування, громадянські якості особистості, повагу і шанобливе ставлення до державних та національних символів нашої держави.

«Християнське милосердя в дії»

Година духовності «Християнське милосердя в дії» відбулася у 6 класі, яку провела вихователь Мороз В. С.

Діти ознайомилися із поняттями і законами доброти, честі, справедливості, вчилися жити за законами милосердя, чуйності, любові і поваги до ближнього.

«Символи моєї держави»

Під такою назвою відбулася уявна мандрівка у 1-б класі, яку провела вихователь Ходоровська Н. І. з метою збагачення знань учнів про державні символи та народні обереги.

Школярі з цікавістю переглянули відеоматеріали про Державний Прапор України, малий Герб України, прослухали аудіозапис Державного Гімну, працювали в групах, складаючи пазли, декламували вірші, слухали легенди.

Закінчилась мандрівка віршем В. Сосюри «Любіть Україну»

Національні символи України

З метою збагачення знань учнів про державні та народні символи, обереги українського народу, розвитку зацікавленості та бажання більше знати про свій рідний край, а також виховання гордості за український народ, його славне героїчне минуле і багату творчу спадщину відбулося виховне заняття у 1-а класі, яке провела вихователь Темечко О. В.

Вчимось акторському мистецтву

З метою закріплення знань про значення слів: актор, театр, глядач, сцена; формування навичок правильної поведінки у громадських місцях, а також виховання дисциплінованості, пунктуальності, толерантності у 8класі вихователем Федів О.В. було проведено дискусію «Театр у моєму житті»

Благодійникам - щира подяка

Традиційно напередодні Дня Святого Миколая, Нового Року, Різдва Христового ми всі готуємо подарунки для наших рідних та близьких, особливо для дітей.

Не забули доброчинці і про дітей -сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування Бережанської школи-інтернату та завітали із щедрими подарунками.

Приємні хвилини радості і захоплення, задоволення, здійснення мрій отримали школярі від зустрічі з:

приватним підприємцем С. В. Януш та працівниками магазину «Техномаркет», які принесли печиво, солодощі, фрукти, рукавиці, ТТ-2-2 шт., сушку для волосся);

студентами Бережанського агротехнічного інституту з працівниками відділу гуманітарної освіти та студентських справ колективу, які подарували кожному вихованцю солодощі;

приватним підприємцем В. Верех, який щедро поділився фруктами напередодні Святого Миколая та калачами для Святої вечері;

Б. І. Яциковським-головою обласної організації «Радикальна партія Олега Ляшка», Гладким Я.В.-головою районної організації «Радикальна партія», Чвартацьким О. М.-головою міської організації, Сухарським В. О.- керівником міського штабу -врученими солодкими подарунками.

працівниками гіпермаркету «Епіцентр» ( директор Онуфрак А. І.), які привезли іменні подарунки;

Шановні меценати! За такі щедрі подарунки від імені учнів школи-інтернату сердечно дякуємо Вам і бажаємо міцного здоров'я, родинного тепла, щастя, успіхів у всьому! Нехай Ваші сили і енергія тільки приростають, всі Ваші ідеї реалізуються, а Ваші благородні справи й надалі примножують добро на Землі!

З щирою повагою і вдячністю, адміністрація та учнівський колектив Бережанської школи-інтернату.

Екскурсія у Львів

Завдяки голові БФ «Майбутнє сиріт» Андрію Назаренку та головному капелану сиріт о. Роману Прокопець (Центр Опіки Сиріт Львівська Архиєпархія УГКЦ) десять учнів Бережанської школи-інтернат взяли участь у акції «Різдвяна подорож по м. Львові».

Діти мали змогу побувати у Музеї народної архітектури та побуту у Львові, на літургії у церкві св. Йосафата, екскурсійному поїзді Львовом, екскурсії підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла. Отримали майстер клас по виготовленні піци у «Kids celentano», де отримали дипломи. Походити старовинними вуличками міста та побачити архітектуру будинків різних часів.

Веселі та задоволені, повні позитивних вражень поверталися до школи-інтернату.

Свят-вечір у шкільній родині

За давньою традицією, належне різдвяне святкування починається ще ввечері напередодні Різдва з духовних і матеріальних приготувань. Вечір цей зветься Святим чи Свят-Вечором, або ж Навечір'ям Різдва Христового, що припадає на 6 січня.

Це один з найбільш шанованих днів для всіх християн - і східного, і західного обрядів - та одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім'я створює в оселі атмосферу затишку, достатку та злагоди.

Особливий він і для шкільної родини, цьогоріч за спільною трапезою зібралося 15 вихованців.

Розпочалась вечеря із спільної молитви. За звичаєм директор школи-інтернату М. В. Старко розказав про традиції святкування, побажав миру, радості, здійснення мрій та запросив усіх до столу, де дітей очікували смачні страви.

Новорічні святкування

Свято Нового року – це завжди радість для дітей.

Це – гарний настрій, святкові костюми та подарунки.

Саме це подарували артисти Тернопільського обласного академічного театру актора і ляльки учням нашої школи-інтернату під час новорічної вистави, яка відбулася 28 грудня у приміщенні актового залу.

Щедрі дарунки нашим вихованцям!

У цей святковий день із подарунками до наших вихованців завітали приватний підприємець С. В. Януш із працівниками (магазин «Техномаркет») .

За такі щедрі подарунки від імені учнів школи-інтернату сердечно дякуємо Вам і бажаємо міцного здоров'я, родинного тепла, щастя, успіхів у всьому! Нехай Ваші сили і енергія тільки приростають, всі Ваші ідеї реалізуються, а Ваші благородні справи й надалі примножують добро на Землі!

З щирою повагою і вдячністю, вихованці, адміністрація та педагогічний колектив школи-інтернату.

Керівництву аквапарку «Алігатор» (м. Тернопіль)

Висловлюємо щиру вдячність за небайдуже ставлення до проблем дітей, які залишилися без батьківського тепла.

Завдячуючи Вашій доброчинності, наші вихованці мають чудову нагоду кожних вихідних відпочивати у вашому закладі, де їх очікують катання з гірок, плавання в басейнах, ігри з м’ячами на воді та багато позитиву і радості.

Дякуємо Вам за виявлене милосердя і чуйність. Добрі справи не залишаються непоміченими - вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Надаючи допомогу, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте радість і надію.

Бажаємо Вам і всьому колективу здоров'я, цікавих задумів і їх благополучних втілень, яскравих, значних подій, особистого щастя і подальшого процвітання комплексу.

З щирою повагою і вдячністю, адміністрація та учнівський колектив Бережанської школи-інтернату.

На Святого Миколая в небі іскорка палає

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята.

В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Тож саме вони найбільше чекають на це свято. Адже малеча знає, що за її слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків. 18 грудня Святий Миколай завітав і до учнів школи-інтернату. Діти разом із глядачами поринули у казковий світ.

Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися. Всі школярі отримали ласощі від Чудотворця Миколая.

Веселі та щасливі, сповнені віри в добро, чудо, надії на краще залишали діти актовий зал школи-інтернату.

Запали в собі вогонь любові і добра

До наших вихованців школи-інтернату завітали юні актори драмстудії "Натхнення" ЦДЮТ (керівник театру Л.Васютенко) із Святим Миколаєм, ангелами та активісти пласту станиці Бережани (НСОУ) , які прийшли з Вифлеємським вогнем миру, найщирішими побажаннями тепла , миру і добра (керівник Р. Вакиряк) та подарунками.

Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

«Кіно з Святим Миколаєм»

В рамках цієї благодійної акції, діти, позбавлені батьківського піклування за сприянням Фонду «Майбутнє сиріт» переглянули фільм «Пригоди S Миколая» в кінотеатрі Сінема Сіті. А ще - отримали подарунки.

Веселі, радісні, сповнені віри в чудеса, повертались вихованці у школу-інтернат.

Доторкнутись до краси природи можна тільки серцем

З метою збагачення уявлення дітей про природне довкілля, правила природокористування, формування уявлення про екологічний стан довкілля та його вплив на здоров’я людини, виховування шанобливого ставлення до природи, уміння бути обережними, не нашкодити їй, передбачати позитивні і негативні наслідки втручання; викликати насолоду від сприйняття природи сприяло виховне заняття, проведене у 7,10,11 класах вихователем Семеген Т. І.

Школярі з великим задоволенням переглянули відео про сім чудес України, працювали в групах: складали визначення про природу, давали відповіді на проблемні питання, декламували вірші, виконували пісні, з болем спостерігали, переглядаючи відеофільми, за проблемами вирубки лісу.

Тиждень права

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватися у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі-інтернаті щорічно проводиться тиждень Права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня:

- підвищити інтерес учнів до правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України.

В рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.

Вчитель правознавства Гурська О.М. провела Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

З метою усвідомлення понять «расова ненависть» «ксенофобія», «дискримінація», розвиток життєвих навичок толерантності, протидії дискримінації, поваги до особистих якостей інших людей практичний психолог Гайдук М.М. провела круглий стіл «Ми висловлюємо свою рішучість проти всіх форм расової ненависті, ксенофобії та дискримінації».

У бібліотеці школи-інтернату бібліотекар Мороз Г.І. оформила книжкову виставку літератури «Нормативно-правові документи Української держави».

Педагог-організатор Лугова М.В. з учнями 3-4 класів провела конкурс малюнків «Мої права в моїй школі».

По класах, виховних групах проведено виховні заходи:

• Правознавчу вікторину «Маленьким про великі права», з метою формування уявлень про права дитини, формування вміння захищати себе при порушенні прав дитини.

• Годину спілкування «Право-мистецтво добра і справедливості» у 9 класі.(Макар Ж.М.)

• Виховне заняття у 2 класі «Маленьким про великі права». (Шагай М.С.)

• Гру –подорож у 1 класі «Великі права маленької людини». (Ходоровська Н.І.)

• З метою ознайомлення учнів з основними положеннями конвенції про права дитини, поглиблення знань про права та обов`язки дітей у 5 класі вихователь Джуравська К.М. провела годину правового виховання «Правовий оберіг життя».

• Годину правознавства (вихователь Макар Ж.М.) «Знаємо, вивчаємо Конституцію України» у 9 класі, яка проведена з метою виховання поваги до права і законності як ціннісної настанови особистості молодого громадянина, розуміння соціальної та юридичної відповідальності за свої дії.

• Юридичний аукціон «Закони за якими вчимося, працюємо, живемо» , який провела у 8 класі вихователь Федів О.В.

Екскурсія

Дізнатися, що ж там за дверима справжнього відділу поліції – мрія багатьох школярів. Тож у рамках тижня Права учні 4 класу разом із вихователями Юзефик Н.Р. та Луговою М.В. відвідали Бережанський відділ поліції ГУНП в Тернопільській області. У школярів була можливість зсередини побачити роботу служби, до якої ми звертаємось у найскладніших ситуаціях.

Інспектор ювенальної превенції Гайдукевич О.В. у формі вікторини розповів учням про їхні права, обов’язки та необхідність їх дотримання. Також напередодні зимових свят полісмен нагадав про небезпеку, яку несуть за собою використання піротехнічних засобів.

Екскурсія продовжилась демонстрацією спеціальних засобів, які використовують поліцейські. Діти з цікавістю роздивлялися амуніцію та спецзасоби, які допомагають полісменам в їхній роботі. Найбільш активним школярам навіть дозволили приміряти бронежилет, каску.

З не меншою цікавістю та захопленням четвертокласники зустріли службовий автомобіль. Малеча із задоволенням оглянула його «з середини», бажаючі мали можливість поїздити у авто «з сиреною та мигалками».

Вирушаючи додому, юні гості щиро дякували Олександру Володимировичу, який обіцяв у скорому майбутньому нову зустріч, не менш цікаву та пізнавальну.

Тиждень зарубіжної літератури

Відповідно до річного плану роботи на 2018/2019 навчальний рік, з метою вияву рівня ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу, підвищення інтересу до вивчення зарубіжної літератури, поглиблення і поширення знань із предмета, сприяння розвитку читацької культури, формування креативного мислення у Бережанській школі – інтернаті був проведений Тиждень зарубіжної літератури.

Вчитель зарубіжної літератури Рутковська О.С. провела:

• Виставку-конкурс стіннівок «Дивовижний світ зарубіжної літератури».

• Чудовий урок-інсценізацію у 5 класі «Заглядає в шибку казка» за творами Ганса Андерсена та Оскара Уайльда.

• Засідання літературної вітальні «Душа поезії» в 11 класі. Старшокласники підготували презентації, читали поезію А. Ахматової, О.Блока, Б. Пастернака.

• Цікаві вікторини, конкурсии дали змогу виявити найактивніших читачів та шанувальників красного письменства, розширили дитячий кругозір, відкрили нові літературні таємниці.

В.О.Сухомлинський вбачав одне з головних завдань школи в тому, щоб «кожен крок до знань був гордим злетом птаха, а не стомленою ходою знесиленого мандрівника, який ледь тягне за спиною важку ношу». На мою думку, тижні зарубіжної літератури саме і відкривають перед нашими вихованцями можливість такого злету.

Відкритий урок з української літератури

Вчитель української мови і літератури Байко Г.П. провела відкритий урок з української літератури у 6 класі на тему «В.Винниченко. Цікава історія з життя письменника. «Федько-халамидник». Учні ознайомилися з цікавими фактами життя письменника, виразно і вдумливо читали найбільш емоційні епізоди, аналізували прочитане, вчилися виділяти риси характеру Федька, які відрізняють його від друзів-однолітків.

"Права і свободи українців"- відверта розмова (7,10,11 класи)

З метою поглиблення і розширення знань учнів про права і свободи людини і громадянина, ознайомлення із Загальною декларацією прав людини, яка визначила основні міжнародно-правові стандарти прав людини; ознайомлення учнів із групами прав людини, ознайомлення з обов'язковим їх дотриманням всіма громадянами України, що є одним із конституційних обов'язків; розвитку вміння учнів розв'язувати юридичні задачі, використовуючи Загальну декларацію прав людини, Конвенцію ООН про права дитини, Конституцію України та інші нормативно-правові акти; розвиватку вміння дітей використовувати юридичні терміни, наводити приклади дотримання і порушення прав людини у повсякденному житті, уміння давати поради, застереження від вчинення правопорушень; сприяння вихованню правомірної поведінки, вихованню поваги та необхідності дотримання законів, прав, свобод та обов'язків.

РАЙОННИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

11 грудня 2018 року на базі навчального закладу проведено районний семінар-практикум з предмета фізичної культури на тему: «Використання гімнастики на уроках фізичної культури як один із засобів підвищення рухової активності школярів». Інструктивно-методичний супровід здійснював методист Районного методичного кабінету Хільковець С.М.

Досвід роботи з використання елементів акробатики на уроках фізичної культури презентувала «старший вчитель» школи-інтернату Олексів Наталія Ігорівна. Учасники семінару обмінялися досвідом роботи з вищезазначеної теми.

Семінар-практикум для методистів початкових класів

З метою поглиблення знань щодо інтеграційних процесів у початковій школі, удосконалення системи роботи вчителя з використання способів інтеграції змісту початкового навчання. Визначення раціональних шляхів інтеграції різних дисциплін у процесі освітньої діяльності вчителя початкових класів, ознайомлення з особливостями побудови інтегрованого уроку, розвиток професійної компетентності для вирішення завдань освітньої реформи, обговорення практичних кроків реалізації Концепції НУШ 11 грудня 2018 року на базі Бережанської школи-інтернату відбувся семінар-практикум для методистів початкових класів РМК (ТКМЦНОІМ, ММК, ОТГ) на тему: «Реалізація інтегрованого підходу в початковій освіті в контексті Нової української школи: з досвіду роботи методичної служби Бережанського району».

В роботі семінару брала участь вчитель 1 класу НУШ навчального закладу Гайдук М.І., яка поділилася досвідом роботи і показала фрагменти проведеного уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» за типової освітньою програмою початкової освіти під керівництвом Р.Б. Шияна на тему «Хто робить сніг?» Виготовлення штучного снігу. Снігова математика».

Оглядову екскурсію навчальним закладом для учасників семінару провів директор Старко М.В.

«Права людини»

«Я маю право на життя», під такою назвою в Бережанській міській бібліотеці імені Богдана Лепкого для учнів 9,10,11 класів (класоводи: Цідило Н.В., Прокопчук М.С., Буздиган І.Д. ) Бережанської обласної комунальної загально-освітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням трудового навчання проведено урок права.

Захід відкрила бібліотекар абонементу для юнацтва Северин Н.С., яка розповіла присутнім про відзначення Міжнародного Дня прав захисту людини. Запрошені - провідний спеціаліст відділу ДРАЦСу Горин Наталія Михайлівна та спеціаліст Бережанського бюро правової допомоги Кріль Марія Миколаївна ознайомили учнів як пра-вильно реалізовувати свої права, виховувати в собі людську повагу до власної особистості, розвивати самостійність, виховувати в собі відповідальне ставлення до власного здоров'я та особистого розвитку.

Урок пройшов в активному спілкуванні з працівниками юстиції, діти задавали запитання щодо своїх прав і отримували вичерпну відповідь.

Присутні мали змогу переглянути викладку літератури «Права людини – гарантія розвитку людства».

«16 днів проти насильства»

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 30.10.2018 № 21158/0/2-17/38 щодо проведення Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства», згідно річного плану роботи школи-інтернату на 2018/2019 навчальний рік, на виконання наказу школи-інтернату з метою захисту прав дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства , попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; формування свідомості учнів щодо нетерпимого ставлення до насильства в період з 25.11 по 10. 2018 року проведені виховні заходи з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

25 листопада на лінійці в рамках роботи Клубу вихідного дня відбулося відкриття акції «16 днів проти насильства», де вихованці школи-інтернату було ознайомлено з планом проведення цьогорічної акції. В рамках роботи вихідного дня було проведено правову абетку «Мої обов’язки», правовий колаж «Право –мистецтво добра і справедливості», годину правової грамотності «Законів слід дотримуватись».

Слід відзначити проведено 25.11. 2018 виховне заняття «Ні насильству!» з вихованцями 8-11 класів, яке сприяло формуванню у дітей та молоді нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини .

26.11. 2018 року по класах було проведено інформаційні п’ятихвилинки, присвячені Міжнародному дню викорінення насильства щодо жінок.

З метою підвищення рівня інформованості здобувачів освіти, які залучаються до освітнього процесу щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі і гідності, насильницької моделі поведінки у приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також дискримінації за будь-якими ознаками 26.11. 2018 проведено зустріч «Попередження насильства в сім’ї!» за участю інспектора ювенальної превенції Гайдукевича О. В.

26.11. 2018 року поновлено на стенді «Правознавець» інформацію про діяльність Національних ліній, зокрема, «Гаряча лінія» з питань протидії булінгу працює за номером 116 000. Батьки та члени родини мають можливість отримати консультації щодо ознак насилля по відношенню до їх дитини і рекомендації, що робити в такій ситуації, про те, що консультації для дітей та дорослих, чиї запити стосуються дітей, здійснює Національна дитяча «гаряча лінія» за безкоштовним номером 0-800-500-225 та коротким безкоштовним номером для абонентів КиївСтар та Лайфселл – 116 111.

27.11. 2018 року проведено розмову в колі у 5 класі «Ні насильству в дитячому середовищі». Під час якого вихователька акцентувала увагу на тому, що знущання може бути не тільки фізичним, а й економічним, психологічним та сексуальним. Детально розповіла, що найбільш розповсюдженими є психологічне та фізичне. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг, який проявляється в образливих повідомленнях з погрозами, відредагованих фотографіях, блокуванні акаунтів і навіть шантажі. Надала рекомендації щодо поведінки, якщо ти став жертвою цькування однолітків та як діяти, коли став свідком булінгу.

28.11. 2018 року практичний психолог провела годину психолога «Попередження насильства в родині». Під час якого учні 9-11 класів ознайомилися з поняттям «насильство», видами насильства, правовими та юридичними аспектами, способами захисту особистості в ситуації насильства. Дізналися, що насильство в родині – це правопорушення або злочин, яке чинить один з членів родини щодо інших членів родини або осіб, які можуть бути визнані як члени родини, що необхідно робити якщо ви стали жертвою домашнього насильства, правила які допоможуть запобігти насильству вдома, розглянули можливі варіанти захисту від насильства в сім’ї.

29.11. 2018 у 9 класу проведено виховне заняття «Скажи «Стоп!» торгівлі людьми». Метою заходу було інформування школярів про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

29.11. 2018 було проведено виховне заняття «Правовий оберіг життя» у 5 класі з метою виховання поваги до права і законності як ціннісної настанови особистості школяра , ознайомлення дітей із правами, що гарантуються законом, розширення знань учнів про основні положення Декларації та Конвенції із захисту прав дитини, формування правового світогляду, активної позицію дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, правової свідомості, розвитку культури дітей, ввічливості, чесності, людяності.

30.11. 2018 класний керівник Байко Г. П. з метою розкриття поняття «толерантність», розвитку вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; виховання спостережливості, уважності до інших людей, здатності бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі провела виховне заняття у 6 класі «Ми всі такі різні». Учні працювали в групі, добирали синоніми до слова толерантність, виконували вправу «Склади аркуш», обговорювали життєві ситуації, слухали притчі та оповідання про толерантність. На завершення взяли участь в анкетуванні «Чи проявляю я толерантність».

01.12.2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби із СНІДом в рамках клубу вихідного дня проведено відео-лекторій Скажемо СНІДу : «НІ!», годину – застереження «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя», тренінг «ВІЛ/СНІД – страшні слова: як передбачити, уникнути, не захворіти, жити поруч з людьми ВІЛ-інфікованими»

Слід відзначити, що з метою інформування школярів про загрозу ВІЛ-інфекції та СНІДу, профілактики їх поширення, виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих 3.12. 2018 року у 9 класі проведено годину запитань і відповідей «ВІЛ/СНІД... Потрібно знати кожному».

3.12. 2018 року у 5 класі - тематичну суспільно-інформаційну годину «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя». Під час якої учні отримали уявлення про ВІЛ/ СНІД, про шляхи зараження ВІЛ; вчилися толерантно ставитися до ВІЛ-позитивних людей, відповідально ставитися до власного здоров'я.

У 7,10,11 класах - розмову у дружньому колі «ВІЛ: шляхи зараження та способи захисту», під час якої за допомогою вправ «Торбинка асоціацій», «Що ви зробили?», «Найефективніший захист від ВІЛ- інфекції», «Факт чи вигадка» оволоділи достовірною інформацією про ВІЛ-інфекцію і СНІД, шляхи його передачі, ситуації ризику, формували позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя.

До проведення заходів долучилась і лікар школи-інтернату Ковальчук Г. М., яка 03.12. 2018 року виступила на загальношкільній лінійці, розказала на історії виникнення захворювання, розповіла школярам про шляхи зараження інфекцією ВІЛ, стадії захворювання.

Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки сучасного рабства по класах, виховних групах 2.12. 2018 проведено тематичні години спілкування «Торгівля людьми як порушення прав людини», бесіди «Формування моделі безпечної поведінки в разі виїзду та перебування за кордоном». Під час проведення заходів педагоги відзначили , що рабство – одне з фундаментальних порушень прав людини, навели конкретні статистичні дані щодо статусу жінок, провели аналіз факторів, які впливають на торгівлю жінками та дівчатами в Україні та в різних регіонах, як одну з причин порушення прав людини й основних свобод жінок і дівчат, розглянули роль спеціальних органів в Україні, які займаються наглядом за дотриманням прав людини. Слід відзначити просвітницьку годину - «Шляхи потрапляння українських громадян до рук торговців людьми» проведену у 11 класі. Її проведення спрямовано на формування уявлень про торгівлю людьми, на розвиток навичок безпечної поведінки, на підвищення правових знань учнів. Мета заходу: застерегти юнаків і дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном; попередити про особливу небезпеку, що чекає на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням; підвищити рівень правових знань дітей.

З нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів, з метою привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя проведено у школі-інтернаті 03.12. 2018 року відбулася година доброти «Дивіться нас як на рівних» за участю працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під час якої діти ознайомилися з проблемами інвалідів, з міжнародними стандартами прав людини, Конвенції прав дитини, вчилися допомагати немічним, тактовно ставитись до них, до життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя.

Цього ж дня з метою виховання в учнів толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливого відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу у 9 класі проведено виховне заняття «Дитина-інвалід – поруч з тобою. Не відвертайся!»

4.12. 2018 року до вихованців школи-інтернату завітали і працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та провели на базі школи-інтернату районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Повір у себе». Метою такого заходу було привернення уваги громадськості до проблем дітей з особливими потребами, допомога самоствердитися їм, повірити у власні сили й можливості. Цього року демонстрували свої таланти юні хористи та учасники акробатичного гуртка «Пластика». Найбільше вразив танцювальний номер у виконанні учнів 2 класу. Фестиваль був наповнений яскравими емоціями та щирими дитячими посмішками. По закінченні кожна запрошена дитина отримала солодкі подарунки.

У 5 класі 04.12. 2018 року вихователь провела виховне заняття «Ми всі різні , а права у нас - рівні» з метою формування позитивної громадської думки, толерантного ставлення до дітей та дорослих з інвалідністю, руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар`єрів, які виключають або обмежують їх участь у повноцінній життєтворчій діяльності.

У 7,10, 11 класах 04.12. відбулося виховне заняття «Обмежені можливості, необмежені таланти», в ході якого діти зробили висновок, інвалідність – не вирок, тому все залежить не від погляду суспільства на проблему, а від активності, бажань та можливостей самої людини.

З метою розвитку духовних та високих моральних якостей школярів, учнівської молоді, стимулювання розвитку дитячих благодійних ініціатив у школі-інтернаті 5.12. 2018 року проведено ряд виховних заходів до відзначення Всесвітнього дня волонтера.

Зокрема, для вшанування волонтерів, простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян, які приймають у себе родини, що вимушені покинути свої рідні домівки відбувся круглий стіл «Бути волонтером: добра воля, поклик серця чи запит сучасності» у 7,10,11 класах.

З метою ознайомлення учнів із поняттям „волонтер”, створення умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги, стимулювання пізнавального інтересу до основ моральної культури відбувся виховний захід «Українські волонтери, відважні й дивовижні», присвячений відзначенню Всесвітнього дня волонтера у 2 класі.

Ознайомились учні із поняттям «волонтер» під час просвітницької години «Волонтери – люди доброї волі» у 4 класі. Діти із задоволенням виконували поставлені перед ними завдання, вирішували проблемні ситуації, вчилися працювати групами та приймати спільні колективні рішення. У ході заходу діти набули знань та навичок щодо волонтерської діяльності, дізналися про волонтерський рух та як волонтерство може допомогти обрати собі майбутню професію.

Під час виховного заняття у 8 класі вихователь ознайомив школярів з особливостями волонтерської праці: надання соціальних послуг; допомогу щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, допомога жертвам злочинів, біженцям, проведення заходів з охорони природного середовища, збереження культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам'яток історії та культури, заходів національного та міжнародного значення, пов'язаних з організацією масових спортивних, культурних та інших видовищних і громадських заходів тощо.

6 грудня 2018 грудня – з метою вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі по класах відбулися тематичні суспільно-інформаційні години «Пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі», під час яких учні дізналися, що ненависть до жінок, які виступають за рівні можливості, стала причиною вбивства 14 студенток і поранень ще 9 жінок і 4 чоловіків в Монреальській інженерній школі в 1989 році. Убивця-антифемініст написав у передсмертній записці, як він ненавидить жінок, які почали здобувати інженерну освіту, та інших видатних жінок свого часу. Після цієї шокуючої події групи жінок по всій країні почали організовувати марші, акції на підтримку освітніх програм організацій, що борються за ліквідацію всіх форм насильства над жінками, були встановлені меморіали на честь загиблих. Зараз виховні заходи проводяться для підтримки зусиль чоловіків і юнаків в боротьбі проти насильства над жінками.

З 03 по 09 грудня 2018 року по класах , виховних групах у школі-інтернаті були проведені виховні заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з корупцією. Зокрема, «Корупція: суть, причини, наслідки» (диспут), «Справедливість починається з малого!» (виставка малюнків), «Корупція-загроза правам і свободам людини. Механізми захисту та гарантії прав і свобод людини і громадянина» (мозковий штурм), «Громадська активність молоді та її роль у протидії корупції» (відверта розмова), «Корупція- це державний злочин чи порок суспільства» (диспут). В ході занять були обговорені види корупції: хабарництво, шахрайство, вимагання, кумівство. Учні намагалися сформулювати свої поняття і визначення, що таке корупція, своє розуміння і ставлення до нагальної проблеми діти відобразили на малюнках. Під час проведення бесід та диспутів вчителі і учні сформулювали поради щодо запобігання корупції.

Слід відзначити виховний захід, проведений 07.12. 2018 року у 7,10,11 класах «Корупція- загроза правам і свободам людини» Під час якого учні ознайомилися з поняттям корупції та історією боротьби з цим явищем в різних країнах світу, навчилися розпізнавати ознаки корупційних діянь та визначати їх причинність.

Наприклад, учні 9 класу 07.12. 2018 року під час заняття «Корупція- це державний злочин чи порок суспільства» обговорювали ситуації і визначали чи є в них акт корупції, визначали професії і ризики корупції, пов’язані з ними, під час ігор «Путівки на море», «Згоден- не згоден» ділились враженнями та своїми поглядами про корупцію.

09 грудня у школі відбувся перегляд відеофільму «Станція призначення – життя» для учнів 10, 11 класу.

Впродовж акції надавались індивідуальні консультації батькам, проводились заняття батьківського всеобучу з метою попередження насильства у сім’ях.

10 грудня 2018 року відбулася загальношкільна лінійка, на якій були підведенні підсумки акції «16 днів проти насильства».

Гості з IT-компанії Magnis

До учнів Бережанської школи-інтернату завітали представники IT - компанії Magnis м. Тернополя. Гості подарували школярам канцелярські товари, засоби гігієни, матеріал для роботи гуртка «Виготовлення сувенірів», мандарини та банани. Вони ознайомилися з умовами проживання і навчання учнів. Діти на згадку подарували гостям сувенір виготовлений своїми руками.

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ

З метою прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості на прикладах подвигів героїв АТО, розвинути бажання стати гідними громадянами України у 8 класі було проведено годину спілкування «Будемо гідні захищати славу героїв»

ГОДИНА КОДУ

«Година Коду» стала популярною у 180 країнах саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом.

В рамках тижня комп’ютерних наук стартувала міжнародна освітня ініціатива «Година коду» (Hour of Code), що спрямована на популяризацію ІТ серед учнів за допомогою проведення спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики, метою якого є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою.

У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати код, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим.

Учні нашої школи-інтернату долучилися до всесвітньої ініціативи і пробували себе в програмуванні з допомогою вчителя інформатики Михайлишин О.М.

Багатьом дітям це допомогло розпалити інтерес до навчання, переконатись, що інформатика є цікавою та творчою, доступною для будь-якого віку, для всіх учнів та розширити світогляд.

«Повір у себе»

Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Бережанською обласною комунальної школою-інтернат проведено районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Повір у себе». Метою такого заходу є привернення уваги громадськості до проблем дітей з особливими потребами, допомога самоствердитися їм, повірити у власні сили й можливості.

Цього року демонстрували свої таланти юні хористи та учасники акробатичного гуртка «Пластика».

Найбільше вразив танцювальний номеру виконанні учнів 2 класу.

Фестиваль був наповнений яскравими емоціями та щирими дитячими посмішками.

По закінченні кожна запрошена дитина отримала солодкі подарунки.

«Я досліджую світ»

Вчитель Гайдук М.І. провела відкритий урок у 1 класі НУШ з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» на тему «Хто робить сніг? Виготовлення штучного снігу. Снігова математика».

ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

З 26 по 30 листопада в школі-інтернаті вчителі Гук Г.П., Височанська Л.А., Михайлишин О.М. провели тиждень математики та інформатики, девізом якого були слова Михайла Ломоносова: «Математику вже тому вчити потрібно, що вона розум в порядок приводить».

Для участі в проведення тижня були залучені учні 5-11 класів. Перший день тижня розпочався із оголошення на шкільній лінійці плану проведення заходів. Було організовано математичну виставку «Математика навколо нас», на якій діти познайомилися з ілюзіями, математичними закономірностями в природі, з історією розвитку обчислювальних пристроїв.

У 5 класі проведено урок-квест «Додавання, віднімання натуральних чисел». Цікаво пройшла конференція для учнів 8-11 класів «Галицькі вчені-математики та їх суспільна діяльність». Школярі 7-11 класів показали свої знання у математичній вікторині «Турнір кмітливих». Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, стимулювати активну творчу роботу школярів, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях.

Для учнів 6 класу був проведений математичний урок-подорож країною Математика на «Математичному експресі». Захід пройшов цікаво. Діти продемонстрували активність, кмітливість, взаємопідтримку.

Учні 11 класу приймали участь у відкритому уроці з інформатики «LearningAppc». На уроці ознайомилися з роботою Інтернет-сервісом мультимедійних дидактичних вправ.

Участь у різноманітних конкурсах сприяє розвитку математичної культури та грамотності учнів, логічного, аналітичного та просторового мислення, підвищує інтелектуальний рівень, формує в них практичні навички застосування знань, які вони здобули на уроках математики та інформатики.

«Ми всі такі різні»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 6 класі, яке провела класний керівник Байко Г. П. з метою розкриття поняття «толерантність», розвитку вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію; виховання спостережливості, уважності до інших людей, здатності бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі.

Учні працювали в групі, добирали синоніми до слова толерантність виконували вправу «Склади аркуш», обговорювали життєві ситуації, слухали притчі та оповідання про толерантність.

На завершення взяли участь в анкетуванні «Чи проявляю я толерантність»

Правовий оберіг життя

Під такою назвою відбулося відкрите виховне заняття у 5 класі, яке провела вихователь Футорська М. М. з метою виховання поваги до права і законності як ціннісної настанови особистості школяра , ознайомлення дітей із правами, що гарантуються законом, розширення знань учнів про основні положення Декларації та Конвенції із захисту прав дитини, формування правового світогляду, активної позицію дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, правової свідомості, розвитку культури дітей, ввічливості, чесності, людяності.

Екологічний конкурс «Справжній природознавець»

Вчити дітей усвідомлювати свій обов’язок, щодо збереження довкілля, розширенню знання про те, що обов’язком кожної людини є охорона природи, розвитку спостережливості, логічного мислення, мовлення, . закріпленню вміння розгадувати загадки, кросворди, вихованню у дітей любові та шанобливого ставлення до природи, уміння піклуватися про рослини і тварини, продовжувати прищеплювати вміння поводитись у природі сприяв захід проведений у 3 класі вихователем Соколовською М. М.

Під час конкурсу діти взяли участь у конкурсах: «Розминка», «Слово-крученик», «Дуель», «Абетка природи», «Відгадай ребус», «Загадки», «Квітковий кросворди», «Гра-показуха», «Чорний ящик», «Чарівна торбинка», «Зоряний час», «Четвертий зайвий», «Так-ні». Цікавою були рекламні паузи, під час якого учні виконували пісні «Кольорова планета», «Мій рідний край», «Дружба».

Завершився захід, як і в пісні перемогою дружби.

«Скажи «Стоп!» торгівлі людьми»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 9 класі, яку провела вихователь Макар Ж. М. Метою заходу було інформування школярів про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

Бінарний урок

Бінарний урок – це нестандартний урок, який базується на тісних міжпредметних зв’язках, інтеграції предметів та використанні різних педагогічних технологій.

Бінарний урок є різновидом інтегрованого уроку. Інтеграція в сучасній школі є одним із напрямків активних пошуків нових педагогічних рішень, розвитку творчого потенціалу педагогічних колективів із метою розумного впливу на учнів.

Вчителі математики Височанська Л.А. та історії Гурська О.М. провели бінарний урок у 5 класі на тему «Хронологія часу. Додавання і віднімання натуральних чисел».

На уроці учні вдосконалили знання та вміння, навички усного та письмового обчислення; повторили та узагальнили, вдосконалили знання з теми «Козацька Україна». Розвивали самостійне, творче, логічне мислення, вміння аналізувати завдання та шукати різні способи їх вирішення. Виховували культуру математичного мовлення, любов до України, рідного краю, любов та повагу до історичного минулого, теперішнього та майбутнього нашого краю.

Заняття акробатичного гуртка «Пластика»

Вчитель ритміки Олексів Н.І. провела відкрите заняття акробатичного гуртка «Пластика» на тему: «Нахили тулуба в різні положення. Виконання акробатичних вправ». Учні ознайомилися з новими вправами: фляк, сальто вперед, вивчали нові елементи акробатичних комбінацій, повторили вже вивчені акробатичні вправи і комбінацій.

Правила догляду за кімнатними рослинами

З метою ознайомлення учнів із різноманітністю кімнатних рослин; умовами їх росту і розвитку; навчання правильно доглядати за ними, виховання почуття прекрасного, небайдужості до живої природи, бережливого ставлення до рослин відбулося заняття «Вазони у класі»-практикум у 2 класі, яке провела вихователь Шагай М. С.

«Життя яскраве без алкоголю та наркотиків»

Під такою назвою у 8 класі вихователь Якимів І. М. провів виховне заняття з метою розширення знань учнів про негативні наслідки вживання тютюну, алкоголю, наркотиків; формування у дітей небайдужого ставлення до існуючих проблем сьогодення; пошуку дієвих форм та методів формування здорового способу життя учнів.

З Україною в серці

Під такою назвою з метою поглиблення знань учнів про нашу державу – Україну; формування національної свідомості школярів; розвитку пізнавальних інтересів учнів; вихованню любові до рідного краю, поваги до його історичного минулого і сучасного, шанобливого ставлення до символів держави сприяв захід проведений у 4 класі.

Бінарний урок

Бінарний урок – нестандартна форма навчання з реалізації міжпредметних зв’язків. Такі уроки дозволяють інтегрувати знання з різних областей для рішення однієї проблеми та дають можливість застосувати отримані знання на практиці.

Мета бінарного уроку – створити умови практичного застосування знань, навичок та вмінь і надати можливість учням побачити результативність своєї роботи.

Вчителі методичних об’єднань гуманітарного та математично-природничого циклів мали змогу відвідати відкритий бінарний урок у 7 класі з алгебри і основ здоров’я на тему «Математика і…вітаміни», який провели вчителі Височанська Л.А. і Цідило Н.В.

Учні на уроці закріпили уміння розв’язувати задачі на вирази, степені, відношення і пропорції; розкрили значення вітамінів С, Е, А і Д для здоров`я людини. Розвивали обчислювальні навички, вміння обґрунтовувати свою думку, розширили валеологічні знання, виховували уважність, прагнення досягти мети; сприяли розвитку здоров’язбережувальних компетентностей через використання інтерактивних методів навчання.

Вчителі наголосили на те, як пов'язані між собою природничі науки, як можна використовувати в повсякденному житті знання, які учні отримали в школі.

«Козаче, у тебе країна єдина, а зветься вона свята Україна!»

Козацький квест відбувся у 5 класі, під керівництвом вихователя Джуравської К. М., який сприяв розширенню знань учнів про Україну, державну символіку, історію культури, традиції Батьківщини, мужність воїнів, мандруючи станціями «Секретна», «Кмітлива Україна», «Історичні задачі», «Святкове містечко», «Йдемо у майбутнє, пам’ятаючи минуле», «Чи знаєш ти свою Україну», «Лине пісня українська», «Славні сини України». Хвилиною мовчання увічнили пам'ять усіх загиблих у боях.

Для активних та сміливих дітей віком від 5 до 17 років:
Дата:

* які відчувають свою особливу місію на Планеті та готові діяти для примноження любові, добра і турботи про природу;

* які прагнуть розвиватись, набути сміливості, впевненості, нових корисних для життя навичок та реалізувати свій потенціал;

* які хочуть знайти друзів-однодумців в різних куточках Земної кулі.

Після мотивуючого освітнього курсу саморозвитку діти створять свою історію про новий досвід, набутий в проекті “12 тижнів відповідальності”. Історії, що доторкнуться до серця, будуть відзначені та представлені на виставці в Києві.

Формат проекту: онлайн, щотижневі завдання для здобуття нових навичок

Мова проекту: українська, російська, мова жестів

Географія: Планета Земля

Зацікавленим необхідно зареєструватись до 15 грудня 2018 року.

Деталі: https://goo.gl/zDoR6h

Тиждень української мови і літератури

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур′ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

Максим Рильський

З 19 до 23 листопада в школі –інтернаті проходив Тиждень української мови і літератури.

Метою всіх проведених заходів було:

- донести до учнів красу і багатство української мови;

- формувати відчуття краси рідної мови;

- розвивати мовленнєві здібності учнів;

- збагачувати словниковий запас;

- виховувати любов до нашої Батьківщини та рідної мови, розуміння її краси і необхідності для нашого повноцінного життя.

Під час проведення Тижня були організовані за¬ходи:

• Загальношкільну лінійку «О мова моя, душа голосна України!». Учні 8 -11 класів читали поезії про українську мову.

• Януш Г.Я. з учнями 8-11 класів провела «Мовно-літературне асорті».

• Байко Г.П. провела конкурс-вікторину для допитливих.

• Прокопчук М.С. підготувала мовно-літературний конкурс для учнів 7 класу.

• Байко Г.П. провела у 6 класі відкриту виховну годину «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».

• Вчителі Байко Г.П. і Януш Г.Я провели І етап конкурсу читців Б.Лепкого для учнів 2-11 класів.

Учителі - словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів.

«В країну здоров’я»

Гра-подорож «В країну здоров’я» відбулася в 2 класі, яку провела вихователь Демчук Я. В.

Під час заняття діти подорожували разом з тітонькою Совою зупинками «Спортивна», «Вітамінна», «Гігієнічна». Грали ігри «Так-ні», «Назви гарні слова», «Добери слова», «Самий уважний», завершився захід відеопобажанням тітоньки Сови.

В школі-інтернаті відбувся загальношкільний виховний захід

Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу, здійснений радянською владою шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат. У пік голодомору навесні 1933-го в Україні від голоду вмирало 17 людей щохвилини,1000- щогодини, майже 25 тисяч-щодня …До вбивства людей голодом у мільйонних масштабах безпосередньо привела спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у українських селян представниками тоталітарної радянської влади. Це був свідомий і цілеспрямований терор голодом, розрахований на придушення опору українців проти комуністичної влади і фізичного знищення українських селян…За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, яку використав тоталітарний режим в Україні.

Школярі перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.

Встановлюється резинове покриття (гумовий асфальт) на баскетбольно-волейбольну площадку школи-інтернату.

Вечір-реквієм, присвячений Революції Гідності «У їхніх серцях жила Україна»

21 листопада, у День Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. З цієї нагоди в школі-інтернаті був проведений тематичний загальношкільний захід

Школярі присвятили загиблим героям чимало патріотичних пісень, декламували вірші очевидців Майдану. Влучно, чітко і не без щему у серці учні ознайомили присутніх із хронологією визначальних подій за незалежність, свободу та самовизначення, особливий акцент роблячи на нещодавніх кривавих подіях у серці столиці.

Учасники заходу розглянути кадри із відеозаписів свідків подій, випусків новин, віддали шану Героям Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Ритміка

Вчитель Олексів Н.І. провела відкритий урок ритміки для учнів 4 класу «Точний початок і закінчення вправ за сигналом. Подвійний і схресний крок».

Основною метою заняття було викликати інтерес школярів та сприяти формуванню психофізичного розвитку учнів завдяки музичним засобам та ритмічним рухам. Учні повторили стрибкові вправи, закріпили подвійний і схресний крок, танцювальні кроки парами з точним початком і закінченням.

На уроці ритміки увага вчителя приділялася правильній постановці корпусу, так як це є запорукою стійкості при виконанні танцювальних рухів.

Протидія булінгу в дитячому середовищі

Під такою назвою відбулася розмова в колі у 5 класі, яку провела вихователь Джуравська К. М.

Вихователька акцентувала увагу на тому, що знущання може бути не тільки фізичним, а й економічним, психологічним та сексуальним. Детально розповіла, що найбільш розповсюдженими є психологічний та фізичний. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг, який проявляється в образливих повідомленнях з погрозами, відредагованих фотографіях, блокуванні акаунтів і навіть шантажі.

Пояснювала що робити, якщо стали жертвою цькування однолітків та як діяти, коли стали свідками булінгу.

«Ріки починаються з струмочка, а пияцтво з чарочки»

Інформувала про ризик розвитку залежності від алкоголю, набуття нових та ускладнення наявних захворювань, розширенню та закріпленню знань про пагубний вплив алкоголю на організм людини ,встановленню причин, наслідків дії алкоголю на здоров’я, нервову систему та психіку людини; формування у підлітків якостей сильної особистості та здатності протистояти алкогольній індустрії під час виховного заняття проведеного у 8 класі вихователь Федів О.

Діти під час мозкової атаки «Алкоголь», асоціативного куща «Причини вживання алкоголю», дослідження-аналізу «Динаміка вживання алкоголю підлітками», малюючи портрет алкоголіка, гри «Живий помаранч», «Міф чи реальність» визначали причини, наслідки дії алкоголю на здоров’я, нервову систему та психіку людини, аналізували життєві ситуації та робили з них висновки, розв’язували ситуативні завдання, закріпили знання про пагубний вплив алкоголю.

«Ні насильству!»

У сучасному суспільстві відбувається багато конфліктів, телебачення повсякчас розповідає про жахливі вияви насилля та жорстокості. Тому сьогодні дуже важливо пропагувати відмову від насильства, навчати розуміти один одного, любити людей і вміти їх прощати, сприймати інших такими, як вони є.

З цією метою вихователь 6 класу Мороз В. С. провела виховне заняття «Протидія булінгу в дитячому середовищі».

Чорний птах голодомору

На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій – Голодомор. Країна втратила мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя.

До Дня пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років вихователька 7,10,11 класів провела виховне заняття «Голодомор – злочин проти нації». Ознайомила вихованців із причинами і наслідками жахливої трагедії, спогадами і свідченнями очевидців, хто у своїй пам`яті через все життя проніс ці страждання і біль. Також до цієї сумної дати була представлена книжкову виставку «Свіча пам`яті», яка розкриває весь трагізм страшної трагедії для нашого країни.

Ми повинні знати історію свого народу. Голодомор стосується кожного із нас і пам`ять про нього має бути вічною.

Танок осіннього листя

З метою узагальнення знань учнів про осінь, її особливості, вчила вдивлятися в навколишній світ, більше спілкуватися з природою, бережно ставитися до неї; розкрила походження назв місяців осені; вихованню любові до природи сприяло виховне заняття «Танок осіннього листя» у 1-а класі.

Діти складали «павутинки» до слова «осінь», відгадували загадки, читали та обговорювали віршів українських поетів, слухали казку про осінь, на завершення виконали композицію «Осінь у гості завітала».

Екологічна вікторина «Екологія в загадках »

В доступній та цікавій формі вихователька Ходоровська Н. І. розказала дітям про рослинний та тваринний світ, ознайомила з правилами поведінки у природі. Учні виконували різні завдання: грали ролі рослин, тварин, переглядали відеомультфільми, слухали розповіді, декламували вірші, відгадували загадки.

Отже, не лишайтеся байдужими до недбальства й варварства: хай зламане дерево, сміття в лісосмузі, витолочені квіти, порізана кора викличуть у кожного обурення і благородне бажання захистити природу.

Дітям про професії

Які професії можна здобути у Тернопільському національному економічному університеті на факультеті аграрної економіки і менеджменту розказали викладачі, які завітали до одинадцятикласників.

Зустріч з воїном АТО

З метою формування патріотичної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної землі, українського народу, виховання почуття причетності і відповідальності за все, що відбувається в країні, вдячності тим, хто віддав за неї життя, формування активної громадянської позиції щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, поваги, та знайомства із справжніми героями відбулася зустріч вихованців Бережанської школи-інтернату із воїном АТО Футорським В. М.

Воїн розповів школярам про нелегкі бойові будні, умови життя, настрій військових та добровольців, продемонстрував фото з зони подій. Із тремтінням у голосі згадував своїх побратимів, які навічно залишилися лежати у донецькій землі.

Показав засоби особистого захисту, свої військові нагороди, обладунки, а також дав можливість всім бажаючим відчути їх вагу на собі.

Його емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі.

Учні 5-го класу привітали гостя цікавою концертною програмою, яку підготувала вихователь Футорська М. М. та вручили виготовлений для воїнів АТО плакат із побажаннями миру, здоров’я, який оберігатиме їхнє життя, зігріватиме теплом і любов’ю рідного дому.

Мої права та обов’язки

З метою формування уявлення про права дитини, ознайомлення учнів з їх основними правами та обов’язками, виховання вміння захищати себе при порушенні прав дитини, поваги до своєї сім’ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості відбулося виховне заняття у 2 класі.

Великі права маленької людини

Розповіла учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини; вчила правильно реалізовувати свої права; виховувала в дітей поважне ставлення до власної особистості та інших вихователь 1-б класу Ходоровська Н. І. під час виховного заняття «Великі права маленької людини».

Дозвілля вихідного дня

Завдяки співпраці з волонтерами громадських організацій дозвілля вихідного дня у вихованців школи-інтернату цікаве, насичене різноманітними іграми.

День іменинника

Вихованці нашої школи-інтернату відсвяткували найважливіший день в своєму житті - День Народження. Свято відбулось в ТРЦ Подоляни, де діти мали розважальну програму – боулінг, каток, мадагаскар - дитячу кімнату та святковий обід з усіма традиціями.

Іменинники залюбки смакували піцу з соком в піцерія "Пепероні", а на десерт- смачний торт, де загадували бажання і задували свічки А також кожен іменинник отримав подарунок.

Святкування відбулося завдяки Благодійному фонду «Майбутнє сиріт».

День української писемності і мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

9 листопада – День української писемності і мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

В школі-інтернаті було проведено шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, підготували виставку малюнків та стіннівок. Стало вже доброю традицією відзначати цей день написанням радіодиктанту. Вчитель української мови і літератури Януш Г.Я. провела літературно-музичну композицію «Рідна мова чиста, як сльоза». У ході проведення заходу учні дізналися про історію виникнення свята, багатство і красу рідної мови. А також цікаві факти багатовікової історії про боротьбу за існування української мови. Діти прослухали інформацію про виникнення першої абетки Кирилиці, про її засновників Кирила та Мефодія, про Нестора Літописця, на честь якого і було засноване це свято. Учні дізналися приголомшливі факти багатовікової боротьби українського народу за існування рідної мови від Кирила і Мефодія до наказів Російської імперії та Польщі, до складу яких входила Україна.

Але ні Валуєвський циркуляр, ні Емський указ не тільки не вбили мову, а, навпаки, згуртували народ у боротьбі за її відродження.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

«Правила дорожнього руху знай - життя і здоров’я оберігай»

Під такою назвою відбулося виховне заняття у 6 класі, під час якого класний керівник Байко Г. П. закріплювала навички учнів з ПДР, вчила їх постійно дотримуватися правил, аналізувати їх значення, не ризикувати своїм життям і здоров’ям, перебуваючи на дорозі.

Незабутні зустрічі

До школярів школи-інтернату завітали веселі артисти цирку «Арлекіно».

Діти з великим захопленням переглянули виступ кумедних клоунів Тьопи і Антошки, які розказували захоплюючі жарти та смішинки, проводили веселі конкурси.

Святкування вдалося на славу – море усмішок, дитячих аплодисментів, непідробної радості та щастя в очах.

"Мова наша калинова"

«Мова… Що таке “мова”? Народ каже: “Слово до слова і зложиться мова”, а Шевченко казав так:

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б'ється, ожива,

Як їх почує …»-,

такими словами розпочала годину класного керівника у 6 класі Байко Г. П.

Під час заняття учні ознайомились із легендою про створення мови, цікавими фактами та прослухали найдовшу скоромовку.

Завершився захід декламуванням вірша:

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова.

Місячник військово-патріотичного виховання

В рамках місячника військово-патріотичного виховання були проведені заходи у кожній виховній групі, класі, зокрема вихователь Джуравська К.М. провела виховний захід:

Класний керівник 1-б класу Хлопась Н. І. годину класного керівника:

Класний керівник 6 класу Байко Г. П. урок звитяги:

«Які права та обов’язки має громадянин?»

З метою розширення знання дітей про їхні особисті права, формування вміння сумлінно виконувати свої обов’язки сприяла інформаційно-просвітницька година проведена у 3 класі класним керівником Дулебою М. Є.

Школярі з задоволенням прослухали легенду про щастя, пограли гру «Чарівна скринька», переглянули презентацію про права дітей. Завершилось заняття віршем «Ти знаєш, що ти людина?»

Екскурсія

учні 7,10,11 класів побували на екскурсії у музеї Б.Лепкого з метою ознайомлення з життєвим і творчим шляхом людини надзвичайно потужного інтелекту, видатного українця Богдана Сильвестровича Лепкого - поета і письменника, художника і мистецтвознавця, дослідника літературних процесів і перекладача, автора текстів численних музичних творів і теоретика феномену Українського Січового Стрілецтва, видатного педагога і активного громадського діяча.

«Шлях до перемоги»

З метою розширення знань учнів про історичні події Другої світової війни, виховання у юнаків і дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань Гурська О.М. провела урок мужності «Шлях до перемоги» (до 74 річниці вигнання нацистів з України).

«Творча спадщина Богдана Лепкого»

З метою ознайомлення із життєвим та творчим шляхом Богдана Лепкого; захоплення художнім словом, відчуття його краси; виховання любові до рідного слова, рідного краю; формування активної життєвої позиції у 8 класі вихователь Федів О.В. провела вікторину «Творча спадщина Богдана Лепкого»

«Бережани і Богдан Лепкий»

Вихованці 9, 8 класів дізнались багато цікавого про життя і творчість українського поета та перекладача, історика літератури та критика, видавця, громадсько-культурного діяча та художника, уродженця Бережан Б. Лепкого, відвідавши обласний комунальний музей Б. Лепкого та прослухавши цікаву розповідь вихователя Макар Ж. М.

Веселі канікули

Під час вакацій вихованці школи – інтернату здійснюють екскурсії на різну тематику. Сьогодні відбулась зустріч з Осінню, де в невимушеній формі діти змогли побачити основні зміни у навколишньому середовищі. Фенологічні спостереження являються однією з умов екологічного виховання, формування культури поведінки та природокористування.

Мета екскурсії полягала у розвитку спостережливості, формуванню умінь логічного мислення, аналізу отриманих фактів, інтерпритації отриманих за час навчання знань.

Школярі отримали можливість спостерігати не тільки за зміною забарвлення листя, а й проаналізувати швидкість цих процесів, їх залежність від породи дерев та кущів. Цікавим для них став похід до Фортеці Лиса Микити, біля якої можна було спостерігати результати життєдіяльності лисиць.

Найбільше захоплення викликало спостереження косяка мальків на мілині. Учні захоплювалися плавністю рухів, згуртованості рибок, намагались їх погодувати, вивчали взаємодію, давали запитання та відповіді один одному, аналізували побачене.

Екскурсія минула дуже швидко, прийшов час повертатись додому, до рідної школи, що робити зовсім не хотілось. Хлопцям сподобалось спілкуватись з рибалками на ставку, вислуховувати їх поради, оглядати снасті. Лише нагадування про обід прискорило їхні кроки і відірвало від такої цікавої роботи.

Нам тут весело, нам тут цікаво…

З метою організації змістовного дозвілля вихованців у канікулярний період вихователь Макар Ж. М. організовує з вихованцями прогулянки, екскурсії.

"Що я знаю про українське козацтво"

Під такою назвою, з метою висвітлення причин та процесу виникнення українського козацтва, виховання поваги до історичного минулого українського козацтва відбулася година класного керівника у 7 класі.

Учні переглянули цікаву презентацію, взяли участь у вікторині про історію козацтва, відповідали на проблемні питання, прослухали розповідь класного керівника та вдало доповнювали її знаннями, які отримали на уроках історії.

Прекрасна земля в різні пори року

Під такою назвою з метою розширення уявлення дітей про красу рідної землі в різні пори року, збагачення їх знаннями про пору року, про прикмети пір року, виховання естетичних почуттів, спостережливості, поваги до народних традицій відбувся виховний захід в 4 класі.

Школярі з великим захопленням відгадували загадки про природу, брали участь в “Грі з листочками”, «Доповни прислів’я та приказки», слухали «Співаночку про місяці», оповідання К.Д.Ушинського «Чотири бажання», вірш А. Костецького «Не хочу!».

А закінчився захід піснею про Україну:

Щоб квітла Україна

І світло з вітерцем

Кожнісінька родина.

Плекає деревце

«Вогонь-добрий, вогонь-злий»

Напередодні осінніх канікул під час виховного заняття вихованці 4 класу підвели підсумки усього того, що вони вже знають про вогонь, його наслідки, користь і шкоду, повторили правила техніки безпеки при користуванні сірниками та електроприладами.

Виховна година

у 9 класі вихователь Яців Я. М. провела виховну годину « Українські козаки- гордість нації» з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення козацтва, їх звичаями, розвитку уваги, спостережливості ,виховання любові і поваги до історичних героїв рідного краю, бажання стати спадкоємцями козаків

Подорож Україною

З метою ознайомлення дітей з Батьківщиною; розвитку пізнавальних інтересів; формування національної свідомості школярів, виховання поваги до державних символів, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасного відбулося виховне заняття у 4 класі.

Під час заняття діти декламували вірші, виконували пісні про Україну, працювали в групах, утворюючи прислів’я, розгадували ребуси, читали цікаві повідомлення про найбільші міста України.

«Герої АТО»

Під такою назвою у 5 класі відбулася година спілкування, з метою виховання патріотичної свідомості на прикладах подвигів героїв АТО, ознайомлення учнів із життєвими долями бійців АТО, виховання поваги до героїзму людей, які віддали життя і здоров'я за незалежність нашої держави, патріотизму, мужності.

Вихователь Футорська М. М. розповіла дітям про події на сході України зі слів очевидця- чоловіка, який перебував у зоні АТО більше року.

Районні змагання

Відбулися перші районні змагання з веслування на байдарках Бережанського району. Учні школи- інтернату взяли активну участь у підготовці та проведенні заходу. Змаганню передували тривалі заняття з загальнофізичної та спеціальної підготовки, плавання, облаштування причалу та споруд з підготовки байдарок. З великим ентузіазмом діти розпочали рік тому перші кроки у спорті, і тепер зможуть показати свої вміння та здобути необхідні знання з правил змагань, умов їх проведення. Для деяких учасників такі заходи уже не нові, зокрема призерці всеукраїнських змагань Сможаник Вероніці. Вона почувається впевнено та діловито, допомагаючи молодшим друзям у подолання стресу та невпевненості у своїх силах.

Погодні умови зовсім не сприяли проведенню змагань. Сильний туман, слабка видимість та пронизливий вітер дошкуляли не тільки учасникам та глядачам, ще й додавали роботи суддям та рятувальним командам. На урочистостях з нагоди відкриття благодійники подарували клубу веслувальників нові рятувальні жилети, які діти використали під час змагань. Невеличкий концерт з запальними піснями був подарунком для усіх присутніх.

Гарячу підтримку учасникам змагань надавали батьки та друзі, директор спортивної школи Дуда, голова міста Музичка, спонсори гарячих напоїв та громадськість міста та району.

На фото: учасники змагань, веслувальник на дистанції, група підтримки у дії.

Тиждень історії

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів М.Т. Рильського відомий, напевно, кожному українцеві. Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах.

З метою активізації пізнавального інтересу учнів до історії, розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмета, в школі – інтернаті з 16 по 19 жовтня 2018 року був проведений Тиждень історії.

Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини.

Вчитель історії Гурська О.М. підготувала відкритий урок у 6 класі «Утворення Єгипетської держави», КВК для учнів 7-8 класів «Знайка», краєзнавчий брейн-ринг «Моя мала Батьківщина» для учнів 9-10-х класів. Школярі розгадували кросворди, знайомилися з історією Індії, переглядали індійські фільми.

Були підведені підсумки проведення тижня історії в школі.

Вивчення історії є одним із найважливіших чинників патріотичного виховання учнів та формування їх активної життєвої позиції.

Стежками пам’яті

Учні 4 класу з метою ушанування пам'яті тих, хто загинув у роки війни, захищаючи Україну, формування патріотичного почуття гордості за старше покоління; пробудження бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни відвідали Меморіал пам’яті воїнам ОУН УПА, могилу О. Філя, Братську могилу на Бережанському кладовищі.

Сірничок малий, а біда велика

Під такою назвою відбулося виховне заняття в 1-а класі, з метою розвитку в дітей розуміння того, що гра з сірниками призводить до біди, виховання правил поведінки з вогнем у побуті і відповідальності за свої вчинки.

«Герої нашого часу»

У 8 класі з метою виховання патріотичної свідомості на прикладах подвигів героїв АТО, розвивання бажання стати гідними громадянами України , прищеплення любові до Батьківщини було проведено виховну годину «Герої нашого часу»

«УПА»

Відбулася зустріч учнів 1-11 класів з племінницею зв’язкової УПА «Стефи», яка була поранена в останньому бою, що відбувся 14 квітня 1960 року на Тернопільщині у Божиківському лісі на межі Підгаєцького й Бережанського районів за кілька кілометрів від хутора Лози, де діяла партизанська група у складі трьох підпільників: Петра Пасічного - члена Подільського окружного проводу ОУН, досвідченого командира і радиста, його дружини Марії Пальчак, котрі займались партизанською діяльністю ще з часів заснування УПА, та молодого 22-річного бойовика Олега Цетнарського Федів Марією Миронівною.

Марія Миронівна розказала дітям про важкий, але сповнений віри в волю, свободу України життєвий шлях Марії Пальчак. Діти дізнались, що Марія двічі стрілялася, щоби не потрапити в полон, а потім пустила собі кулю в скроню, але куля застрягла в черепі й жінка залишилася живою. Згодом Марію схопили й повезли до Тернопільської тюрми, щоби засудити показовим судом до 15-річного ув'язнення через те, що під час бою вона важко поранила одного із ворогів. Після повного відбуття присуду (п'ять років тюремного ув'язнення та 10 років мордовських концтаборів Росії) і вийшла на волю у 1975 році.

Марія Пальчак повернулася до села Шумляни, де мешкала в рідної сестри. Померла у 1997 році вже за часів незалежності України.

«Свята Покрова»

На виконання указів Президента України від 12.06.2015 № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», наказів Міністерства освіти і науки України від 28.05.2015 № 582 «Про схвалення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти» та наказів департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації від 16.01.2015 р. №10 «Про організацію виконання заходів щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді на період 2015-2020 років» ,з метою вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань, виховання підростаючого покоління на прикладах героїзму і відданості своїй Батьківщині, утвердження в свідомості й почуттях особистості патріотичних цінностей, глибокого осмислення героїчної історії України і рідного краю, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в учнівської молоді, виявлення художньо обдарованих дітей у школі-інтернаті в рамках місячника військово-патріотичного виховання було проведено шкільний фестиваль-конкурс патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова». У фестивалі взяли участь учні 1-11 класів .

Слід відзначити, що всі учасники фестивалю виявили належний рівень організації і проведення заходу, оригінальність та індивідуальний підхід до розкриття патріотичної тематики, майстерність виконання, високу сценічну та мовленнєву культуру, цікавий творчий задум, що сприяє високому рівню патріотичного виховання школярів, утвердженню в свідомості й почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України; вшануванню пам’яті героїв національно-визвольних змагань, створенню умов для виявлення обдарованих дітей, підвищенню їх художнього та виконавського рівнів.

Високий рівень художньої майстерності, естетичний смак, сценічну культуру продемонстрували ансамблі 4, 3, 2, 5,8 класів,. у номінації «Патріотична пісня».

У номінації «Патріотична проза і поезія» змістовними та артистичними були виступи Дуденчука М., Струтинського Б., Варваринець Ю, Козлюк Х., Вашкевич Ю., Струтинського О.

Майстерністю виконання, відповідністю за змістом згідно з темою та метою фестивалю-конкурсу, цікавим підходом, чіткістю відзначаються роботи вихованців 3, 5 , 7, 6, 8, 11 класів у номінації “Образотворче мистецтво”.

Екскурсія

Напередодні Дня захисника України вихованці 9-10 класів (класні керівники Цідило Н. В. та Прокопчук М. С.) відвідали Бережанську військову частину.

Екскурсія була надзвичайно цікавою. Спочатку учням показали, як можна розібрати й зібрати зброю, зокрема пістолет, автомат. Діти з радістю розглядали зброю, пробували самі її розібрати, скласти, цілитися з неї. Захоплено слухали розповіді військових.

І діти, й вчителі щиро вдячні командиру частини Руслану Ігоровичу за співпрацю, організацію такої цікавої екскурсії.

«Чарівна сила мистецтва»

Під такою назвою відбулося засідання мистецької вітальні, яке провела вихователь 6 класу Мороз В. С.

Учні розширили знання про народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури.

«Сторінками історії Української армії»

Вихователь Макар Ж. М. ознайомила учнів 9 класу з героїчними сторінками минулого України, діяльністю Української армії, вихованці висвітлили правду та вшанувати пам'ять про славних героїв національно-визвольного руху.

Фізика навколо нас

Відповідно до плану роботи школи-інтернату з 01 по 05 жовтня 2018 року проходив тиждень фізики. У ньому взяли учні 7-11 класів.

Одним із важливих завдань учителя фізики є не тільки повідомити учням певну суму знань, розвивати їхні вміння й навички, а й навчити дітей застосовувати набуті знання на практиці.

Протягом тижня було проведено цілий ряд заходів:

• У 7 класі проведено відкритий урок «Вимірювання розмірів малих тіл різними способами».

• Учні 7-9 класів взяли участь у КВК «Фізика-наука практична».

• Для учнів 10-11 класів проведено урок енергозбереження «Використання енергії . «Ні» - марнотратству», «Так» - економії енергії».

• Оформлено виставку, яка включає наступні розділи: «Вчені-фізики», «Фізика та астрономія», «Фізика та Космос», «Фізика в картинках».

• Для учнів 6 класу підготовлено і проведено урок «Здравствуй, фізика».

Учні старших класів підготували та продемонстрували фізичні досліди, повідомлення: «Парадокси в фізиці», «Історія окремих фізичних відкриттів» та «Цікаві факти з життя вчених-фізиків».

Учні школи-інтернату взяли активну участь у підготовці та проведенні тижня фізики. Під час проведення заходів проявили зацікавленість, допитливість, вміння шукати та узагальнювати інформацію та творчий підхід до справи.

ЗІ СВЯТОМ, ДОРОГІ ПРАЦІВНИКИ ОСВІТИ!

Педагог– цілитель людських душ. Жорстокість, байдужість, егоїзм, неосвіченість, бездуховність – усе це хвороби, з якими бореться педагог своєю добротою, мудрістю та любов’ю до дітей.

Напередодні професійного свята вихованці школи-інтернату спільно із педагогами Луговою М. В. та Горин В. С. підготували розважальну вітальну програму.

Цікавою була зустріч з розумним, веселим, сильним і харизматичним директором школи-інтернату Старком М. В. з ведучою програми «Світське життя» Чвартацькою В. Приємним сюрпризом став танець 4-класників, невеличка лотерея, інсценізація «Нарада», виступ хору «Надія».

Завершився захід побажаннями гарного настрою, здоров'я, терпіння, та миру від вихованців 2-4 класів.

Ми Вас усіх вітаєм,

Легкої праці вам бажаєм.

Щоб гарний настрій був у вас

Навіть у дуже скрутний час.

Щоб все в житті було гладенько,

І йшло щоб все завжди рівненько.

Щоб всі вас учні поважали,

Приємні спогади лишали.

«Я У СВІТІ НЕ ОДИН, ЩО Я ЗНАЮ ПРО ТВАРИН...»

З метою поглиблення знань учнів про життя тварин; формування вміння бачити прекрасне навколо себе; розвитку пам'яті, пізнавальної активності, логічного мислення, уміння аргументовано висловлювати свою думку; удосконалювати навички міжособистісного спілкування; виховання любові до рідної землі, дбайливого ставлення до неї відбувся відкритий виховний захід «Я у світі не один, що я знаю про тварин...», який провела класний керівник 5 класу Гурська О. М.

«Людина народжується, щоб залишити по собі слід вічний»

В школі-інтернаті проведено заходи, які були присвячені вшануванню великого педагога Василя Олександровича Сухомлинського. Всі заходи пройшли під гаслом «Людина народжується, щоб залишити по собі слід вічний» (В. О. Сухомлинський).

• У шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Василь Сухомлинський-дітям».

• Вчителі початкових класів підготували виставку дитячих ілюстрацій до творів В.Сухомлинського та провели обговорення оповідань, притч великого педагога.

• Класні керівники провели єдиний урок доброти «Людина починається з добра» та бесіди на тему «Щира розмова» (з використанням порад В. Сухомлинського).

• Проведено педагогічне читання «В.О. Сухомлинський і школа ХХІ століття».

Екскурсія

За сприяння благодійного фонду "Майбутнє сиріт" учні Бережанської школи-інтернату разом з вихованцями дитячих будинків Тернопільщини відкрили для себе «Таємничу Волинь» під час одноденної екскурсії.

Цього дня діти вперше побували в Дубенському замку, який просто вразив своїми таємницями, «кімнатою кривих дзеркал», підземними ходами та історією князів Острозьких-Любомирських.

у Рівненському зоопарку діти вперше побачили багато різних тваринок вживу - тигрів, левів, вовків, приматів і сотні інших екзотичних тваринок, але дітлахів найбільше вразили мавпочки, які здоровкались з дітьми і змушували дитячі посмішки не пропадати з обличчя.

Також учні завітали у Тараканівський форт, в якому на одному диханні пройшла екскурсія, яка зачарувала своєю таємничістю, містичністю і цікавістю. Діти взнали що ця споруда містить 6 поверхів, чотири з яких під землею і будувались 50 років.

А смачний обід-пікнік під відкритим небом та можливість самостійно здійснювати покупки, за кошти, які виділив Фонд, дав можливість дітям відчути себе справжніми туристами.

Тиждень фізичної культури і спорту

З метою пропаганди здорового способу життя з 24.09. по 28.09.2018 року в школі-інтернаті проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

Під час проведення тижня робота вчителів фізичної культури була спрямована на:

• виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;

• покращення здоров'я;

• придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;

• залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;

• виховання колективізму і взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Протягом тижня було проведено наступні заходи:

1.Олімпійський урок. Проведено бесіди про олімпійські види спорту та історію виникнення олімпійських ігор.

2. Естафети «Веселі старти» для учнів 3-4 і 5-6 класів. Це традиційний вид змагань для школярів, участь у якому завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій як для самих учасників так і для вболівальників.

3. Перетягування канату для учнів 7-11 класів.

4. Традиційним видом спорту для нашої школи є футбол. Учні 9-11 класів проявили всі свої здібності.

5. Виступали юні гімнасти акробатичного гуртка «Пластика».

6. Підтягуванню на перекладині для учнів 7-11 класів.

«Доброта- це краса людської душі»

З метою розширення уявлення дітей про моральне поняття доброта, формувати вміння оцінювати вчинки, диференціювати ознаки доброго і злого, розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, увагу, розвивати емоційну сприйнятливість, вміння творити добро, викликати бажання іти дорогою добра, виховувати почуття чуйності, доброти, ціннісні орієнтири, схильність безкорисливо чинити добро відбулося відкрите виховне заняття у 8 класі, яку провела вихователь Федів О. В.

«Нова українська школа»

Змінити підхід вчителів до навчання учнів, дітям запропонувати іншу модель, яка зробить з них не стільки «знаючих», скільки думаючих і мислячих, як того вимагають сучасні реалії – ось така концепція «Нової української школи».

У Бережанській школі-інтернаті впроваджується проект нового державного стандарту загальної початкової освіти.

«Моя майбутня професія»

Студентка Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Мисевич Ірина з учнями 9-11 класів провела заняття з елементами тренінгу «Моя майбутня професія».

Вона ознайомила школярів зі складниками життєвого самовизначення, формулою вибору майбутньої професійної діяльності, критеріями та особистими мотивами вибору професії.

Учні отримали буклети з інформацією про професій.

День Миру

Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія. Багато дітей страждають, вони не мають сім'ї, але мають багато горя. Для них, насамперед, і існує день Миру. Цей день закликає людей замислитися про мир. Бо найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають чарівні квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти вчаться, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим.

21.09.2018 урок миру та дружби відбувся у 4 класі, який провела Лугова М. В.

Діти декламували вірші, слухали пісні про мир, виготовляли голубів з паперу.

На виготовлених голубах діти записали побажання, прикріпили на «землю» і на дошку, запалили свічку і передавали з рук в руки з побажаннями миру, достатку, злагоди, любові.

Ми так хочемо миру усі,

Щоб пробігтись по свіжій росі,

Ми хочемо злагоди й миру,

Щоб усі-усі дружили!

Хай літають завжди журавлі,

Колоски видзвонюють налиті,

Ми за те, щоб мир був на землі

Для усіх дітей на цілім світі.

«У світі казки чарівної»

під такою назвою відбулося заняття у 1-а класі.

Заняття розпочалось із мовленнєвої вправи «Доброго дня», яка згуртувала дітей і налаштувала на активну працю.

За допомогою психогімнастики «Дзвіночок» діти вирушили у казкову подорож, у якій зустріли чарівну книгу. Щоб перегортати книги, діти виконували різні завдання:

- відгадували загадки;

- давали ім’я казковому герою;

- виправляли помилки у назві казок;

- збирали пазли у правильній послідовності.

Чисті береги

15 вихованців школи-інтернату разом із директором Старком М. В. долучилися до проведення екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» (прибирали береги Бережанського ставу)

ПЕРШИЙ УРОК

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Це День знань, який завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, новими надіями і несподіваними зустрічами. Цікаво та зворушливо пройшов перший урок в нашій школі.

Метою даного уроку було поглибити знання про нашу державу – Україну, її розташування на карті Європи; виховувати почуття патріотизму та любові до рідного краю; формувати цілісне ставлення до держави, мови, почуття особистої відповідальності за долю своєї країни та українського народу.

На уроці діти слухали і говорили про свою Батьківщину – Україну, лунали патріотичні вірші та пісні, було багато цікавих інтерактивних видів роботи. Не забули згадати і про сучасних захисників нашої країни. Сповнені чудовим настроєм та усвідомивши причетність до розбудови своєї країни та її місця на карті Європі, діти пройнялися глибоким почуттям патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

Свято Першого дзвоника

Свято Першого дзвоника – особливий день у житті нашої держави. Він пройнятий ідеями добра та єдності поколінь. Щороку на зміну одним учням приходять інші. І так поступово змінюється обличчя рідної школи.

Ось і певні зміни відбулися у Бережанській школі-інтернаті. Поріг школи переступило гомінке і непосидюче поповнення – малюки-першокласники, що навчатимуться за програмою Нової української школи. На святі Першого дзвоника всі оплесками вітали дітей 1 класу та їх досвідчену вчительку Гайдук Марію Іванівну.

З побажаннями успіхів і наснаги в новому навчальному році до всіх присутніх звернувся директор школи Старко Михайло Васильович, а також методист районного відділу освіти Бич Василь Володимирович та інспектор ювенальної превенції Бережанського відділу поліції Гайдукевич Олександр Володимирович. Отець Василь поблагословив всю шкільну сім’ю на добрий початок нового навчального року.

Із великим захопленням першокласники декламували вірші, а учні 11 класу вручили їм цінні подарунки. На перший урок покликав хвилюючим акордом шкільний дзвінок у виконанні учня 11 класу Пилипчака Олега та учениці 1 класу Дурисвіт Анастасії.

Ще раз вітаємо всіх, дорогі друзі, з новим навчальним роком! ... Нехай зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм ..... Світ знань відкритий перед вами, любі школярі, в добру путь!

«Буковинська мрія - 2018»

45 учнів школи – інтернату брали участь у десятому благодійному фестивалі «Буковинська мрія - 2018», який пройшов у с. Мигове Вижнецького р-ну Чернівецької області на території ГТК «Мигово». Засновник і організатор свята благодійний фонд «Я – майбутнє України», голова Марта Левченко. Цьогорічний лозунг фестивалю: Ти-особистість.

Програма фестивалю була цікава, насичена різноманітними заходами: велика сцена, атракціони для дітей, розваги, інтерактиви, хімічні експерименти, шоу на етно-барабанах. Виступали Лавіка, Bro - брати Борисенки, Аріана, танцювальний гурт «МУВОН», ансамбль «Козаки», продюсерського центру «Вікторія», гурт " Сальто назад".Саме під їхню пісню "Сонце світить всім", яка є гімном Х-ї "Буковинської мрії", усі діти виконали флешмоб, який підготував І. Величко. Свято закінчилося дискотекою.

На сцені здійснювалися найзаповітніші мрії всіх діток, вони отримали подарунки про які мріяли.

Всі залишилися задоволені і висловлювали слова вдячності організаторам фестивалю, благодійникам, які організували незабутнє свято до Дня захисту дітей.

Останній дзвоник у стінах рідної школи-інтернату

Свято Останнього дзвоника у школі-інтернаті як завжди зібрало на шкільному дворі не лише вчителів, вихователів та вихованців, а й їхніх батьків. Звуки Державного Гімну України сповістили про урочисте відкриття лінійки.

Першим з вітальним словом до учасників урочистого дійства звернувся директор школи-інтернату Старко М. В., вручив школярам грамоти за досягнення, побажав випускникам, для яких цей день є особливо хвилюючим, зробити правильний вибір, обрати саме той вищий навчальний заклад і ту професію, яка буде до душі, допоможе реалізувати себе та стати успішним громадянином своєї держави.

Отець Василь привітав всіх присутніх із закінченням навчального року та дав настанови, поради випускникам на подальше самостійне життя.

Під час заходу згадали й про тих Героїв, які боронили і продовжують боронити нашу державу у зоні проведення АТО, вшанували загиблих Героїв хвилиною мовчання.

Хвилююче-урочистими були колективні привітання випускників та першокласників, виступи дитячого ансамблю «Надія»

А про завершення навчального року для усіх присутніх сповістив останній дзвінок.

У Маріїнському духовному центрі

Вихованці та педагоги школи-інтернату взяли участь у VII Прощі освітніх закладів інституційного типу Тернопільської області, яка проходила під гаслом «Сім’я – це місце, де народжується життя і ніколи не згасає любов. «Шануй батька та Бога- буде тобі всюди дорога»

Паломництво розпочалося Божественною Літургією, під час якої діти зачитали прохання, потім відбулося освячення води та панахида за всіх, хто віддав життя за волю і незалежність України (Каплиця Юрія Побідоносця)

Опісля відбувся дитячий духовний концерт, на якому ансамбль дитячого хору «Надія» виконав пісню «Не спіши, моє дитинство» (керівник Д. Собко, хореограф-постановщик Качмарик М. ).

Сповнені Божою ласкою та любов’ю повертались учасники Прощі до школи-інтернату.

Мистецтво бути успішним

З метою узагальнення поняття учнів про успіх та про його складові; дати можливість упевнитися, що успіх залежить i від особистих зусиль, i від співпраці з іншими; сприяти розвитку чітких життєвих орієнтирів учнів та їх сталої громадської позиції сприяло виховне заняття проведене у 10-11 класах.

Вихованці дізналися, що для того, щоб стати успішним, важливо мати реальну мету, якої можна досягти, визначивши етапи на шляху до її здійснення і діючи з твердою рішучістю та впевненістю у цьому напрямі.

Завершився захід врученням пам’ятки

Будьте успішними у житті, а для цього:

• розпаліть у собі пристрасне бажання досягти будь-якого успіху;

• вірте у свій успіх;

• переконайте себе у тому, що ви обов’язково досягнете успіху;

• отримайте та застосовуйте на шляху до успіху спеціальні знання;

• дайте волю уявленню, яке народжує нові ідеї;

• плануйте конкретну мету;

• виявляйте наполегливість при досягненні мети;

• співпрацюйте з іншими людьми, не забуваючи подякувати їм за співпрацю.

Заходи з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї

Традиційно в ці дні в школі-інтернаті проходили заходи, які розкривали значення матері, сім’ї для кожного із нас, для держави, про положення сім’ї в суспільстві, про сімейні цінності, пріоритети, про виховання дітей в родинах та збереження сімейних цінностей.

Керівник гуртка, педагог-організатор Лугова М. В. організувала з вихованцями 3 класу майстер-клас по виготовленню листівок «Зі святом!», виставку малюнків «Моя ідеальна сім’я»

Вихователь 4 класу Джуравська К. М. та класний керівник Гайдук М. І. організували виставку робіт «Моє родинне дерево»

Зустріч із волонтерами

За сприянням громадської організації «Братерство сиріт України» для вихованців школи-інтернату була організована цікава розважальна програма та солодкий стіл.

Волонтери, які завітали до вихованців, подарували дітям радість від спілкування, задоволення від сучасних танців під відкритим небом.

Зустріч із працівниками поліції

До вихованців 1-3 класів із заняттям про правила дорожнього руху завітали інспектори із зв’язків з громадськістю УПП в Тернопільській області ДПП лейтенант поліції Івасів І. В. та лейтенант поліції М’ялковська О. М.

На завершення зустрічі гості вручили школярам книжечки «Правила дорожнього руху» та світловідбивальні брелки.

«Пам’ятаємо! Перемагаємо!»

З метою належного відзначення у школі-інтернаті Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни відбувся вечір-реквієм «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»

Під час проведення заходу, в душевній розмові, під час перегляду відеоматеріалів було відтворено спогади про ті страшні дні. Пройняті смутком вірші дали змогу учням поринути в важку епоху війни, хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув.

Завершився захід флешмобом «Діти України за мир»

«Сім’я XXI століття»

В 10 класі відбувся конкурс презентацій на тему «Сім’я XXI століття», де учні декламували свій погляд на створення сім’ї, яка вона в них має бути, ділились досвідом життя своєї родини, правилами, стосунками, що панують в їхніх сім’ях.

Зроби сам

Спільно з пластунами вихованці початкових класів прикрашали спечені коржики помадками різного кольору, дрібними цукровими кульками-цукерками або ж кристалами цукру.

Діти отримали багато радості та задоволення від власних виробів. А ось захвату від такої роботи у них, напевно було найбільше.

А ще дітям сподобалося частування після творчої роботи – солодкі тістечка.

Молотківська трагедія

З метою вшанування скорботної події періоду Другої світової війни, спалення фашистами с. Молотків Лановецького району та його мешканців, збереження в пам’яті трагічних сторінок історії України у школі-інтернаті вчителем історії Гурською О.М. проведено інформаційну годину «Ми пам’ятаємо минуле в ім’я прийдешнього».

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мешканців села Молотків, які 75 років тому стали жертвами нацистів.

Бібліотекар Мороз Г.І. в шкільній бібліотеці підготувала книжково-ілюстровану фотодокументальну виставку «Молотківська трагедія-скорботні події Другої світової війни».

Здоровий спосіб життя

Виховуванню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, стимулювання бажання дбати про нього; сприяння усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадування про корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищепленню інтересу до занять фізичною культурою і спортом сприяла бесіда, яку провела вихователь Джуравська К. М. у 4 класі.

День Цивільного захисту

У школі-інтернаті пройшов День Цивільного захисту. День цивільного захисту - це можливість застосувати практичні навички і пригадати все про надзвичайні ситуації та правила поводження під час стихійних лих і пожеж.

Розпочався День Цивільного захисту лінійкою, на якій було поставлено завдання перед учнями школи-інтернату.

Основні завдання Дня цивільного захисту:

• практична перевірка вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, тренування у виконанні нормативів з використання індивідуальних засобів індивідуального захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу;

• вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя;

• удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;

• формування і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільного захисту.

Після загальношкільної лінійки у школі - інтернаті було оголошено навчальну тривогу «Увага всім!». Весь навчальний заклад був евакуйований на спортивну площадку.

У рамках Дня Цивільного захисту населення в школі було проведено ряд заходів:

• класні керівники з учнями молодших класів провели конкурс малюнків на тему Цивільного захисту, виховні години «Щоб у радості зростати, лиха слід не допускати », «Скажемо дружно «ні», всім пожежам на Землі»,

• «Надзвичайні ситуації маленького мешканця у великому місті»;

• з учнями 5-6 класів вчитель фізичної культури Болюх Я.С. провів практичне заняття «Засоби захисту органів дихання»;

• Медична сестра Березнюк О.О. провела з учнями 7-8 класів заняття «Надання першої допомоги при кровотечі, при враженні струмом;

• Вчитель трудового навчання Мігоцька Т.Т. з школярами виготовляли найпростіші засоби індивідуального захисту, ватно – марлеві пов’язки;

• Для учнів 11-10 класів вчитель захисту Вітчизни Старко М.В. провів практичне заняття «Індивідуальні засоби захисту»;

• Інженер з охорони праці Прийдун І.М. провів інформаційну годину для учнів 9 класу «Громадська безпека. Поведінка людей, які стали заручниками»;

• Учні 5-11 класів переглянули фільм «Надання першої домедичної допомоги при пожежі та паводку».

Закінчився День цивільного захисту підбиттям підсумків та обговоренням результатів проведення Дня з керівним складом школи – інтернату.

Заходи в рамках відзначення Всеукраїнського Місяця Товариства Червоного Хреста України в школі-інтернаті тривають

26.04.2018 у 5 класі з метою поглиблення поняття про те, що для людини головне – це здоров’я, розвитку вміння берегти його, слідкувати за собою, дотримуватися правил відбулася година класного керівника «Здорова дитини-багата Україна» (класний керівник Байко Г. П.)

27.04.2018 року з метою визначення поняття „здоров’я”, „здоровий спосіб життя”, формування знань про фактори, які впливають на здоров’я людей, розвитку бажання вести активний спосіб життя, берегти його і зміцнювати, виховання почуття відповідальності за власне здоров’я, прищеплення інтересу до занять фізкультурою і спортом класний керівник 10 класу Буздиган І. Д. провів відкриту година класного керівника «Здорова дитина-здорова нація»

Тиждень початкових класів

Найважливішим із завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.

З 23 по 27 квітня 2018 року цікаво, весело та пізнавально пройшов Тиждень початкових класів. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними.

Відкриття відбулося на шкільній лінійці, де всіх ознайомили з планом проведення Тижня. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні підготовчого-4класів.

• У підготовчому класі проведено інтегрований урок з навчання грамоти, природознавства та трудового навчання «На гостини до кульбабки» та виховний захід у формі гри «Знайомимось з професіями» (вчитель Хлопась Н.І.);

• У 1 класі проведено відкритий урок з природознавства «Як виготовляють папір» (вчитель Шпаргало Н.В.);

• Підготовлено і проведено відкритий урок з математики у 2 класі «Повторення таблиць множення числа 2 і ділення на 2» та відкриту виховну годину «Державні символи України» (вчитель Дулеба М.Є.);

• Учні 3 класу показали свої знання, навички на відкритому уроці з предмету «Я у світі» на тему «Будь-який учинок завжди має наслідки. Пустощі та правопорушення» (вчитель Пудлик О.І.);

• В 4 класі вчитель Гайдук М.І. провела відкритий інтегрований урок з математики та природознавства на тему «Заповідні території та охорона природи Карпат та Кримських гір. Письмове ділення багатоцифрового числа на двоцифрове. Дії з іменованими числами».

• Учні початкових класів побували у віртуальній подорожі по всіх куточках нашої держави під назвою «Сім чудес України», яку провела Дулеба М.Є.

Вчителями проведено конкурс малюнків на тему: «Намалюю країну барвінкову». Метою було розкрити багатство і красу навколишнього світу; виховувати почуття прекрасного та любов до природи. Всі роботи були яскраві, різноманітні, індивідуальні.

У п’ятницю підведено підсумки роботи за тиждень та вручено учням подарунки.

Ми прагнемо зробити нашу школу-інтернат острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці.

І вже по завершенню тижня можна сказати, що сподівання учасників на отримання позитивних емоцій справдилися.

«Запалимо свічки пам’яті»

З нагоди вшанування ліквідаторів Чорнобильської АЕС, які втратили своє життя через безглузду аварію на четвертому енергоблоці ЧАЕС відбулася лінійка-реквієм «Запалимо свічки пам’яті»

За допомогою неймовірно проникливої музики, пісень та телевізійної хроніки 1986-го юні діти відтворили події перших годин після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.

Ведучі нагадали про важливість нагадування кожному з нас по страшну подію, чорну біль, яка охопила усю Україну та частину Європи, прочитали вірші і запалити свічку пам’яті.

Ми завжди повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо.

Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Відкритий урок

Горішок знань міцний — це знає кожен.

Та нам — не відступать!

Його вам розколоти допоможе

Бажання ваше все на світі знать!

Під таким девізом пройшов відкритий урок з української літератури у 7 класі, який підготувала і провела вчитель української мови і літератури Байко Г.П. «Іван Сила (Іван Фірцак) – утілення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості. (Олександр Гаврош «Неймовірні пригоди Івана Сили»).

Учні ознайомилися з життям та творчістю талановитого сучасного поета, письменника, драматурга Олександра Гавроша, з історією створення та особливостями повісті про найдужчу людину світу.

Заходи відзначення Всеукраїнського Місяця Товариства Червоного Хреста України в школі-інтернаті тривають.

23.04.2018 «Чужого горя не буває»

З метою формування світогляду учнів, виховання у них почуття гуманності, милосердя, розуміння людських проблем, почуття чуйності, доброти, милосердя, поваги до своїх батьків, старших людей; співчутливого ставлення до знедолених, немічних, старих, бажання прийти їм на допомогу, ознайомлення із Товариством Червоного Хреста України відбулася виховна година у 7 класі, яку провів вихователь Якимів І. М.

24.04.2018 під керівництвом вихователя Гук Н. В. у 6-а, 10-11 класах відбулася розмова в колі «Доброта і милосердя у твоєму житті», під час якої учні ознайомилися із поняттями і законами доброти, честі, справедливості;

найвищими людськими цінностями: ввічливість, милосердя, людську гідність, чуйність, любов і повага до ближнього, діяльністю Товариства Червоного Хреста України.

25.04.2018 Виховне заняття у 6-а та 6-б класах «Шкідливі звички»

провели класні керівники Лещук О. А. та Височанська Л. А. з метою формування поняття про шкідливі звички, вироблення негативного ставлення до звичок, які порушують здоров'я - паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків; виховання почуття відповідальності за збереження свого здоров'я.

Країна професій

З метою розвитку пізнавального інтересу до світу професій; закріплення і збагачення знань учнів про різноманітні професії; виховання шанобливого ставлення до представників різних професій відбулася відкрита виховна година у 1 класі, яку провела класний керівник Шпаргало Н. В.

Діти з задоволенням подорожували Країною професій на автобусі, декламували ігри, грали ігри «Впізнай професію», «Професії і знаряддя», «Розфарбуй», слухали гуморески, переглядали відеофільми.

На завершення вчителька наголосила, що обравши собі майбутню професію, слід пам’ятати, що зараз найголовніша професія зараз для них - школяр!

Всесвітній день книги

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить

Дивнії перлини виносить.

Франко І. Я.

До Всесвітнього дня книги бібліотекар школи – інтернату Мороз Г.І. провела бібліотечний урок «Книга – це дивний світ». Ганна Ігорівна наголосила, що досить часто книга, прочитана в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя. А герої, з якими ми зустрічаємося на сторінках книг, стають нашими вірними друзями. Читаючи книги ми розуміємо, що вони не лише чарують, розважають, але й виховують. Багато див ховає в собі книжка. «Хто багато читає, той багато знає» – так кажуть у народі.

На заході учні ознайомилися з різноманітністю книг: словниками, енциклопедіями, художньою літературою, розширили поняття про книги і їх призначення, виховувати читацькі інтереси, бажання читати.

Із подякою від Папи Римського

До вихованців школи-інтернату завітав місіонер Василь Баглей із представниками компанії “Агропродсервіс” та благодійного фонду “Майбутнє сиріт”, який передавав 12 писанок Папі Римському, намальованих дітьми-сиротами спеціально для Святішого отця під час акції “Писанка миру”. Серед них були і 4 писанки намальовані вихованцями нашого закладу: Струтинським Олексієм, Струтинським Михайлом, Пузаковим Владиславом та Сможаник Веронікою.

Отець Василь Баглей привіз дітям фотографію із зустрічі з Папою Римським та передав подяку від Святішого отця за чудові писанки, представники компанії “Агропродсервіс” привезли вироби власного виробництва.

На знак вдячності школярі вручили отцю Василю маленького ангелика, якого вишили бісером.

В рамках місяця Червоного хреста

Проведено виховне заняття у 8 класі (вихователь Макар Ж. М.)

Під час виховного заняття у 9 класі (вихователь Темечко О. В.)

Класний керівник підготовчого класу Хлопась Н. І. провела виховний захід «Дбай про своє здоров’я»

Вихователь 4 класу Футорська М. М. провела бесіду «Міжнародний день Червоного Хреста»

Під час виховного заняття, яке проводить вихователь Джуравська К. М.

Класний керівник 4 класу Гайдук М. І. проводить бесіду

Про проведення в школі-інтернаті Всеукраїнського місяця Червоного Хреста України з 1 до 30 квітня 2018 року

Враховуючи постанову Президії Правління Товариста Червоного Хреста України від 14 лютого 2018 року № 11/3 «Про підготовку до проведення Всеукраїнського місяця Червоного Хреста», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 19 березня 2018 року № 197-од «Про організацію проведення в області Всеукраїнського місяця Червоного Хреста України з 1 по 30 квітня 2018 року», листа управління освіти і науки Тернопільської ОДА від 23.03.2018 року № 03/873-08 «Про організацію проведення в області Всеукраїнського місяця Червоного Хреста України з 1 до 30 квітня 2018 року» та з метою привернення уваги учнів до гуманітарної діяльності Товариства Червоного Хреста України класними керівниками та вихователями школи-інтернату в рамках місяця проведено інформаційно-просвітницькі заходи, акції щодо популяризації та дотримання здорового способу життя, санітарно-гігієнічних норм поведінки дітей, підлітків.

У 7 класі відбулася година спілкування «Історія виникнення Товариства Червоного Хреста», яку провела класний керівник Михайлишин О. М.

Учні дізналися про те, коли і де виникла Організація Червоного Хреста, навели приклади з життя, чим , кому і як допомагає ця організація, і зауважили, що представництво цієї організації є в Бережанах та допомагає і їм.

Вихователь 3 класу Юзефик Н. Р. провела бесіду «Товариство Червоного хреста»

Під час виховного заняття у 2 класі, яке проводить вихователь Соколовська М. М.

Під час виховного заняття, яке проводить вихователь Федів М. М.

Класний керівник 11 класу Гурська О. М. провела виховне заняття «Ми за здоровий спосіб життя»

Під час години класного керівника у 8 класі (класний керівник Цідило Н. В.)

Година класного керівника у 9 класі (класний керівник Прокопчук М. С.)

Виховне заняття у 1 класі (вихователь Шагай М. С.)

Виховне заняття «Товариство Червоного Хреста України» у підготовчому класі (вихователь Ходоровська Н. І.)

Спортивні змаги

Цікаво проводять вихідні дні учні школи-інтернату завдяки співпраці із Бережанськими пластунами, які організовують спортивні змаги серед школярів.

Христос Воскрес-усе радіє!

Вшануванню рідних народних звичаїв та поширенню знань про давньоукраїнське походження Великоднього свята, ознайомленню з символікою знаків на писанках, вихованню почуття любові до свого народу, сприяв виховний захід проведений вихователем Макар Ж. М. у 8 класі.

До свята школярі готувалися заздалегідь: власноруч виготовляли писанки на великодню тематику, прикрасили клас пасхальними деревцями та організували виставку пасхальних композицій, декламували вірші, виконували гаївки, розповідали про великодні звичаї, грали ігри.

Закінчився захід побажаннями:

Дай, Боже, вам від Великóдня до Великóдня з роси і з води, аби вашу хату лихо минало, а щастя на лаві сідало від Великóдня до Великóдня на цілий рік, поки вам пан Біг назначить вік!

Зі святом вас! Із великим днем віншуємо вас! Із Великоднем будьте здорові й живіть у любові!

Великодні гаївки

Хай же дзвінко нам лунає

Ягілка весела.

Хай співають їх усюди –

У містах і селах.

Особливий вияв пасхальної радості та найвеличнішого свята – Великодня – відбито у гаївках та величальних піснях. Гаївки – це весняні ігри, які поєднують у собі співи та танці, поєднують спритність і фізичне гартування, вправність і кмітливість, гнучкість і винахідливість, наполегливість і витривалість. Вони розвивають пам’ять, увагу, зосередженість, гартують волю, почуття колективізму та взаємовиручки.

В школі-інтернаті завдяки співпраці з національно-скаутською організацією України «Пласт» підтримують традиції водіння гаївок, щоб прищепити дітям та молоді любов до вивчення звичаїв та традицій українського народу.

Спочатку дівчата співали хлопцям: "Ой, воротар, воротарю, відчиніть нам ворітоньки", а хлопці їм відповідали: "А що ж то, а що ж то за пан їде? А що ж то, а що ж то за дар везе?". Потім всі разом водили "кривого танцю" та весело гралися.

Гучно лунали гаївки «Ми сухого плота йдемо», і «Зайчику малесенький», «Подоляночка», «Пташка», «Зав’яжем вінець», «Вербовая дощечка», які виводили з школярами пластуни.

Ці веселі забави принесли багато радості та посмішок, особливо для малечі.

Щоб співали гаївочки

Вчора, завтра й нині,

Щоб звучали вони вічно

По рідній Вкраїні!

Великодній сніданок

Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонцем полотно небес

І крашанку, як усмішку, підносить.

Христос воскрес! Воістину воскрес! …

Вадим Крищенко

У неділю, 8 квітня, християни східного обряду святкують найбільше і величне свято у церковному році – Воскресіння Ісуса Христа.

За звичаєм святкування Великодня у нашій школі-інтернаті розпочалося із святкового сніданку.

За столом зібралися члени шкільної родини. Директор школи-інтернату М. В. Старко розповів дітям про великодні звичаї та традиції, привітав усіх словами «Христос воскрес». А всі учні хором відповіли: «Воістину воскрес». Великодній сніданок розпочали молитвою. Перше, що з'їв кожен школяр за столом, - це освячене яйце, яке з давніх часів воно символізувало зародок нового життя, а в християнстві - Воскресіння Христове, тому як з мертвої шкаралупи яйця народжується нове життя, так і Христос вийшов із гробу до Нового Життя. Після яєць діти перейшли до паски. Кожен з'їв по шматочку, а потім приступили до ковбаси, шинки та інших заборонених під час посту радощів життя.

Освячення пасок

Напередодні Великодня, у суботу, вихованці школи-інтернату разом із усіма жителями м.Бережани освятили паски.

Діти заздалегідь готувалися до цього дійства: малювали писанки, допомагали прикрашати кошики та усі разом з вихователями пішли до церкви.

Кожен старався, щоб на нього попала хоч краплинка свяченої водички та щасливо пройшов рік.

Акція «Моя маленька Батьківщина»

На виконання листа управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації від 25.01. 2018 № 03/258-08 «Щодо проведення природоохоронної акції «Моя маленька Батьківщина», спрямованої на поліпшення стану довкілля, озеленення та благоустрою школи-інтернату, здійснення екологічного виховання учнівської молоді, формування у школярів почуття соціальної відповідальності, небайдужості, прагнення до активних дій з впорядкування й оздоровлення довкілля вихователі долучили вихованців школи-інтернату до напрямку Акції «Школа-мій рідний дім»

В рамках Всеукраїнського місяця Червоного Хреста України

З метою надання допомоги одиноким громадянам похилого віку, переміщеним особам із Автономної Республіки Крим Горин В. С. було організовано роботу загону милосердя учнів 8 класу.

За їхньої ініціативи та підтримки директора школи-інтернату Старка М. В. напередодні Великодніх свят дитині, переселеній із Автономної Республіки Криму було надано матеріальну допомогу.

Як мало потрібно дитині, щоб на її обличчі засяяла усмішка.

Будь милосердним до людського болю, повз біди й плач байдужо не пройди, пориви серця випусти на волю і руку допомоги простягни.

Творить добро попробуй безкоштовно, нічого не чекаючи взамін, - моментів щастя в тім відчуєш повно, помітиш безліч гарних перемін.

Хай вдячності привітная усмішка платнею стане за розкрите зло.

Ти щасливішим зробишся ще трішки тому, що з іншим розділив тепло.

Зустріч із добровольцем

Третьокласники зустрілися із добровольцем контрактної служби Боднар Т., випускницею навчального закладу.

З перших уст діти почули про нехитрий побут наших бійців, особливості роботи діловода.

ВЕЛИКОДНЯ ВЕСЕЛКА

Напередодні Великодніх свят Агрохолдинг «МРІЯ» спільно із «Національною скаутською організацією України – Пласт» організував майстер-клас із писанкарства для вихованців нашої школи-інтернату.

Агрохолдинг «МРІЯ» забезпечила учасників персональними наборами для розпису, розхідними матеріалами та логістикою та передала цінні подарунки, які зможуть допомогти у організації змістовного дозвілля вихованців та солодощі.

Цікаво і доступно розповідала ст. пл. Богдана Степків і А. Соколовська школярам про види розпису писанок на теренах України, техніку їх виготовлення, символіку розпису.

Під час роботи над писанкою в залі панувала тиша. Незвичайним було для учнів тримання писачка в руках, але затамувавши подих, писачок ніби сам виводив із воску геометричні і рослинні орнаменти. Далі яйця фарбували, визначали послідовність кольорів окремо для кожного випадку, але завжди за принципом «від найсвітлішого – до найтемнішого». Дітям дуже сподобалось малювати писанки.

Це дуже приємно, що наше молоде покоління цікавлять наші традиції. І чим більше ми про них знаємо і вміємо це правильно робити, тим ми маємо право бути гідними українцями і бути достойними цієї справи».

Тож котися, писанко, по рідному краю, у світ людям на добро, на щастя, на долю!

«Писанка миру»

Діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування школи-інтернат взяли участь в акції «Писанка миру», яка проводилася за ініціативи компанії «Агропродсервіс» та спільно із БФ «Майбутнє сиріт» у БК «Березіль» м.Тернопіль.

Опанувати особливості писанкарства допомогли волонтери із Спілки Української Молоді. Учні отримали дипломи та грошові нагороди. Організатори учасників акції пригощали солодощами та смачним обідом. Шість кращих писанок подарують Папі Римському.

Тиждень трудового навчання

І щоб не думали та не казали,

А труд в житті – найважливіша справа.

Під таким девізом і відповідно до плану роботи школи - інтернату на 2017-2018 навчальний рік був проведений Тиждень трудового навчання.

Під час якого учителі Мігоцька Т.Т. та Якимів І.М.показали свою майстерність, проявили творчість, продемонстрували роботу над розвитком здібностей і навичок учнів. Метою проведення тижня було: розкриття творчих здібностей учнів; виховання позитивного ставлення, шани і поваги до праці, та людей праці; профорієнтаційна робота серед учнів школи - інтернату.

В рамках тижня було проведено відкриті уроки трудового навчання:

• у 5 класі на тему «Технологічний процес пилення деревини ножівкою»,

• у 8 класі на тему «Відомості про монтажні операції у виробничих технологічних процесах. Підготовка деталей крою до обробки»,

• в 11 класі на тему «В’язання виробів».

Проведено виставку найкращих творчих робіт учнів 6-11 класів, трудовий десант «Чистота та затишок у класних кімнатах».

Слід відмітити, що вчителі трудового навчання використовують в роботі нестандартні та нетрадиційні технології навчання та виховання учнів, що спрямовані на розкриття творчої та ініціативної особистості і дають змогу залучати учнів до активної співпраці.

Концерт

Учні 5 і 7 класів Бережанської школи – інтернат відвідали концертну програму Учасника шоу «Україна має талант», керівника естрадної студії «Водограй», буковинського волонтера Святослава Края "Гордимося, друзі, що ми українці", що відбулася в приміщені Бережанської районної ради.

Святослав Край своїми піснями не лише зачаровує, а й творить добрі діла - допомагає нашим бійцям, що служать у зоні АТО.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Героїв України.

Також, свої пісні дарували слухачам хоровий ансамбль «Дзвіночки» с.Потутори та гурт «Берег Жанни».

Розмова в колі «Небезпечна свобода або не стань жертвою торгівлі людьми»

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. За неофіційними даними в світі близько 4 млн. осіб щороку переправляються через кордони держав для використання в підневільній праці.

Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, –– це добре організований транснаціональний злочинний бізнес.

Під час заняття учні 9 класу дізналися про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищили рівень поінформованості та усвідомили гостроту проблеми торгівлі людьми. Учні були попереджені про небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомлені з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми. Переглянули та проаналізували відеоролик «Торгівля людьми в Україні».

На завершення заходу вихователь Темечко О. В. дала поради як убезпечитись від тенет шахраїв.

«Ми – маленькі патріоти великої держави»

Під такою назвою відбувся виховний захід у 1 класі, який підготували вихованці разом із вихователем Шагай М. С.

На свято були запрошені педагоги, батьки, діти.

Учні декламували вірші про Батьківщину, виконували танцювальні номери з хустками, грали ігри, складали із пазлів карту України, плели український віночок, ознайомлюючи присутніх із значенням квітів, відгадували ребуси.

Найбільше усіх вразив танець «Вишенька –черешенька» та вірш «Я хочу сказати», який продекламував Струтинський Б.

«Я, МОЇ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ»

У рамках проведення місячника правових знань в 4 класі відбувся відкритий виховний захід, який провела класний керівник Гайдук М. І.

Під час заняття школярі розширили знання про права та обов’язки людини, що гарантуються законом; навчилися розрізняти поняття «право» і «обов’язок», продовжували знайомитися з нормативними документами, показали цінність прав людини та необхідність їх дотримуватись; училися поважати права особистості.

А щоб дітям було цікаво вчителька використала ІКТ, ігри, ребуси, роботу в групах, інсценізацію, віршовий матеріал та казки.

УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ-ПРАКТИКУМІ

Вчитель трудового навчання Якимів І.М. взяв участь у семінарі – практикумі вчителів предметів художньо – естетичного циклу та трудового навчання Бережанського району на тему: «Модернізація змісту і методів викладання трудового навчання та предметів художньо – естетичного циклу на основі використання народних ремесел», який проводився на базі комунального закладу Тернопільської міської ради «Школа народних ремесел».

Присутні ознайомилися з історією, традиціями, напрацюваннями педагогічного колективу, приймали участь у майстер – класах.

«Люди різних професій»

Розвитку пізнавального інтересу до світу професій і збагаченню знань про різноманітні професії; вихованню шанобливого ставлення до представників різних професій сприяла година спілкування у 2 класі, яку провела вихователь Соколовська М. М.

Діти з великим інтересом відгадували ребуси, загадки, виконували вправи «Докажи словечко», «Інтерв’ю», грали гру «Вгадай хто», декламували вірші, висловлювали думку ким хочуть стати, коли виростуть, адже усі професії важливі.

Як дізнатися своє призначення в житті?

Знайти своє призначення в цьому світі дуже важливо, мабуть, це найголовніша мета в житті, особливо дітей, які навчаються в школі-інтернаті. Адже тих, хто знайшов свою дорогу, свою справу, до якої лежить душа, завжди буде супроводжувати успіх, і життя перетвориться на свято. Але як знайти свою пристрасть, свою мету і своє призначення ? Цьому вчилися вихованці 6-а,10,11 класів під час виховного заняття, яке провела вихователь Семеген Т. І., обговорюючи проблемні питання, виконуючи вправу «В чому я добре розбираюся, що мене надихає», переглядаючи відео «Способи для пошуку свого я», ознайомлюючись з порадами психолога.

Зустріч

Учні 9 класу Бережанської школі-інтернат зустрілися з працівниками ДНЗ «Підгаєцького професійного аграрного ліцею» і ознайомилися з умовами прийому у навчальний заклад, та переліком спеціальностей.

Екологічний калейдоскоп «Таємниці богині Флори»

Під такою назвою відбувся виховний захід у 7 класі, який підготувала вихователь Федів О. В.

Учні зустрілися з голубоокою Флорою, замріяною, тендітною, ласкавою, ніжною і привітною донечко природи, яка розказала свої таємниці.

Учні разом із гостею подорожували зупинками «Лісова», «Лікарські рослини», «Українській віночок», «Рослини- символи України», декламуючи вірші, виконуючи пісні «При долині кущ калини», «Півонія і мальва , калина і верба», слухаючи розповідь про Тарасову вербу, «Легенда про липу», демонструючи інсценізацію «Посади дерево», відгадуючи загадки, виконуючи вальс під пісню Вінок, слухаючи захопливі розповіді виховательки.

Тож не губімо наших зелених побратимів. Пам'ятаймо завжди, що найгарніша квітка - та, що на стеблі.

«Наркотики- свобода чи залежність»

Під такою назвою був проведений виховний захід у 9 класі класним керівником Прокопчук М. С. та спрямований на попередження вживання наркотичних речовин, на виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих як найвищої соціальної цінності та на пропаганду здорового способу життя як запоруки успіху в подальшій реалізації своєї мети.

Класний керівник розповіла про шкідливий вплив на організм людини наркотичних речовин, про ті біди, які породжують наркотики, про причини прилучення молоді до цього «страхіття».

Присутні зрозуміли, як оцінюють дійсність люди «під дозою» наркотичних речовин, в якому емоційному стані вони знаходяться і як легко ними керувати наркоділкам, які заради особистого збагачення йдуть на страшний злочин – смерть молоді.

«Горе, яке несуть шкідливі звички»

Під час виховного заняття класний керівник 7 класу Михайлишин О. М. формувала в учнів уявлення про згубний вплив на дитячий організм шкідливих звичок; розвивала вміння відстоювати власні переконання, оцінювати вчинки і приймати рішення відповідно до ситуації; протидіяти негативному впливу середовища та дала пораду:

Поки ви ще невеликі-

Виробляйте добрі звички,

Щоб здоров’я зберегти

І щасливими рости.

«Слава Шевченка – слава України»

Щороку в березневі дні все свідоме українство вшановує свого Генія і Пророка, який став символом України - Тараса Григоровича Шевченка. З метою вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря вчитель української мови і літератури Байко Г.П. провела літературно-мистецьку вітальню «Слава Шевченка – слава України».

Вихованці переглянули художньо-просвітницький серіал про життя та творчість Т.Г.Шевченка.

В школі – інтернаті пройшов тиждень математики та інформатики

Девіз тижня:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також вихованню самодисципліни та самоорганізації. Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.

Протягом тижня в школі - інтернаті проходили різноманітні заходи, вікторини, конкурси з математики та інформатики, які були направлені на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до математики та інформатики.

У 7 класі вчитель математики Гук Г.П. та інформатики Михайлишин О.М. провели бінарний урок на тему «Розв’язання рівнянь з однією змінною. Застосування рівнянь для розв’язування задач на уроках алгебри та інформатики в програмі Excel».

Учні 8-11 класів показали свої знання з математики та інформатики під час проведення брейн – рингу. Школярі із зацікавленістю виконували запропоновані завдання.

В 5 класі вчителі історії Гурська О.М. і математики Височанська Л.А. провели бінарний урок «Українське козацтво в битвах і походах через призму математики».

У 6 класі Гук Г.П. провела урок – гру «Множення раціональних чисел».

Так як тиждень проходив напередодні святкування дня народження Т.Шевченка, вчителями Гук Г.П. і Байко Г.П., Височанською Л.А. і Прокопчук М.С. були проведені інтегровані уроки з математики та української літератури. У 6 класі на тему «Життя і творчість Т.Г. Шевченка», а в 7 класі -«Розв’язування лінійних рівнянь. Стежинами Великого Кобзаря».

Протягом всього тижня учні навчального закладу мали змогу ознайомитись із виставка-конкурс математичних газет.

Тиждень математики та інформатики сприяв розвитку математичної культури учнів, зацікавленості їх у вивченні предметів та дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля.

«Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого досвіду»

Виховне заняття провела вихователь Макар Ж. М. у 8 класі, під час якого за допомогою проблемного питання, обговорення висловів, притчі, віршів про працю розширювали уявлення про професії, формувала творчий підхід до вибору майбутньої професії, розширенню кругозору, мислення.

«Людина для професії чи професія для людини»

Під такою назвою відбулася година класного керівника у 11 класі, яку провела класний керівник Гурська О. М.

Під час заняття учні за допомогою вправ «Чи згодні ви, що…», «Обґрунтуй відповідь», тестування «Намалюй людину», відео про найбільш оплачувані професії, повідомлень «інформаційного бюро» активізували процес самопізнання, свідомого професійного вибору, розвитку навички самоаналізу, планування, розширення уявлень про світ професій та їх особливості.

Інтегроване заняття у дошкільній групі

Провела вихователь Рибак Л. Б., під час якого вихованці розширили й уточнили уявлення про працю людей різних професій, вправлялися в умінні визначати назви професій за назвами дій, в порівнянні предметів, назв геометричних фігур, закріплювали вміння малювати і зафарбовувати, подорожуючи різними станціями.

«Освіта Фінляндії»

Освітяни Бережанщини взяли участь у зустрічі на тему «Освіта Фінляндії». Проходила вона у приміщенні актового залу Бережанської школи-інтернату. Юристи Галина Лешкович та Ірина Моряк поділились своїми враженнями від перебування в Фінляндії, де система освіти вважається однією із найпрогресивніших у світі. Представники освітянської групи Української Галицької Партії відвідали заклади освіти різних рівнів, а також департамент освіти у місті Гуйттінен та ділились враженнями від побаченого.

У другій частині зустрічі вчитель іноземної мови Львівської школи-ліцею №5 Вікторія Проць з радістю поділилася власним досвідом того, як сучасні уроки можуть виходити за рамки школи і відбуватися в театрі, музеях, тощо.

Загалом, зустріч пройшла дуже насичено та продуктивно. Чимало зацікавлених краян виявили бажання приєднатись до освітянської групи Української Галицької Партії, аби почати роботу над змінами в освіті якнайшвидше.

На завершення зустрічі директор Бережанської школи-інтернату Старко Михайло Васильович провів екскурсію приміщеннями школи і ознайомив гостей із умовами проживання та навчання дітей.

"Моє ставлення до природи"

«Красу свою нащадкам збережи

Та добру славу здобувай невпинно.

І вільною лишайся назавжди,

Моя Ти рідна Ненько, Україно!»-,

такими словами розпочався відкритий виховний захід «Моє ставлення до природи», який провела вихователь 4 класу Футорська М. М.

Під час заняття вихователька вчила дітей бачити красу, спостерігати за природою, дивуватися і захоплюватися нею, розвивала інтерес до природи і виховувала турботливе ставлення до навколишнього світу, бажання примножувати багатства рідної землі.

Діти з задоволенням декламували вірші, виконували пісні, переглядали відео про природу, приймали участь у іграх та конкурсах.

Земля від роду і до роду

У спадщину передається

Шануйте все на ній, що зветься,

Так просто й коротко-Природа!

Тиждень фізики

Фізика не просто слово!

Фізика не просто звук!

Фізика опора і основа

Всіх, як є без винятку наук!

Відповідно до плану роботи школи - інтернату з 19.02. по 23.02.2018 року був проведений тиждень фізики, з метою розширення знань учнів з предмету, збагачення кругозору та інтелекту учнів додатковими знаннями, активізації позакласної роботи з учнями в закладі.

Тиждень фізики сприяв розширенню і поглибленню знань, одержаних учнями на уроках, показував їх застосування в житті, пробуджував в учнів прагнення до творчості, виробляв в них уміння логічно мислити. Багато учнів, що мають середній і початковий рівні навчальних досягнень мали змогу проявити себе в позакласній роботі з даного предмета.

До проведення заходів, які сплановані в рамках Тижня фізики, були залучені учні основної та старшої школи. Відкриття тижня розпочалося лінійкою, де вчитель фізики Карплюк А.М. ознайомив учнів з планом проведення тижня. В рамках тижня проведено такі заходи:

• виставка фізичних газет «Видатні вчені – наші співвітчизники»;

• відкритий урок в 11 класі «Інтерференція в тонких плівках»;

• навчальний проект «Вода – найнезвичайніша речовина природи» для учнів 9-11 класів;

• цікаві досліди з фізики для учнів 7-8 класів «Фізика – цариця всіх наук»;

• учні 7-11 класів переглядалися відеофільми: про Всесвіт, вчених-фізиків, відкриття в галузі фізики, застосування фізичних законів на практиці.

Спостерігалася активність учнів у проведенні різноманітних заходів, зацікавленість цим предметом. Всі заходи пройшли цікаво та змістовно.

Бінарне заняття

Вчитель-логопед Котляр Л.В. і практичний психолог Гайдук М.М. провели відкрите бінарне заняття «Закріплення правильної артикуляції звука [Л] в закритому складі». Учні виконували дихальні вправи, гімнастику для очей і пальців, усні і письмові завдання, вправи на релаксацію, читали чистомовки, розвивали слухове сприймання, фонематичний слух, логічне мислення, грали ігри.

Музей книги

У Музеї книги відбувся захід присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні учні 7, 9 та 10 класів. Науковий співробітник музею Кузишин Ігор Степанович розповів про передумови початку Революції Гідності, перебіг подій на Майдані і аж до трагічних днів – 18-20 лютого. Він наголосив на важливості кожного громадянина у розвитку європейської країни.

Основною метою лекції було об’єктивне висвітлення подій, що стали нашою історією. Приклад жертовності героїв „Небесної сотні” сприяє формуванню у молодого покоління відповідальність за майбутнє своєї держави та активу громадянську позицію. Також учнів ознайомили із книгами з книжкової виставки, присвяченої подіям на Майдані Незалежності під час Революції Гідності та в зоні АТО на Сході країни.

«Мелодія слова у серці піснею бринить»

«Хто знає, береже минуле.

І вміє шанувать сучасне –

Лиш той майбутнє

Вивершить прекрасне»

З метою розкриття багатства і краси української мови вихователем 8кл. Яців Я. М було проведено виховний захід на тему «Мелодія слова у серці піснею бринить»

Вихователь глибокою і змістовною розповіддю виховувала у дітей любов до рідної мови, рідного слова, рідної землі.

Учні із великим захопленням декламували вірші «Я знаю», «Вивчайте, любіть свою мову», переглянули відео.

Діти брали участь в інтелектуальних іграх, а також із великим бажанням працювали в групах. Кожна група представляла своє бачення загальнолюдських цінностей.

Також учні взяли участь у цікавих конкурсах, у виконані українських танців.

Мови – безсмертний виразник історичної пам’яті, ідеалів світосприйняття і світорозуміння, характеру і долі народу його ментальності і честі.

Нині рідне українське слово все гучніше звучить у пісні, у прозі. Мова – запорука існування народу. Захищаючи рідне слово, ти захищаєш свою націю, її гідність, право на майбутнє. Зроби все, щоб засяяла українська «як та зоря ясна»

Міжнародний День рідної мови

Мова! Українська мова, -

Вона співуча, лагідна, дзвінка…

Мова! Українська мова –

Єдина, рідна й дорога така.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у школі - інтернаті проведено низку заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.

Учні брали участь у написанні диктанту Національної єдності.

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови вчителем української мови і літератури Януш Г.Я. проведено літературно – музичну композицію «Рідна мова – духовний скарб нації». У ході проведення заходу учні дізналися про історію виникнення свята, багатство і красу рідної мови. А також цікаві факти багатовікової історії про боротьбу за існування української мови. Зрозуміли, що подальша доля нашої мови залежить від нас, від того, як буде рідне слово бриніти в нашій душі, як воно буде жити в ній. Тож вболівайте за рідну мову, вірте в її чарівну силу, адже вона того варта!

Цікавий і змістовний захід «Кращої, ніж рідна, мови не буває» провела вихователь 6-А,10,11 класів Семеген Т. І.

Під час заходу учні дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, що вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову, складаючи сенкан.

Учні залюбки присвятили конкурс рідній мові, під час якого демонстрували свої вміння спортивні досягнення, виконувати пісні знання, здобуті на уроках української мови та літератури. Вихователь закликала учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники, – нашу рідну мову.

Змагання із спортивної гімнастики

У спортивній залі школи- інтернату за ініціативи учителя фізичної культури Олексів Н.І. відбулися змагання зі спортивної гімнастики, у яких узяли участь кращі юні гімнасти навчального закладу.

Журі оцінювало не лише технічність виконання номеру та рівень складності. За підсумками змагань переможців нагородили грамотами, солодощами та м’якими іграшками.

На завершення дійства присутні переглянули виступ акробатів гуртка «Пластика».

«Герої не вмирають»

Вшановуючи пам’ять героїв Небесної Сотні, 20 лютого для учнів 5 -11 класів школи – інтернату був проведений патріотичний урок, який підготувала педагог – організатор Лугова М.В.

Школярі подивились документальний фільм – спогад про наших співвітчизників Героїв Небесної Сотні – Назара Войтовича, Устима Голоднюка, Олександра Капіноса, Ігоря Костенка, Тараса Слободяна. За те, що хотіли жити у вільній країні, за те, що хотіли жити у своїй країні, вони віддали найдорожче — своє життя.

Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

«Збережемо пам'ять!»

Вихованці Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання під керівництвом педагога-організатора Лугової М. В. в рамках проекту «Слава не загине» відвідали на міському кладовищі могили воїнів, які загинули під час бойових дій у Афганістані та в зоні АТО, та в знак вдячності і шани запалили свічі пам’яті.

Проведено тиждень хімії

Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.

Основною метою проведення тижня хімії є виховання любові до предмету, привернення уваги тих школярів, які мало цікавляться даною наукою, розширення знань учнів у різних ділян